Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První svatbu tajil půl století, pak zmáknul ještě tři, a navíc dvě Zlaté slavice. Poté mu manželka a milenka rodily děti na střídačku. Tajnosti slavných

05.09.2017
První svatbu tajil půl století, pak zmáknul ještě tři, a navíc dvě Zlaté slavice. Poté mu manželka a milenka rodily děti na střídačku. Tajnosti slavných

Foto: ČT / repro

Popisek: Karel Vágner v pořadu 13. komnata

Milovaly ho Pilarka i Zagorka, manželka i milenka rodily děti na střídačku a vždycky mu všechno prošlo. Přitom do manekýna má úspěšný muzikant daleko přinejmenším jako z Prahy do Austrálie. Odkud bral to kouzlo, kvůli němuž mu všechny ženy dokázaly donekonečna odpouštět?

Kontrabasista, baskytarista, hudební producent, skladatel, zpěvák, kapelník, podnikatel… Životní cesta Karla Vágnera byla lemována mimořádnými úspěchy, populárními hity, zlatými deskami, natočenými během dlouholeté spolupráce s Hanou Zagorovou, ale i poznamenána tragédiemi jeho nejbližších kamarádů muzikantů. Ti, co ho dobře znají, o něm říkávají, že má v sobě nejspíš ukryté dynamo, které ho neustále žene vpřed. A přestože letos na jaře oslavil již pětasedmdesáté narozeniny, přibrzdit prostě neumí. A nejspíš právě obrovskou a neúnavnou energií okouzluje i příslušnice něžného pohlaví. Jak si jinak vysvětlit, že nepříliš vysoký chlápek s neučesatelnými, neustále jakoby urousanými vlasy, který po celý život připomíná spíš pohádkového vodníčka Volšovečka, má pro ženy takové kouzlo?

Životní sen zařízla pila na železo

Narodil se 22. března 1942 v Praze a dětství prožil s rodiči a staršími bratry ve Kbelích, kde chytal za dorosteneckou fotbalovou ligu. Jeho velkou vášní totiž byla odjakživa a atletika a fotbal. Pak se ale zaměřil na královnu sportu, ukázalo se, že by z něj mohl být skvělý výškař a tyčkař, a tak ani není divu, že jeho velkým klukovským snem bylo propracovat se až na olympiádu. A málem si ho i splnil. Byl totiž tak dobrý, že ho nominovali na mezinárodní závody s tehdejší NDR. Těch se už ale nezúčastnil, protože zaúřadoval osud. V té době už totiž pracoval coby vyučený nástrojař v čakovické Veltechně, kde utrpěl pracovní úraz – levou ruku mu zachytila rámová hydraulická pila na železo. Měl ale štěstí v neštěstí, protože spadl v šoku na páku, díky níž se pila v posledním zlomku vteřiny zvedla, takže mu ruku neamputovala. Znamenalo to definitivní konec se sportem a dodnes má jako památku jizvu přes celé zápěstí. Jeho život pak nabral úplně jiný směr.

Hrátky s basou

Krátce po propuštění z nemocnice narukoval na vojnu, kde začal pilně cvičit na kontrabas. A právě tenkrát si prý uvědomil, že hudba je právě to, co chce do budoucna dělat. Absolvoval kontrabasové oddělení Státní konzervatoře, postupně hrál v několika skupinách, například v Greenhorns, Sodoma gomora či Hroši Jana Spáleného. A pak se díky Františku Živnému dostal do orchestru Karla Duby. Byla to legendární kapela, která často jezdila na zahraniční turné, a Vágner se s ní vydal mimo jiné i 19. srpna 1968 na šňůru po Mongolsku a Sovětském svazu. O dva dny později, tedy 21. srpna 1968, je vzali pořadatelé na výlet. Jenže řidič autobusu, v němž jeli, zazmatkoval, když na úzké cestě uviděl proti sobě nákladní auto, autobus spadl ze srázu a převrátil se. A Karel měl opět štěstí v neštěstí. Společně s klávesistou Ivo Moravusem vypadl oknem a díky tomu jako jediní nehodu přežili.

Špatné zprávy z domova

Karel měl rozbitou hlavu, pořezané ruce a dva uražené výrůstky na páteři. Třetím šťastlivcem byl známý trumpetista a zpěvák Jiří Jelínek, který na poslední chvíli vystoupil, protože si vzpomněl, že vlastně musí za jistou paní na vyslanectví, protože jí přivezl z Československa droždí. Zašel pak za Karlem a Ivem do nemocnice, aby jim oznámil, že právě v ten den do Československa přijely tanky. „Když jsem se v podvečer 21. srpna probral v nemocnici po utišujících lécích a s ovázanou hlavou, seděl na mé posteli Jiří Jelínek a se slzami v očích mi sdělil, že jsou u nás tanky. Ruský tanky. Řekl jsem mu, co to blábolí, a on mi potvrdil, že je okupace,“ zavzpomínal po letech Vágner pro ahaonline.cz na osudový den. Tehdy mu bylo šestadvacet let a podruhé se narodil. Mongolská tragédie českých umělců však logicky zapadla do stínu dramatických událostí v Československu.

Doma na něj čekala utajená manželka

V té době byl už Vágner ženatý, existenci své první manželky Hany ale úspěšně utajil půl století. Jeho první velká láska pracovala jako kreslička v plzeňské Škodovce a vzali se v roce 1966 ve Kbelích. Deníku Aha! to na něj práskla teprve před několika měsíci jeho celoživotní kamarádka Máša. „Poznala jsem Hanku na počátku šedesátých let jako Karlovu lásku. Hned jsme se skamarádily a jsme vlastně ve styku pořád, i když se v roce 1971 s Karlem rozvedli,“ prozradila. A Vágner sebekriticky přiznal, že rozpad jejich vztahu zavinil. „Přišel jsem najednou do velkého světa a trochu mě to převálcovalo,“ dodal. Hanka se pak podruhé provdala za známého sportovce, s nímž měla syna Jakuba, a v současnosti žije v pečovatelském domě.

Pilarka prý toho pána nezná

Po rozvodu žil krátce se Zlatou slavicí Evou Pilarovou, sblížili se díky koncertům s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu a jejich láska vydržela rok a půl. Eva tehdy byla na vrcholu kariéry a triumfovala v anketě Zlatý slavík. Společně s nimi ale vystupovala i Hana Zagorová, která se v jejich vztahu stala hlavním kamenem úrazu. Později si totiž založila vlastní kapelu, do níž přetáhla i Vágnera. Zagorová se stala hvězdou, dokonce dočasně zastínila Pilarovou, a ta nemůže dodnes přijít Vágnerovi na jméno. „Toho pána neznám, nevím, kdo to je. Pár lidí se mě na něj už ptalo, ale neznám, nevím, nezajímám… fakt!“ popřela milenecký vztah Eva Pilarová na přímou otázku magazínu Sedmička. To Vágner byl vstřícnější. „Ona o tom nechce mluvit a já o tom taky nemluvím, ale tohle je jediná žena, která se mnou v životě nemluví. Se všemi ostatními jsem se rozešel v dobrém. Ale já jsem jí nikdy nic neudělal!“ prohlásil alibisticky. Veřejným tajemstvím je jeho milostný vztah s ‘Duhovou vílou‘ Hanou Zagorovou, který paradoxně ho odstartovala letecká havárie v roce 1973. „Hanka mě přemlouvala, abych šel k ní do kapely. Moje stará kapela letěla na Kubu, a když letěli zpátky, tak to letadlo spadlo. My k sobě máme úplně výjimečný vztah,“ svěřil se. Tahle láska údajně vydržela pár měsíců, někteří ale mluví až o dvou letech. Na rozdíl od Evy ale Hana zůstala Vágnerovou kamarádkou.

Další ženu mu přebral porodník

Jeho další osudovou ženou se stala krásná Slovenka Želmíra, s níž se oženil v 70. letech a která je matkou jeho nejstaršího syna Karla, životního partnera topmodelky Simony Krainové. Se studentkou bratislavské filozofické fakulty, pocházející ze Spišské Nové Vsi, která se pokoušela prosadit i ve zpěvu, se seznámil na jednom hudebním festivalu. V roce 1975 měli svatbu, po níž se narodil Karel mladší. „Už jsme si neměli co povídat. Ona pak odjela na univerzitu do Oxfordu, kde přednášela český jazyk a literaturu. Každý jsme okolo sebe měli jiné lidi a naše cesty se rozešly. Dodnes se ale kamarádíme a ona k nám občas z Bratislavy, kde žije, přijede na kafe,“ prozradil před časem v jednom rozhovoru. I Želmířin osud se pak vyvíjel docela zajímavě – jejím druhým manželem se stal gynekolog, který Karla mladšího přivedl na svět.

Holky rodily na střídačku

Pak už se Vágnerovým životem táhly jako dlouhá nit dva paralelní vztahy, v nichž na střídačku přicházely na svět jeho další potomci. Potřetí se oženil s výtvarnicí Monikou Asterovou. O čtrnáct let mladší bývalá herečka Černého divadla, která v současnosti působí jako bytová architektka, mu porodila během manželství tři děti, současně ale Vágner udržoval milostný vztah s téměř o dvě desetiletí mladší poloviční Řekyní Katinou Papadopulosovou, která do ‘sbírky‘ jeho potomků přidala další dva. A obě Vágnerovy ženy rodiny pěkně na střídačku. Moničin nejstarší syn, známý rybář Jakub Vágner, se stal na Štědrý den 1981 nejkrásnějším dárkem pod rodinný stromeček. V červenci 1990 zasáhla poprvé do série Katina, když přivedla na svět Josefa. V dubnu 1992 ji Monika trumfla první dcerou Terezou. O pět let později k ní pro změnu milenka přidala dceru Annu a po necelých dvou letech ukončila Monika sérii třetí dcerou Barborou. Pak už Moniku přestalo přetahování o jednoho chlapa bavit a Vágnerovo druhé manželství skončilo u rozvodového soudu. Vytrvalá bývalá gymnastka Katina konečně dosáhla svého. O Velikonocích 2009 se stala čtvrtou paní Vágnerovou a na svatební cestu do Keni je doprovázely jejich společné děti. Přesto se Vágnerovi podařilo další sňatek déle než půl roku úspěšně tajit.

 

Božoňka2

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace