Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A je to tady zase… Cirkus jménem Tvoje tvář má známý hlas se roztáčí a hledá po všech koutech. Některé z nových ksichtíků totiž nejspíš ani neznáte. A Pazderkovou definitivně odstavili

21.08.2017
A je to tady zase… Cirkus jménem Tvoje tvář má známý hlas se roztáčí a hledá po všech koutech. Některé z nových ksichtíků totiž nejspíš ani neznáte. A Pazderkovou definitivně odstavili

Autor: Facebook

Popisek: Hanka Holišová coby John Travolta zazářila v první řadě show Tvoje tvář má známý hlas mimo jiné s hitem Greased Lightning ze slavného muzikálu Pomáda

Právě teď je ten pravý čas, kdy televize odhalují podzimní program. Nejinak učinila národem nejoblíbenější komerční televize Nova, která láká především na pořad Tvoje tvář má známý hlas, ‘převlékací‘ show, v níž se známé osobnosti stylizují do podoby světových i tuzemských hvězd. Jenže – je to vážně vtipné? A zajímá to ještě vůbec někoho?

První řadu odvysílala Nova na jaře 2016 a byl to zásah do černého. Pořad, který neměl žádné obrovské promo, si lidé oblíbili, mluvilo se o něm, diskutovalo na Facebooku, videa byla masivně sdílena… Pořad není původní, zakoupená multilicence pochází ze Španělska. Ještě před nasazením u nás ho uváděli na Slovensku, kde se také nesmírně líbil. První řadě kralovala všestranně talentovaná herečka a zpěvačka Hana Holišová, kterou mohli diváci znát ze seriálu Ulice nebo muzikálů, ale až pořad ukázal její neuvěřitelné schopnosti celému národu. Zpívala a tančila jako o život, i tak těžkou osobnost, jako je Michael Jackson, zvládla s bravurou, které se poté už nikomu nepodařilo dosáhnout, a po právu vyhrála.

Není už koho napodobovat

Nova, která se namlsala prvních příček na žebříčku sledovanosti, začala okamžitě připravovat druhou řadu, která ‘objevila‘ například multitalentovaného Jana Cinu. Přesto začala sledovanost klesat stejně jako u třetí řady, kterou Nova uvedla na podzim. Divákům se už show přece jen okoukala, přestože se účastníci obměňují a o účast v ní je velký zájem. Mnozí soutěžící se svěřili, že sami oslovili produkci a že jejich účast ‘klapla‘ třeba až napodruhé. V soutěži mají pochopitelně obrovskou výhodu ti, kdo mají muzikálovou průpravu, udržují se v kondici a umějí se hýbat. Některá čísla jsou nejen pěvecky, ale i fyzicky nesmírně náročná, leckdy je těžké jenom je takzvaně udýchat. A je jasné, že něco jiného zvládne dvacetiletý kluk a něco jiného padesátiletý herec, který v muzikálu v životě nehrál. Značně se také vyčerpal seznam celebrit, které lze předvádět. Taková osobnost totiž musí být něčím typická, a navíc mít ještě kliku na vhodný hit, aby to diváky bavilo. A takových prostě moc není.

Kohákovi došel humor, Pazderková nezabrala

Dalším kamenem úrazu je porota, na rozdíl od účastníků zčásti neměnná. Duo Kohák a Ledecký zůstává po celou dobu soutěže, což je spíš na škodu. Nevadil by ani tak Janek Ledecký, který si dokáže udržet ironický nadhled a určitou míru inteligence, což se bohužel nedá říct o Jakubu Kohákovi. Právě on je příkladem celebrity, která se začala naráz objevovat naprosto všude, až se chlapík, původně považovaný za vtipného, zcela vyčerpal. Jeho účast ve Tváři ukazuje, že tenhle chlapík s divokým rozcuchem prostě nemá co nabídnout každý týden. Proč se ho Nova nezbaví? Nezdá se, že by divákům nějak chyběl… To Iva Pazderková se už neobjeví. Soutěže se zúčastnila v první řadě, dále pak fungovala coby porotkyně a kouč. U diváků ale bohužel sklidila velmi negativní ohlasy, dokonce kvůli nenávistným reakcím zrušila svůj Facebook, což s gestem primadony hořce oznámila… Takže diváci to, že je Iva Pazderková, ze hry patřičně přivítali: „Super, těším se, Pazderková je pryč, konečně mám proč se dívat!“ zaznělo pár diváckých hlasů.

Už to zabalte!

Nova představila novou osmičku soutěžících, mezi nimi je asi za hvězdu nejzářivější Leona Machálková. Dále pak se tentokrát zúčastní Tomáš Matanoha, Jan Maxián, Berenika Kohoutová, Aneta Krejčíková, Dalibor Gondík, Jan Kopečný a misska Jitka Boho. Divákům zatím příliš po chuti nejsou: „Znám z nich jednoho dva,“ stěžují si. To by ale nevadilo, mnozí aktéři se pořádně ukážou až v průběhu soutěže, a diváci tak mají šanci si je zamilovat. Problémem je spíš to, že Tvoje tvář je tady tak často, až začíná pěkně nudit. Vše se totiž opakuje. Tytéž dobré výkony, potlesky vestoje, slzy dojetí, výroky poroty... A to příliš brzy po sobě, pouhé dva tři měsíce od skončení jedné show mají diváci vše příliš v paměti: „Už to zabalte, první dvě řady supr, ale všeho moc škodí. Nechte třeba dva roky pauzu, tohle bude za chvíli stejná nuda jako SuperStar. Nehledě na to, že ty vaše seriálové celebrity nikdo pořádně nezná,“ radí na Facebooku Nově jedna z divaček. Jak je ale vidět, televize hodlá ‘dojit‘ sledovanost Tváře, co to dá. Jenže bude tentokrát ještě co?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace