Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zuby má jak žralok, vlasy odbarvováním nazelenalé a řehtá se jak kůň. Chudáka zpěvačku Konvičkovou si Kraus vychutnal

12.09.2017
Zuby má jak žralok, vlasy odbarvováním nazelenalé a řehtá se jak kůň. Chudáka zpěvačku Konvičkovou si Kraus vychutnal

Foto: TV Prima

Popisek: Markéta Konvičková u Krause

FOTO Mladá zpěvačka, díky SuperStar a Tvojí tváři známá Markéta Konvičková navštívila obávanou show Jiřího Krause a nutno ji poděkovat alespoň za to, že v dnešní super korektní době se nebojí přiznat svoje neřesti, což jsou cigarety a sklenička něčeho ostřejšího.

Pozvání do show Jana Krause se mnozí obávají. Jde sice o prima reklamu, ale na druhou stranu Jan Kraus dokáže svými ironickými poznámkami rozložit kdekoho, dvacetileté blondýny si pak vychutnává s obzvláštní chutí, což byl právě případ nešťastné Konvičkové… 

Markétě Konvičkové je teprve třiadvacet, ale v showbyznysu se pohybuje celkem dlouho. Je to už osm let, co se účastnila talentové soutěže SuperStar, ve které sice nevyhrála, ale zapsala se dostatečně dobře, takže mohla rozjet kariéru zpěvačky. A za těch osm let se patřičně „otřískala“, takže se sedačky po boku Jana Krause nebála, ale naopak se těšila, dokonce prý šlo o splněný sen: „Mockrát ze srdce děkuji za pozvání! Jsem ráda, že jsem to mohla zažít a poznat pana Krause osobně! Na červené sedačce jsem se trošku zapotila, nicméně super večer!“ pochvalovala si.

 

Tuhle odbarvenou blondýnu Kraus zahlušil jen zčásti

I Markéta se během povídání v show párkrát slušně zamotala a zakoktala, když se rozpovídala o tom, jak si představuje společnou budoucnost se svým přítelem, který se chce stát pilotem dopravního letadla. Chudák Markéta zřejmě nevěděla kudy kam, a tak z ní padaly takové perly, jako  že bude s přítelem létat po světě a zpívat chudákům pasažérům. I to ale ustála celkem v pohodě a Jana Krause ani nijak nenaštvala, takže se celé interview nakonec odehrávalo v celkem smířlivé rovině. Přitom na blondýny, a to hlavně ty ne zcela kvalitně odbarvené, má Jan Kraus spadeno od doby, kdy mu do pořadu vlezla sedmadvacetiletá rádoby moderátorka Kateřina Kristelová.

Tvoje tvář jí zničila hlasivky

Markéta se účastnila předminulé řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas, což zanechalo na jejích hlasivkách značné škody: „Není to tak dávno, co jsem účinkovala v jedné show, která se zabývá napodobováním hlasů. Tím, jak jsem je napodobovala špatně a ty hlasivky byly unavené, mi odešly úplně na dovolenou. V ten moment jsem si řekla dost. Když se o ně nebudeš starat, tak co budeš dělat. Tak pro to jsem se rozhodla studovat vysokou školu,“ vyprávěla o tom, jak myslí na to, že zpívat nemusí věčně: „Mám zadní vrátka. Kdyby náhodou ty hlasivky odešly, ať nejsem za blonďatou nezpívající, ale blonďatou s inženýrem.“ 

My tam docela pijeme...

Markéta se sice o hlasivky obává, ale její péče o ně není úplně to pravé: „Straší mě, že by mi je měli upravovat chirurgicky, pak už ten sval není nikdy to, co to bývalo. Po Tvojí tváři jsem dva dny  prospala a jak je ten organismus mladý, tak se ty hlasivky vrátily tam, kde byly. Pocházím z Třinecka, Ostravska, my tam docela pijeme… Po šichtě jdou lidé na pivo na, víno. Já jdu také, máme tam takovou vinárničku a tam to regeneruju, “ smála se bezelstně Markéta. 

 

V době, kdy se každý na Instagram fotí leda tak s avocadovým toastem a smoothies, přiznat kouření a alkohol není jen tak. Markéta se nenechala vyvést z míry ani tím, že tahle „péče“ není pro hlasivky to pravé: „My tam máme načaděno. Víte, kolik zpěvaček kouří a pije? Proto jezdím na výlety do Prahy, protože se tady nepije.“ Ačkoliv má přítele pilota, sama se prý bojí létat a i tehdy si vypomáhá něčím ostřejším: „Já se bojím létání, střízlivou mě v letadle nedostanou.“ 

Zpívá s Honzou Bendigem

Markéta připravuje v současné době novou desku a také turné: „Už brzy moje 'naříznuté' hlasivky uslyšíte na CD a nebo na Vánočním turné, kde budu mít úžasného hosta a kamaráda Honzu Bendiga,“slibuje Markéta na Facebooku. Tak doufejme, že si do té doby dá zpěvačka na hlasivky pozor a že se jí „péče“ alkoholem a cigaretami nevymstí. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Michaela Špačková