Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Havlova milenka Irena Obermannová na sebe opět strhla pozornost. Trapným seriálem. Kritikovi vyhrožuje ranou pěstí

komentář 14.09.2017
Havlova milenka Irena Obermannová na sebe opět strhla pozornost. Trapným seriálem. Kritikovi vyhrožuje ranou pěstí

Autor: Facebook

Popisek: Irena Obermannová

KOMENTÁŘ Spisovatelka a scenáristka Irena Obermannová dokáže ztropit opravdu pořádný skandál. Tato nenápadná žena na sebe před časem upozornila Tajnou knihou, v níž popsala svůj utajovaný milenecký vztah s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Nyní je zase předmětem bouřlivé kritiky seriál Trapný padesátky, který podle jejího scénáře natočila Česká televize. Jednomu z kritiků, kteří jej rozcupovali, tato křehká autorka vyhrožuje, že mu dá ránu pěstí.

Obermannovou rozčílila recenze, kterou v týdeníku Reflex zveřejnil William Buchert pod názvem „Česká televize se snaží stylově dostat na vrchol trapnosti“. Ten ovšem neučinil nic jiného, než že napsal, co si myslí tisíce diváků České televize. Podle něj nedaly Trapný padesátky divákům žádnou šanci a kloní se k názoru, že je tento seriál neskutečně trapný, a to i přes dobré herecké obsazení. Podotkl také upřímně, že Irenu Obermannovou zkrátka nemusí.

 

Pavla Tomicová - Ema

Pavla Tomicová – Ema

Dá mu pěstí?

A právě tato poznámka autorku natolik vytočila, že napsala do Reflexu a požádala o zveřejnění svého dopisu. V něm mimo jiné uvedla: „Hluboce ctím právo každého recenzenta na kritiku. Ovšem jen v případě, že si neplete recenzi s nenávistným výpadem. Domníváte se, že je v pořádku začít recenzi, která se tváří seriózně, subjektivním nenávistným výpadem recenzenta? (cituji: „nemusím spisovatelku Irenu Obermannovou“) Domníváte se, že je správné, když zadáte recenzi někomu, kdo je proti jednomu (z několika) tvůrců osobně zaujatý, a ještě to hrdě hlásí? Copak on neví, jak se tvoří televizní seriál? Nebo to ví a jen tak si kopne? Proč mě váš časopis opět šikanuje? Mám toho právě dost,“ napsala Obermannová a vyzvala Bucherta na souboj. Při té příležitosti se ho zeptala, kde se s ním může potkat, aby mu mohla dát pěstí.

 

Klára Melíšková - Mia

Klára Melíšková – Mia

Úplně jiný rozměr

Obermannová se také brání, že za seriál není odpovědná pouze ona, ale celý tvůrčí tým. Na ten ovšem doplatila, protože i její četné fanynky, které se na něj rok těšily, zklamalo, že ze scénáře nakonec vznikl hodně trapný sitcom. Tajně doufaly, že bude o něčem jiném, než o třech bláznivých, frustrovaných, a především nevěrohodně působících hrdinkách. A ještě trapnější je, jak si ho všichni aktéři, především účinkující herci, v rámci propagační kampaně v České televizi pochvalují. Zajímavé je, že sama Irena Obermannová dala najevo určité pochybnosti. V pořadu Sama doma připustila, že její postavy jsou ve formátu sitcomu hodně zjednodušené: „Upřímně řečeno, nejsem si tím výsledkem úplně jistá, každopádně tomu dal režisér Vajdička úplně jiný rozměr. Já nedokážu plně posoudit, jestli to někam posunul dobře nebo ne.“

 

Alena Mihulová - Anča

Alena Mihulová – Anča

Multi-kulti trapárna

Zatímco Irena Obermannová nad výsledným tvarem pochybuje, diváci České televize rozhodně ne a jejich kritika je, až na pár výjimek, skutečně drtivá. Ptají se například, co říkají feministky na to, že veřejnoprávní stanice prezentuje padesátileté ženy jako nány, které si chtějí jenom zašukat. „Tento seriál se nedá zhlédnout, tolerovat, jsem divák, který se cítí podveden a uražen kvalitou programu. Po pěti minutách jsem se sama před sebou styděla, na co se dívám... To už mohu rovnou mezi různé asociály a sledovat je. ČT si nezaslouží poplatek,“ vzkazuje Eva na webu České televize. A další diskutující zase pobouřilo, že do tohoto prostoduchého díla nacpali ještě multi-kulti problematiku. Patrně mají na mysli scénu, kdy tři hrdinky přijdou do kavárny pobavit muži černé pleti coby sexuální bozi. Ovšem nechybí ani chvála. Podle jednoho z názorů jsou lepší padesátky, třeba i trapný, než americké krváky, plné násilí a sexu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace