Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ségra mě řezala, tak jsem jí dala facku. Jsme generálky, přiznaly obě. Herečka Alice Bendová a její sestra, cukrářka Andrea, začínaly jako modelky, ale…

05.09.2017
Ségra mě řezala, tak jsem jí dala facku. Jsme generálky, přiznaly obě. Herečka Alice Bendová a její sestra, cukrářka Andrea, začínaly jako modelky, ale…

Autor: TV Prima

Popisek: Sestry Bendovy v pořadu Prostřeno

Věděli jste, že krásná herečka Alice Bendová má neméně krásnou a úspěšnou mladší sestru Andreu? Zatímco se Alice Bendová vypracovala od modelingu k herectví, Andrea Bendová, dnes Lišková, se stala cukrářkou. V interview pro iDnes vyprávěly sestry o tom, jaké to bylo vyrůstat pouze s maminkou, nebo o životě s mladším partnerem, kterého si pořídila herečka Alice.

Andrea Bendová je o pět let mladší než známější Alice, ta pochopitelně neměla radost, že měla sestřičku stále „na krku“: „Ségra mě řezala, protože jsem byla mladší. Pak jsem jí to jednou vrátila, dala jsem jí takovou facku, že druhou chytla o zeď, a od té doby jsem měla klid,“ vypráví pro iDnes Andrea, jak si zjednala u sestry respekt. S tatínkem nežily, vše musela zvládat jejich maminka sama, což mělo na holky velký vliv: „Jsme hodně samostatné. Generálky, které mají pocit, že co neudělají samy, je to špatně. Uvědomujeme si, že to není správné, ale už to nezměníme. Naše ženské trio si jelo po samostatné dráze, chyběl nám mužský element. Mamka rozhodla a tak to bylo. Díky tomu, jak jsme vyrůstaly, jsme hodně soběstačné. Jakmile jsem dokončila školu, věděla jsem, že se musím postavit na vlastní nohy, abych mamce pomohla, a už ve dvaceti jsem byla schopná samostatně fungovat a uživit rodinu,“ potvrzuje Alice Bendová.

Andrea to jako modelka dotáhla dál

Obě dívky vynikaly krásou a není se tedy čemu divit, že začaly brzy s focením: „Oslovil mě Jadran Šetlík a začala jsem fotit, ale asi se nedá říct, že jsem byla modelka. To platilo o ségře, která to dotáhla dál. Pracovala v Německu a v Itálii, kam odešla, když jí bylo patnáct,“ uvádí pro iDnes Alice. Andrea Bendová prý ale nebyla úplně typická modelka, focení jí vlastně moc nebavilo, ačkoliv byla tváří třeba kampaně Elle, raději si prý četla. Kvůli focení přerušila vysněnou školu, což ji pak mrzelo: „Všechny holky chodily na večeře, já si četla na pokoji. Dělala jsem to kvůli penězům, nikdy jsem to toho světa nezapadla a neměla jsem tam žádné kamarádky,“ vzpomíná dnes Andrea.

 

Mirjana odhalila silikony a odstartovala kariéru

U Alice se ale brzy projevily herecké geny, v roce 1997 natočila velmi úspěšný film Báječná léta pod psa podle románu Michaela Viewegha. K roli prý přišla náhodou: „Při jednom focení se o kousek dál natáčel film a zeptali se mě, jestli bych neměla zájem. Tak jsem se dostala k roli ve filmu Báječná léta pod psa. Začátky byly hrozné a myslela jsem si, že před kamerou umřu,“ vypráví o svém hereckém startu. Její Mirjana si ve filmu svlékne tričko a odhalí fenomenální silikonová ňadra, což Alici okamžitě zaručilo obří popularitu. Herečce se podařilo uchytit se v seriálu Velmi křehké vztahy a dnes je jednou z nejpopulárnějších televizních tváří. Naposledy točila film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci s Filipem Renčem, pro který musela zestárnout o desítky let. Alice dnes patří do „stáje“ televize Barrandov, pro kterou uvádí různé pořady. O kariéru se prý nedere: „Dneska kolem sebe vidím mladé holky, které jdou přes mrtvoly, aby dosáhly svého. Často jim jde o jediné - urvat bohatého chlapa, který se o ně postará. Přitom by se samy prosadily, kdyby to měly v hlavě srovnané a byly lépe vychované,“ prozradila v rozhovoru pro iDnes.

 

Raději dorty než natáčení

To její sestra Andrea si filmování také vyzkoušela, ale zjistila, že pro ni není: „Měla jsem malou roli v Rodinných poutech, a ačkoliv se před kamerou nestydím a nevadí mi to, zjistila jsem, že to dělat nechci.“ Spolu se sestry ukázaly před kamerou v pořadu Prostřeno, kde mohla Andrea využít i svou novou profesi, je totiž cukrářka. Peče dorty, které modeluje do velmi důmyslných tvarů: „K dortům jsem se dostala, až když se mi narodili moji kluci a já jim začala modelovat z marcipánu různé postavičky a péct dorty. Pak občas poprosila některá z kamarádek, jestli bych neupekla dort i pro její ratolest. Dávala jsem si záležet, aby nejen dobře vypadaly, ale byly i z poctivých surovin. Pro vajíčka si jezdím do vedlejší vesnice, nikdy bych nepoužila jiný tuk než máslo, neuznávám náhražky,“ uvádí Andrea na své internetové stránce. 

Věkový rozdíl není poznat

Oběma sestrám se rozpadlo manželství, ve kterém zplodily po dvou dětech, nyní ale mají obě partnera, Alice o třináct let mladšího, což prý nevnímá jako nějaký hendikep: „Zrovna včera něco řekl a já jsem se na něho udiveně podívala: „Jak můžeš takovou blbost vůbec říct?" A on na to: „Vždyť je mi třicet." Takže to přináší hlavně úsměvné situace,“ směje se situaci Alice a její sestra Andrea to v rozhovoru pro iDnes potvrzuje: „Jejich věkový rozdíl není poznat a ono stejně nejvíc záleží na tom, jestli si lidé sednou. Co se týká věkového rozdílu, divné mi přijde spíš to, když má dvacetiletá holka sedmdesátiletého chlapa.“ 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace