Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opět teror, opět fráze. A Okamura je na koni, bez směšné korektnosti. Už se stal nejpopulárnějším politikem!

20.08.2017
Opět teror, opět fráze. A Okamura je na koni, bez směšné korektnosti. Už se stal nejpopulárnějším politikem!

Foto: ČT

Popisek: Tomio Okamura

Další teroristický útok, tentokrát ve španělské Barceloně, se odehrál podle osvědčeného scénáře. Frustrovaní a zfanatizovaní teroristé použili nejlevnější a nejspolehlivější vražedný nástroj, vypůjčeným autem najeli do davu lidí, turistů z celého světa, a krutě je zmasakrovali. Neváhali zabít ani tříleté dítě. K jejich velké radosti spustila evropská média včetně českých speciální vysílání, v nichž pachatelům udělala velkou reklamu. Věnovala jim totiž dlouhé a zbytečné hodiny pozornost, což je přesně to, o co nejvíc stojí.

Samozřejmě, že ani tentokrát nechyběly ‘procítěné‘ reakce politiků, kteří již dlouhé měsíce beze studu říkají stále totéž a falešně vyjadřují soustrast rodinám, o jejichž blízkých vůbec nic nevědí. Někteří odborníci na terorismus alespoň otevřeně říkají, že se jim již příčí reagovat na stále stejné věci. To evropským pohlavárům vůbec. A ještě se drze navážejí do těch, kteří hrůzné věci pojmenovávají bez falešné politické korektnosti. Jejich postoje však mají pro Evropu fatální důsledky, na čemž se shoduje řada nezávislých analytiků.

Okamura jedničkou

A týká se do i České republiky, přestože se nelegální migraci brání zuby nehty. Již nyní je zřejmý výrazný nárůst popularity Tomia Okamury, který se proti teroristickým útokům, nelegální migraci a islamizaci Evropy vyjadřuje velmi ostře. Tento týden byl zveřejněn výzkum veřejného mínění, podle kterého se Tomio Okamura stal vůbec nejúspěšnějším politikem u nás. Je ovšem příznačné, že tomuto výzkumu byla věnována minimální pozornost, jako by nešlo o alarmující signál. Okamura rozhodně netrpí prázdninovou pasivitou. Zatímco se čeští politici pouze pohoršují, že je teroristický útok ve Španělsku odporným svinstvem, pilný Tomio se zapojuje přímo do diskusí na sociálních sítích a je pořádně na koni.

Bez směšné korektnosti

Čtenářům nejčtenějšího serveru novinky.cz vzkázal: „Dobrý den, vážení přátelé. Na nebezpečí, plynoucí z Bruselem a našimi vlastními mainstreamovými stranami podporované islamizace Evropy, upozorňuji již mnoho let. Já, člověk se smíšeným japonsko-korejsko-moravským původem, jsem kvůli své odvaze říkat pravdu byl falešně, ba přímo komicky označován za xenofoba, rasistu a nacistu. A přitom je to jednoduché, pouze jsem důsledně a bez směšné politické korektnosti pojmenovával věci pravými jmény. A slibuji, že je budu takto pojmenovávat i nadále. Ne islámu, ne teroristům, navrhujeme a budeme důsledně prosazovat zákaz propagace džihádu a šaríe na území naší vlasti. Brusel, Berlín a dnes i Praha nám zakazují psát, zakazují nám zpívat, ale nedělají nic proti těm, kteří nás vraždí!“

Ale co dál?

Asi nikoho nepřekvapí, že na Okamurův vzkaz reaguje veřejnost jednoznačnou podporou, či dokonce jasným vzkazem: „Volím SPD Tomio Okamury.“ Z mnoha reakcí je naprosto evidentní, že lidé mají už plné zuby prázdných frází, exhibicí politiků a patetických gest typu „Je suis“. Marie z Teplic vystihla názory většiny čtenářů Novinek: „Politici celého světa opět odsuzují. Ale co dál? Po útoku na redakci Charlie Hebdo se v Paříži uskutečnil pochod národní jednoty, kterého se zúčastnili mimo jiné Merkelová, Cameron, Netanjahu a další politici včetně našeho Sobotky. Odsuzovali, pohoršovali se, vyzývali, slibovali. A vypadá to, že tím to skončilo. Útoků přibývá. I naši politici nás pomalu připravují na to, že nám policie nedokáže pomáhat, natož nás chránit, že se časem té hrůzy dočkáme i v ČR. Dál se nás snaží přesvědčit, že máme být solidární a taky otevírat náruč.“ Říjnové volby brzy ukážou, zda jim to lidé budou nadále tolerovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová