Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kapitán Exner. Pozérská, nakašírovaná nuda s rádoby manekýnem Dlouhým. Krainová jako magnet na diváky? A to nás ještě čeká Erbová. Uff

komentář 06.09.2017
Kapitán Exner. Pozérská, nakašírovaná nuda s rádoby manekýnem Dlouhým. Krainová jako magnet na diváky? A to nás ještě čeká Erbová. Uff

Autor: TV Prima

Popisek: Kapitán Exner v podání Michala Dlouhého

KOMENTÁŘ Jednou z nejočekávanějších premiér nové televizní sezóny se stal detektivní seriál televize Prima Kapitán Exner. Provází jej dokonce nepřehlédnutelná billboardová kampaň. Ale výsledek je bohužel velkým zklamáním a dokazuje, že výkon Jiřího Kodeta, který před lety nezapomenutelným způsobem vytvořil postavu elegantního a požitkářského vyšetřovatele, je opravdu těžké překonat.

Napodobit Kodetovo charisma se statečně pokouší Michal Dlouhý, ale i když se snaží sebevíce, vůbec se mu to nedaří. Vinu na tom má  ovšem nejen on, ale i celý tvůrčí tým,  maskéry počínaje, režisérem Vítem Karasem konče. Dlouhý sice jezdí luxusním vozem a dbá na svůj zevnějšek, ale to je vše, čím postavu  nejelegantnějšího kapitána českých kriminálek evokuje. Co se vizáže týče, kvůli hroznému účesu vypadá  spíše jako majoři Zeman nebo Kalaš ze starých socialistických hitů. Podstatně  lépe se mu podařilo vytvořit postavu Zdeňka Štěpánka v seriálu České televize Bohéma. Na některých záběrech či reklamních fotografiích, propagujících Kapitána Exnera na Primě,  lze spíše uvěřit tomu, že zde hraje nějakého naducaného policejního  papaláše, který včas zahodil stranickou knížku.

 

Německé krimi pro důchodce

Při zhlédnutí jednotlivých epizod se pak navíc nelze často zbavit podezření, že jeho hlavním úkolem je  propagovat s pomocí product placementu různé výrobky, ať už jde o jeho přehnaně elegantní obleky s kapesníčky či vybavení jeho domácnosti. Zatímco Jiří Kodet hrál Exnera s přirozenou lehkostí, protože byl vlastně sám sebou, Dlouhému zkrátka role bytostného elegána a bonvivána nesedí. Na tom se shoduje naprostá většina diváků, která nešetří jízlivými poznámkami. Podle nich působí  „rádoby manekýn“ Dlouhý škrobeně či dokonce slizce. Celkově hodnotí seriál jako pozérskou, nakašírovanou nudu. Zajímavý je názor, že by si jako novodobého Exnera spíše představovali Jiřího Dvořáka. Něco na tom je. Třeba příště. Diváky taky vytočilo, když nejpopulárnější česká kritička Mirka Spáčilová přirovnala primáckou kriminálku k populárním Vraždám z Midsomeru. Prý ji měla spíše přirovnat k německé krimi pro důchodce.  „Nálada jako z Midsomeru? Potom tedy tuzemák přináší chuť jako z Karibiku,“ glosuje Pavel.

 

Jenom na ozdobu

A podobně nevěrohodně působí i další postavy. Prima se dopustila další chyby, když obsadila (a to v zájmu co nejvyšší sledovanosti) do svého ambiciózního projektu různé celebrity. Názorným příkladem je modelka Simona Krainová, která  nepředvedla nic jiného než to, co dělá při každém rozhovoru pro bulvární magazíny. Lépe si s příležitostným úkolem poradil  Vlastimil Harapes, ostatně na rozdíl od Krainové je mnohem zkušenějším hercem. Sledovanost by měly zachránit také  modelky Alena Šeredová nebo  hvězda různých skandálů Vlaďka Erbová. Dá se o tom ale dost pochybovat. Od úvodního dílu, který především za zvědavosti vidělo 921 tisíc diváků, nastal o týden později prudký propad na 623 tisíc diváků.  Vinu na tom má také konkurence, především seriál Novy Policie Modrava. V tomto případě ovšem opět platí, že mezi slepými je jednooký králem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace