Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo by to do toho stýce Pepina řekl, že sbalí dvě nejkrásnější Češky? A že to byl přísný macech

10.08.2017
Kdo by to do toho stýce Pepina řekl, že sbalí dvě nejkrásnější Češky? A že to byl přísný macech

Foto: youtube.com

Popisek: Jaromír Hanzlík s Magdou Vášáryovou ve slavné poetické komedii Jiřího Menzela Postřižiny

Jaromíra Hanzlíka si většina z nás pamatuje jako bezelstného a ve vztahu k ženám nepříliš průbojného mladíka. Ať už to byl nesmělý zamilovaný Vojta v nádherné Romanci pro křídlovku, nebo nešťastný manžel nevěrné Iny v kultovním seriálu Nemocnice na kraji města. Výjimku tvořila jeho role strýce Pepina ve slavném filmu Jiřího Menzela Postřižiny. Ta vzbudila stejné podzvižení, jako když se rozneslo, že mu podlehla nejkrásnější česká herečka Jana Brejchová.

Této skutečné femme fatale českého filmu leželi u nohou muži nejen u nás, ale také v zahraničí. Připomeňme, že poté co kvůli nevěře ztroskotalo její manželství s Milošem Formanem, provdala se v Karlových Varech za německého herce Ulricha Theina. Ale po roce nastal opět konec. Do třetice všeho dobrého si vzala Vlastimila Brodského, kterého dlouho obdivovala jako herce mimořádných kvalit. Jejich manželství vydrželo celých osmnáct let, až do doby, kdy ho pohřbil právě vášnivý vztah s o několik let mladším kolegou Jaromírem Hanzlíkem.

Urputný ctitel

Blíže se seznámili při natáčení muzikálu Noc na Karlštejně, kde si Jana Brejchová zahrála manželku Karla IV., zatímco Vlastimil Brodský získal roli panovníka. Celá love story byla o to pikantnější, že Hanzlík patřil k Brodského blízkým přátelům. Ale vůbec mu to nebránilo v tom, aby oba manžele nenavštěvoval doma a krásné Janě se otevřeně nedvořil. Ta mu nakonec podlehla, i když s Brodským vychovávala vymodlenou dceru Terezu.

Pro citlivou dívku v začínající pubertě to byly velmi bolestné okamžiky. Podle autorů knihy Herecká manželství prý Hanzlík na Brodského příliš nebral ohled a bez skrupulí žil s Brejchovou v manželském trojúhelníku. Moudrý manžel tajně doufal, že románek brzy vyprchá, jenže nestalo se tak, a naopak rozvodem skončilo jeho dosud šťastné manželství. „Pochopil jsem, že ona mě nemůže vystát,“ nechal se slyšet upřímný Bróďa.

Tyran macech

Naopak Tereza pro změnu nemohla vystát svého ‘macecha‘, jak ho několikrát v médiích nazvala, s tím, že si Hanzlík nepřál, aby o něm mluvila. Mnohokrát si postěžovala, že se ji snažil převychovat a že ji i svého syna Davida dokonce terorizoval. Po letech ale uznala, že po ní chtěl spoustu rozumných věcí a že se díky němu osamostatnila. Jenže Hanzlík se nejspíš snažil vychovávat i samotnou Brejchovou. Protože ji neustále peskoval, nakonec se téměř po třinácti letech rozešli.

Ovšem nebylo to poprvé, co Hanzlík přebral ženu kolegovi. Traduje se, že svoji první manželku Jaroslavu, s níž má jediného potomka, zmíněného syna Davida, přebral Václavu Neckářovi. Také on se z toho nemohl dlouho vzpamatovat. Zlí jazykové tvrdí, že Neckář odjel na turné a požádal Hanzlíka, aby mu Jarku pohlídal. A ten se s ní nakonec v pouhých dvaceti letech oženil. S Davidem měl dlouho velmi napjaté vztahy. Vysvětloval to tím, že byl příliš mladým otcem.

Královna krásy

Mimořádně populární herec už měl s ženami vysoko nastavenou laťku, a tak se nespokojil jen tak s nějakou náhradou a vyhlédl si první českou královnu krásy z roku 1966, Dagmar Silvínovou, později provdanou Mauerhoferovou. A vznikl další poprask. Hanzlík totiž prakticky ze dne na den přerušil svoji mimořádně úspěšnou kariéru a za novou láskou se odstěhoval do Švýcarska.

V jeho filmografii je zřejmé, že v devadesátých letech účinkoval pouze v několika málo filmech či televizních seriálech. Přikývl například na nabídku, aby se objevil v pokračování televizního seriálu Nemocnice na kraji města. Po návratu ze Švýcarska se jeho partnerkou stala další půvabná blondýnka, Lenka Kozlová, která provozovala obchod s přírodními produkty. Podle našich informací však firmu převedla na své kolegyně a od té doby o ní ani Jaromíru Hanzlíkovi není slyšet.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace