Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další televizní bitva na spadnutí. Diváci odhodí ohlodanou kost a dočkají se hostiny. I seriálové bomby?

05.08.2017
Další televizní bitva na spadnutí. Diváci odhodí ohlodanou kost a dočkají se hostiny. I seriálové bomby?

Foto: ČT

Popisek: : Tři výrazné české herečky a nový dvanáctidílný komediální seriál natočený podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové v režii Michala Vajdičky: Mia (Klára Melíšková), Anča (Alena Mihulová) a Ema (Pavla Tomicová)

Skuteční televizní fanoušci se již modlí, aby skončily prázdniny. Šéfům jednotlivých stanic dali tentokrát jasně najevo, že se s ohlodanou kostí již rozhodně nespokojí. I ty donekonečna recyklované staré televizní hity, včetně legendárních Chalupářů a Nemocnice na kraji města, se letos ve sledovanosti propadly. Jednooký vítěz letošních prázdnin, Dietlův seriál Pitaval z malého města, sice porazil ostatní, ale nebyla to žádná sláva. Naštěstí už tradiční prázdninový výprodej skončí a již v srpnu se objeví televizní premiéry.

Jako první odstartuje televize Barrandov, pověstná mnoha kontroverzními projekty. Ten nejnovější (a údajně zatím největší) se jmenuje Sousedé a má být vysílán v hlavním čase dokonce čtyřikrát týdně. Možná se v něm opět objeví i samotný majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, prezentovaný jako ideový autor Sousedů. Promotéři Barrandova tvrdí, že tento novinkový počin nemá v českém prostředí konkurenta, a že se dokonce jedná o seriálovou bombu. S troškou nadsázky se však dá podotknout, že to platí pro většinu pořadů této stanice. Diváci TV Barrandov se mohou těšit i na osvědčeného Aleše Cibulku. Ten bude pokračovat v úspěšném pořadu Můžu dál? a navíc představí nový zábavný formát Roztoč to! 

Nový Exner

Televize Prima má v záloze rovněž „bombu“, nový kriminální seriál, jehož ústřední postavou se stane legendární Kapitán Exner. Navazuje na obrovský úspěch detektivních románů Václava Erbena i několika filmů s tímto elegantním kriminalistou. Nelehkého úkolu zahrát jej tak dobře jako Jiří Kodet se tentokrát zhostil Michal Dlouhý, hlavní ženskou postavu vytvořila svůdná Vica Kerekesová. Bohužel však bude Prima pokračovat v nezdařeném seriálu Modrý kód a úspěšném, leč stále méně zajímavém Ohnivým kuřeti. Sporný je rovněž návrat Partičky.

Michal Dlouhý jako legendární kapitán Exner. Scenáristé ale známé příběhy přenesli do současnosti, jak nám TV Prima sdělila

A zase ta Ordinace

Kapitánu Exnerovi se bude snažit všemožně konkurovat pokračování Policie Modrava na TV Nova, oba seriály se budou vysílat proti sobě. A pokračovat bude i další novácká kriminálka, Specialisté. Ještě před koncem prázdnin se vrátí největší novácké jistoty, seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice i reality show Výměna manželek. TV Nova již nyní také rozjíždí kampaň na další řadu talentové show Tvoje tvář má známý hlas a postupně prozrazuje, kdo v ní bude účinkovat tentokrát. A především kdo se v ni již neobjeví. Podle všeho publikem neustále kritizovaná Iva Pazderková, kterou má nahradit Aleš Háma. 

Něco pro fajnšmekry

A jako vždy se dá očekávat, že dobře nabito bude mít i veřejnoprávní Česká televize. Ta ostatně v poslední době komerční kanály často atraktivní programovou nabídkou poráží. Blýskne se druhou řadou velmi úspěšného retro seriálu První republika i pokračováním Života a doby soudce AK v titulní roli s Davidem Švehlíkem. S mimořádným zájmem je očekáván nový seriál Ireny Obermannové Trapný padesátky, v němž si zahrají Alena Mihulová, Pavla Tomicová a Klára Melíšková. A dojde i na vynikající zahraniční počiny, například britské Happy Valley (Šťastné údolí), které získalo řadu významných ocenění. Ti diváci, kteří podlehli kouzlu Panství Downton, se mohou těšit na výpravnou historickou sérii Viktorie, zachycující život britské královny nebo na další historický seriál Hotel Sacher. A na své si přijdou i fanoušci kultovních severských krimi. Tentokrát uvidí islandský seriál V pasti, který slaví úspěchy po celé Evropě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Adéla Hofmanová