Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová televizní sezóna: Ženy, sex a sem tam vražda. Od šumavské pohodičky přes světový počin až po totální propadák na Barrandově

komentář 30.08.2017
Nová televizní sezóna: Ženy, sex a sem tam vražda. Od šumavské pohodičky přes světový počin až po totální propadák na Barrandově

Foto: TV Nova

Popisek: Policie Modrava: Vyšetřovatelka v podání Zuzany Norissové

KOMENTÁŘ Po obvyklém prázdninovém výprodeji zahájily všechny nejsledovanější televizní stanice další kolo souboje o co největší přízeň diváků. Kromě tristních Sousedů v televizi Barrandov prozatím nepředvedly žádný velký průšvih, leč zázrak se také nekoná. Velká očekávání nesplnil ani nový komediální seriál Trapný padesátky České televize, ani kriminálka Kapitán Exner televize Prima. V obou případech jde pouze o průměrnou podívanou a počet diváků nedosáhl ani jeden milion.

Z přetahované  o co největší díl „koláče“ zatím vychází vítězně Policie Modrava na Nově. Tento až idylicky líný kriminální seriál nyní aspiruje na vůbec nejsledovanější televizní pořad u nás, samozřejmě, pomineme-li hlavní zpravodajské relace napříč všemi stanicemi.  Zatímco  zájem o dosud kralující Ordinaci v růžové zahradě 2 klesl pod kýženou milionovou hranici,  Policie Modrava ji bez problémů překonává.  

Šumavská pohodička

Z diskusí je zřejmé, že u nenáročných diváků  opět nejvíce boduje krásná Šumava. Zato fanoušci ostrých kriminálek jsou na mrtvici, snad nejvíce  z vyšetřovatelky Vinické v podání Zuzany Norissové. Ta  by se podle nich hodila spíše jako hodná sestřička do Růžovky a  její šéf Jaroslav Satoranský by si prý měl raději  střihnout dalšího Kubu z Krkonošských pohádek. Škoda, že se zatím nenašel nikdo, kdo by spočítal, kolikrát je v každém dílu Modravy zaznamenán příjezd a odjezd auta. Nicméně, rozhodně je tato šumavská idylka, v níž zčeří pohodičku sem tam nějaký mord, blíže skutečnosti, než české kriminálky s akčními hochy nebo vulgárními detektivy drsnějšími než Krušné hory. Kdo někdy zavítal na kriminální oddělení,  aby nahlásil trestný čin, dobře ví, co  o čem je řeč.

 

Snový Exner

Přehnaně idylicky působí i Kapitán Exner televize Prima. Je sice sympatické, že se na scénu vrátil kriminalista ze staré školy, který si umí obléci něco jiného než svetr a bundu a dvoří se ženám, namísto toho, aby je urážel, nicméně elegán v podání Michala Dlouhého už je příliš. Velmi přesně to vystihl ve své recenzi, nazvané „Ženy, sex a sem tam vražda“ Pavel Koutský na serveru Mediahub.cz  Ten sice oceňuje, že hlavní postavy odpovídají  knižní předloze a dokonce ani nechybí  typická atmosféra tolik populárních detektivek Václava Erbena, ale zároveň poznamenal: „Jen se neubráníte určitému snovému dojmu - protože Čechy prostě nejsou země, kde by kapitán kriminálky jezdil v Jaguaru, bydlel v mezonetu, pil koňak a snídal v Mánesu. No tedy alespoň ne nezkorumpovaný kapitán kriminálky. Tohle by měli autoři divákům nějak smysluplně vysvětlit.“

 

Světový Soudce A.K.

Příliš přesvědčivé není ani pokračování seriálu České televize Život a doba  soudce A.K., navzdory tomu, že je inspirován skutečnými soudními kauzami.  Ten, kdo přišel do styku s českou justicí, se musí hořce usmívat nad patetickými monology hlavního hrdiny, jenž dramaticky prožívá případy, které právě řeší.  Jako moralita to ovšem není špatné, třeba se někdo z utahaných a otupělých soudců chytne  za nos a bude ke svým případům přistupovat s takovou odpovědností a  mravním dilematem.  Diváci z něj moc nadšení nejsou, zato někteří kritici ano.  Podle Stanislava Dvořáka jde  především o psychologický seriál s krimi náměty, který jde do hloubky jako málokterý. „V tom je skutečně světový. Zdeněk Zapletal opět napsal věrohodný, napínavý a provokativní scénář s výbornou kresbou charakterů, zejména těch pokřivených,“ píše autor  na serveru Novinky.cz. 

Premiérový propadák

Bezkonkurenčně největším českým premiérovým propadákem  je však nový seriál televize Barrandov Sousedé, propagovaný jako její největší projekt, jenž u nás nemá obdoby. Ve skutečnosti ho po prvních epizodách vedení této stanice pomalu stahuje, zatímco měl být vysílán čtyřikrát týdně, nyní bude  na programu pouze v úterý. Jeho sledovanost totiž klesla pod pouhých sto tisíc.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace