Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zlomil jí nohu, tak sebrala děti a odešla. Pak teprve začal teror… Další svědectví o muži, který týral expřítelkyni Dana Hůlky, výpověď oběti, co také nechce mlčet

09.09.2017
Zlomil jí nohu, tak sebrala děti a odešla. Pak teprve začal teror…  Další svědectví o muži, který týral expřítelkyni Dana Hůlky, výpověď oběti, co také nechce mlčet

Autor: Facebook

Popisek: Adéla Šeďová - Dudová před 17 lety

ROZHOVOR Před časem jsme uveřejnili článek o expřítelkyni Dana Hůlky, která se svěřila, jak ji týrá manžel. Článek, který měl obrovský ohlas na Facebooku, začínal takto: „ Jak hrozné je skončit s naprostým psychopatem? Příběh Adély Šeďové, jedné z našich nejznámějších muzikálových tanečnic, Krvinky v Draculovi na příklad, se kterým se nyní, ve stavu nejvyššího zoufalství, svěřila Facebooku, ukazuje, jak nebezpečné je se někomu slepě oddat a zcela se odstřihnout od bývalého života.“ Dodejme, že článek si dosud přečetlo více než 200 tisíc lidí a do jeho sdílení se zapojilo i několik celebrit. Parlamentní Listy.cz objevily další svědectví k tomuto tématu.

V hlavní roli byli doposud dva lidé – někdejší tanečnice Adéla Dudová a její bývalý manžel, právník Miroslav Duda. ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit s mužem, jenž se také chtěl vyjádřit k výše zmíněnému advokátu Dudovi, s nímž se během několika let obrazně řečeno střetl. Tím člověkem je Filip Rožek, který se dostal s advokátem Dudou do kontaktu ve chvíli, kdy začal bojovat se svojí bývalou partnerkou o dceru.

Téměř dvě stě tisíc čtenářů četlo na webu Krajské listy text „Už nebudu mlčet. Odporný případ domácího násilí; Hůlkova expřítelkyně se svěřila, jak ji týrá manžel. Zlomil jí nohu, připravil o práci“. Ten popisuje údajné násilí, jehož se měl dopouštět někdejší manžel tanečnice Adély Šeďové, právník Miroslav Duda. Vy jste s ním také přišel do styku, můžete říct, jaké jsou vaše zkušenosti?

Pan Duda se mi v životě objevil v roce 2013. Tehdy jsem si nejdříve myslel, že pouze zastupuje jako advokát mou bývalou partnerku ve sporu o naši dceru, až poté jsem zjistil, že jsou partnery i v životě, ostatně díky vztahu s mojí bývalou partnerkou opustila pana Dudu jeho manželka Adéla (Šeďová, pozn. red.). Ohledně mé zkušenosti s panem Dudou bych asi potvrdil slova jeho dcery z jedné facebookové debaty, že se jedná o nemocného člověka, bohužel v případě pana Dudy člověka, který kumuluje velkou moc, kterou využívá ve svých sporech. Metodika práce pana Dudy spočívá v promyšleném vymýšlení nejrůznějších závadových skutečností, které mají bránit ve vašem kontaktu s dítětem.

Já jsem měl nejdříve po rozchodu s partnerkou tři čtvrtě roku celkem fungující možnost být s dcerou rovnající se střídavé péči. Poté, co expartnerka navázala vztah s panem Dudou, přicházelo jedno trestní oznámení za druhým, včetně obvinění z pedofilie a zoofilie, domácího násilí, praní špinavých peněz, nedovoleného ozbrojování a mnoho dalších. Soud v tomto případě nevyhověl předběžnému opatření na minimální možnost dceru vidět, ale kontakt mi velice omezil. To je vlastně hlavní manuál Dudovy práce, nejdříve minimalizovat kontakt jednoho z rodičů s dítětem na základě někdy až absurdních obvinění a poté usilovně pracovat na, řekněme, změně názoru dítěte na onoho rodiče. A pak obstrukcemi celou věc co nejdéle protahovat.

Když po několika letech soud dospěje k názoru, že jsou všechna obvinění jen účelová, většinou je vztah rodiče s dítětem zničen. Pan Duda má také pro svou práci zdatné pomocníky. Jako profesor na Policejní akademii je napojen na policejní psycholožku Janu Procházkovou, která s kulatým razítkem soudního znalce a psychologa, píše Dudovi zprávy, které podporují až úchylné obviňování. Co naplat, že vás paní doktorka nikdy neviděla a její názor je v rozporu se znalci určenými soudem, je to soudní znalec, a ten je ze zákona objektivní. Další takovou pomocnou pákou je to, že Duda je prezidentem Asociace realitních kanceláří a jeho správcovská firma obhospodařuje velkou část majetku městských části, kde sídlí odbory péče o děti. Tak to bylo i v mém případě, kdy byly obviněny z podjatosti celkem čtyři sociální pracovnice a na jednu bylo podáno trestní oznámení. Zastrašování je dalším prvkem práce pana Dudy, čímž jako neadvokát nahrazuje právní znalosti.

Před časem se objevila informace, že Miroslav Duda bude hájit zpěváka Václava „Noida“ Bártu proti jeho bývalé manželce Gábině Dvořákové. Ta už uvedla, že stejně jako dříve Adéla Dudová, našla štěnici – tedy odposlech. Zažil jste někdy něco podobného?

Já jsem se poprvé setkal se štěnicí ve chvíli, kdy mi dcera po předání od maminky ustavičně říkala: „Táto, nesahej na mne.“ Bylo to velice nápadné, a tak jsem zavolal svému advokátovi; ten mi okamžitě řekl, ať dceru prohledám. Štěnici jsem našel zašitou v podšívce, a to jen díky tomu, že jí problikávala dioda. Dále jsem byl obviněn z týrání dcery, doloženém zvukovou nahrávkou, na níž je zachyceno, jak své tehdy tříleté dceři utírám zadek a následně říkáme hovňousovi ahoj, než ho spláchneme. Na základě této nahrávky vypracovala paní Procházková odbornou zprávu o mém úchylném jednání. Policie následně věc odložila a na základě vyjádření vyšetřujícího policisty byla štěnice umístěna v copánku dcery, protože bylo slyšet, jak šustí vlásky. Záznamy ze štěnic pak Duda využíval proti sociálním pracovnicím a soudem určenému znalci, vždy ale s tak absurdním příběhem, že bych řekl, že ho pak všichni měli spíše za blázna. Štěnice ale nepatří k jediným technickým nástrojům využívaných ve sporech, které pan Duda vede. Jednoho dne jsem měl v soudní argumentaci obsah mé osobní e-mailové komunikace s advokátem, kterou Dudova strana prý získala od anonymního pisatele.

Pokud je člověk nešťastný, kupříkladu z rozchodu, tak jsou služby pana Dudy velice lákavé, člověk by ale neměl zapomínat, že obrazně uzavírá smlouvu s ďáblem, kdy daň bude velice vysoká, to za prvé. Za druhé: rány na duších dětí, které projdou touto odpornou metodikou, jsou tak hluboké, že to pokládám za veliký zločin. V případě pana Noida Bárty si myslím, že ani netušil, jakého člověka si pustil k tělu.

Adély Šeďové se zastala řada celebrit. Jaký bude mít podle vás kauza vývoj?

Adéla sama ví, jaké jsou možnosti jejího manžela, který každou chvíli vystupuje v televizi a v tisku jako solidní právník. To, co udělala, pokládám za obrovsky statečné, i když de facto to byla poslední možnost, kterou měla, snad i možnost, která jí zachránila život. Hlavně jí moc přeju, aby jí zveřejnění celé kauzy pomohlo vrátit do života její děti! Já sám jsem obrovsky vděčný, že můj vztah s dcerou se panu Dudovi nepodařilo narušit, naopak se obrovsky posílil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace