Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opět teror, opět fráze. A Okamura je na koni, bez směšné korektnosti. Už se stal nejpopulárnějším politikem!

20.08.2017
Opět teror, opět fráze. A Okamura je na koni, bez směšné korektnosti. Už se stal nejpopulárnějším politikem!

Foto: ČT

Popisek: Tomio Okamura

Další teroristický útok, tentokrát ve španělské Barceloně, se odehrál podle osvědčeného scénáře. Frustrovaní a zfanatizovaní teroristé použili nejlevnější a nejspolehlivější vražedný nástroj, vypůjčeným autem najeli do davu lidí, turistů z celého světa, a krutě je zmasakrovali. Neváhali zabít ani tříleté dítě. K jejich velké radosti spustila evropská média včetně českých speciální vysílání, v nichž pachatelům udělala velkou reklamu. Věnovala jim totiž dlouhé a zbytečné hodiny pozornost, což je přesně to, o co nejvíc stojí.

Samozřejmě, že ani tentokrát nechyběly ‘procítěné‘ reakce politiků, kteří již dlouhé měsíce beze studu říkají stále totéž a falešně vyjadřují soustrast rodinám, o jejichž blízkých vůbec nic nevědí. Někteří odborníci na terorismus alespoň otevřeně říkají, že se jim již příčí reagovat na stále stejné věci. To evropským pohlavárům vůbec. A ještě se drze navážejí do těch, kteří hrůzné věci pojmenovávají bez falešné politické korektnosti. Jejich postoje však mají pro Evropu fatální důsledky, na čemž se shoduje řada nezávislých analytiků.

Okamura jedničkou

A týká se do i České republiky, přestože se nelegální migraci brání zuby nehty. Již nyní je zřejmý výrazný nárůst popularity Tomia Okamury, který se proti teroristickým útokům, nelegální migraci a islamizaci Evropy vyjadřuje velmi ostře. Tento týden byl zveřejněn výzkum veřejného mínění, podle kterého se Tomio Okamura stal vůbec nejúspěšnějším politikem u nás. Je ovšem příznačné, že tomuto výzkumu byla věnována minimální pozornost, jako by nešlo o alarmující signál. Okamura rozhodně netrpí prázdninovou pasivitou. Zatímco se čeští politici pouze pohoršují, že je teroristický útok ve Španělsku odporným svinstvem, pilný Tomio se zapojuje přímo do diskusí na sociálních sítích a je pořádně na koni.

Bez směšné korektnosti

Čtenářům nejčtenějšího serveru novinky.cz vzkázal: „Dobrý den, vážení přátelé. Na nebezpečí, plynoucí z Bruselem a našimi vlastními mainstreamovými stranami podporované islamizace Evropy, upozorňuji již mnoho let. Já, člověk se smíšeným japonsko-korejsko-moravským původem, jsem kvůli své odvaze říkat pravdu byl falešně, ba přímo komicky označován za xenofoba, rasistu a nacistu. A přitom je to jednoduché, pouze jsem důsledně a bez směšné politické korektnosti pojmenovával věci pravými jmény. A slibuji, že je budu takto pojmenovávat i nadále. Ne islámu, ne teroristům, navrhujeme a budeme důsledně prosazovat zákaz propagace džihádu a šaríe na území naší vlasti. Brusel, Berlín a dnes i Praha nám zakazují psát, zakazují nám zpívat, ale nedělají nic proti těm, kteří nás vraždí!“

Ale co dál?

Asi nikoho nepřekvapí, že na Okamurův vzkaz reaguje veřejnost jednoznačnou podporou, či dokonce jasným vzkazem: „Volím SPD Tomio Okamury.“ Z mnoha reakcí je naprosto evidentní, že lidé mají už plné zuby prázdných frází, exhibicí politiků a patetických gest typu „Je suis“. Marie z Teplic vystihla názory většiny čtenářů Novinek: „Politici celého světa opět odsuzují. Ale co dál? Po útoku na redakci Charlie Hebdo se v Paříži uskutečnil pochod národní jednoty, kterého se zúčastnili mimo jiné Merkelová, Cameron, Netanjahu a další politici včetně našeho Sobotky. Odsuzovali, pohoršovali se, vyzývali, slibovali. A vypadá to, že tím to skončilo. Útoků přibývá. I naši politici nás pomalu připravují na to, že nám policie nedokáže pomáhat, natož nás chránit, že se časem té hrůzy dočkáme i v ČR. Dál se nás snaží přesvědčit, že máme být solidární a taky otevírat náruč.“ Říjnové volby brzy ukážou, zda jim to lidé budou nadále tolerovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace