Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ohrožuje exploze homosexuality budoucnost lidstva? Pondělní komentář Pavla Přeučila

komentář 14.08.2017
Ohrožuje exploze homosexuality budoucnost lidstva? Pondělní komentář Pavla Přeučila

Foto: Facebook / Václav Krypton

Popisek: Letošní pochod hrdosti Prague Pride

Prahou prošel o víkendu další průvod Prague Pride, kterého se především díky chladnému počasí zúčastnilo o pár tisícovek lidí méně než vloni, přesto se na něm prý sešlo až 17 000 gayů a leseb. Ono číslo, uváděné českými médii, je podle mne poněkud zavádějící, protože všichni účastníci pochodu rozhodně nepatřili k LGBT komunitě. Podstatná je ale skutečnost, že tato komunita expanduje doslova raketovým tempem.

Aby bylo hned na začátku jasno, nic proti gayům a lesbám nemám a mám mezi nimi spoustu výborných přátel. Za následující text to ale stejně od některých čtenářů asi pěkně schytám, ale nedá mi to. Ono je vždycky dobré, podívat se na každý problém i z té druhé strany, kterou média nechávají tak trochu stranou. A nárůst homosexuality ve společnosti začíná být podle některých odborníků opravdu kapánek problematickou realitou.

Už každý desátý…

Je to celosvětový trend a nevyhnulo se mu ani naše malé Česko. I když se stále ještě používá zažité označení 4% menšina, už dávno to není pravda. U nás se výzkumem tohoto trendu zabývají dokonce slovutní vědátoři z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Podle výsledků studie evolučního biologa Jaroslava Flegra se projevuje homosexuální orientace už u 10 – 11% Čechů, Moravanů a Slezanů. Zkrátka u každé desáté holky, kterou potkáte na ulici a se kterou byste rádi randili, nemáte šanci, protože je na holky.

Pokud se chcete dozvědět od profesora Flegra o člověčí sexualitě více, doporučuji vám navštívit jeho zajímavou stránku.

Jsou to opravdu jen čísla?

Možná je tento nárůst pouze statistický, jak uvádějí někteří odborníci, a je způsoben tím, že lidé jsou ochotni projevovat svou orientaci otevřeněji a více ji přiznávají i v průzkumech. Možná je to i důsledek větší mediální pozornosti, která je gayům a lesbám věnována a možná je to jen touha odlišit se od většinového davu a experimentovat s vlastní sexualitou. Každopádně jde o trend, který sexuologům a odborníkům na populaci dělá pořádné vrásky na čele.

Studie pěkně vyděsila odborníky

Velkou pozornost vzbudila nedávno gigantická studie amerického Centra pro kontrolu nemocí (CDC), která probíhala celých 25 let a mezi demografy, sexuology a odborníky na populaci způsobila doslova poprask. Studie označuje nárůst homosexuality za skutečnou explozi. Je to prý výsledek práce nejen příslušníků LGBT, ale i Hollywoodu, pedagogů a politiků, kteří věnují otázkám homosexuality obrovskou pozornost. Více o studii ZDE

Frčí hlavně mezi teenagery

Co vlastně studie CDC odhalila? Především to, že k homosexualitě se hlásí stále mladší a mladší ročníky. Studie například uvádí, že v roce 2012 bylo homosexuálů a leseb 43% ve věku 18 – 36 let. V roce 2016 už to bylo 58%. Celkově prý narůstá počet homosexuálů mezi teenagery o řadu procent ročně. Od roku 2001 do roku 2015 zaznamenali vědci z CDC nárůst těch, kdo měli sexuální zkušenost se stejným pohlavím o celých 43%! Centrum sledovalo sexuální preference desítek tisíc středoškoláků od roku 1991, šlo tedy o dosud nejrozsáhlejší a nejdelší studii na světě, která se věnovala problému homosexuality.

Homosexualita jako infekce?

Mne na téhle studii kapánek zarazila jedna věc a to název vědeckého pracoviště, které ji provádělo, Center for Disease Control (CDC), tedy Centrum pro kontrolu nemocí. Má pokroková Amerika stále ještě homosexualitu za jakousi nemoc? Je docela úsměvné, že studii provádělo vědecké centrum, zabývající se třeba rakovinou, diabetem či infekčními chorobami. Ale co se divím, ještě v roce 1950 označovala zpráva amerického Kongresu homosexuály za vrcholně nebezpečné devianty, ohrožující výchovu mládeže, kteří by se neměli pohybovat v blízkosti dětí a neměli by být zaměstnáváni ve státních úřadech.

Holky to také rády

Vědci z CDC vycházeli i ze statistických údajů věhlasného Gallupova ústavu. Ten uvádí, že nárůst homosexuality se projevuje nejvíce u tzv. mileniálů, (ročníků 1980 – 1998), mezi kterými je 7,3% homosexuálů a nárůst je nejrychlejší u dívek. Ještě před 20 lety byla většina homosexuálů muži, dnes mají jasnou převahu lesbičky, kterých je v komunitě více než 55%. Podle Gallupova ústavu zde působí i takové faktory, jako pokrokový feminismus, pronikání žen do ryze mužských povolání a sportů, rozmach středoškolských lesbických klubů a nemalou roli hraje i Hollywood. Dnes již téměř neexistuje film, či seriál, ve kterém by se neobjevil lesbický či homosexuální pár. Další zajímavé údaje z uvedené studie Gallupova ústavu ZDE 

Může tento trend i za klesající porodnost?

Důsledky tohoto trendu však mohou být pro lidstvo zničující, tvrdí někteří odborníci. Mladí lidé ztrácejí zájem o sex s opačným pohlavím, což potvrzují i závěry studie CDC. V roce 2001 uvedlo 51.9% respondentů, středoškoláků, že měli sex s opačným pohlavím. V roce 2015 už to bylo jen 45%, Neustále klesá počet narozených dětí. Podle odborníků z CDC je třeba udržet porodnost 2,1 dítěte na ženu, aby byla zachována stabilní společnost. To se však ve vyspělých zemích dlouhodobě nedaří. V citované studii se můžeme dočíst i to, že pokud bude tento trend pokračovat, můžeme se jako lidstvo jednou ocitnout na pokraji vyhynutí. 

Nelení ani konspirátoři

Závěrem něco veselejšího. Jako každá kontroverzní teorie, tak i tahle si okamžitě našla své místo mezi konspirátory. Hlavně na sociálních sítích už se šíří konspirační teorie, že jde o záměr vlád snížit pomocí propagace a šíření homosexuality světovou populaci. Je to prý něco jako skrytá válka, jen bez obětí na životech. Zkrátka něco jako pověstné chemtrails, rozprašované z letadel. Ostatně konspirátoři už to dokonce propojili a přišli s „úžasným“ objevem, že chemtrails prý obsahují látky, potlačující zájem o opačné pohlaví. Mocní tohoto světa údajně investují obrovské prostředky právě do podpory LGBT komunity, ovlivňují přední politiky a mají rozhodující slovo v přidělování financí na filmy či seriály, oslavující homosexualitu. No vidíte a rázem máme jasno.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .      

Vložil: Pavel Přeučil