Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vysoce varovná věc. Vygumované kříže a všudypřítomní černoušci. Přijdeme v zájmu politické a náboženské korektnosti o Vánoce?

komentář 06.09.2017
Vysoce varovná věc. Vygumované kříže a všudypřítomní černoušci. Přijdeme v zájmu politické a náboženské korektnosti o Vánoce?

Autor: Ondřej Vanča

Popisek: Ilustrační fotomontáž

KOMENTÁŘ To, co předvádí rádoby bojovníci proti xenofobii a rasismu, již přesáhlo všechny rozumné meze. Názorným příkladem nejrůznějších absurdit politické a náboženské „korektnosti“ jsou vyretušované kříže na některých řeckých kostelech z výrobků, prodávaných německým obchodním řetězcem Lidl. Ten tak prý učinil v zájmu náboženské neutrality, jenže zároveň prodává výrobky se symbolem islámského půlměsíce.

Na obranu tohoto obchodního řetězce, který se stal vzápětí terčem  kritiky některých politiků a výsměchu českých vtipálků, je ovšem nutno připomenout, že takto pseudokorektní není Lidl zdaleka sám. Celkem bez povšimnutí u nás například prochází reklamy na  hojně prodávané  výrobky, například plenky jisté značky. Na nich se vedle rozkošných miminek v suchých plenkách blaženě usmívají také černoušci. Podobně je dětmi tmavé pleti zaplněn katalog slavné nábytkářské firmy. A to přesto, že u nás je výskyt této rasy zcela minimální. Nezbývá než se zeptat, proč mezi miminky například chybí neméně roztomilé vietnamské děti? A to přesto, že komunita Vietnamců je u nás třetí nejpočetnější a přesahuje již počet 50 tisíc osob. Třeba v Karlovarském kraji  již  tvoří Vietnamci deset procent populace. V reklamách se s nimi však nesetkáme ani náhodou. Jak je to možné?

 

Nevyvážená televize?

A další absurdita. Televize Prima čelí kritice sluníčkářů a dalších „dobroserů“ za reportáž o burkinách. Dokonce jí hrozí pokuta za to, že údajně podsouvala divákům předem vytvořený názor a nedodržovala princip vyváženosti. Podle šéfa Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivana Krejčího  byla reportáž na hraně podněcování nenávisti. A nešlo prý o první pochybení tohoto druhu na  této stanici. Přísní radní, kteří jinak v médiích přehlížejí řadu vážnějších prohřešků, například mnohem škodlivější skrytou reklamu na alkohol na komerčních stanicích, bohužel ignorují, že právě televize Prima ve svém týmu zaměstnává vietnamské moderátory a herce a snaží  se tak o vyváženost  mnohem smysluplnější a férovější. Příkladem budiž seriál Ohnivý kuře, který velmi vtipným způsobem propaguje tuto asijskou komunitu. Její dlouholetá, všeobecně tolerovaná existence u nás dokazuje, že Češi nejsou takoví xenofobové, jak je jim pořád  nespravedlivě vytýkáno.

 

Vysoce varovná věc

Není od věci se rovněž zamyslet i nad pokrytectvím některých českých politiků, především lidovců a církevních hodnostářů. Když došlo  na jejich symboly, tedy kříže na kostelech, tak nešetřili siláckými  projevy. Kardinál Duka si myslí, že se jedná o vysoce varovnou věc a ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) dokonce vyzval veřejnost, aby obchody Lidlu bojkotovala. Čeští i evropští politici přitom zbaběle přihlížejí tomu, jak jsou nezřídka práva většiny utlačována na úkor menšin a jak se zrůdně rozrůstá princip  pozitivní diskriminace. Žádný legitimní obyvatel Evropské unie by si nikdy nemohl dovolit to, co mnozí nelegální imigranti, například cestovat kamkoliv bez právoplatných dokumentů pod záminkou, že se  mu ztratily a dopouštět se moha jiných podvodů.  

Příště bez Vánoc?

Rozzuření občané se právem ptají, kam až politická i  náboženská korektnost zajde a co ještě kvůli tomu, že Němci mají kvůli nacistickým zločinům máslo na hlavě, ještě budeme muset strpět. V kauze Lidl se pobouřeně například ptají, zda se jeho obchody příště vyhnou Vánocům  jako největšímu křesťanskému svátku. Nebo zda nepřestanou prodávat vepřové. Ostatně, v Německu prý zákazníci Lidlu přijali vyretušované kříže bez protestů.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace