Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Takovej krásnej, sexy kluk, celý táta. Navíc single. Byl mladý a neobjevený, teď je mladý a objevující se všude. Mladý Peroutka sice ´Tvář´ nevyhrál, zato…

03.08.2017
Takovej krásnej, sexy kluk, celý táta. Navíc single. Byl mladý a neobjevený, teď je mladý a objevující se všude. Mladý Peroutka sice ´Tvář´ nevyhrál, zato…

Foto: Facebook

Popisek: Zpěvák Milan Peroutka

Na Nově se už připravuje podzimní řada pořadu Tvoje tvář má známý hlas a kariéra nejmladšího účastníka té minulé, Milana Peroutky, se rozjela naplno. Koncerty s kapelou Perutě, zkoušení muzikálů, moderování v hudební televizi - tenhle kluk má skutečně našlápnuto a jenom tatínkova sláva za tím nebude. V rozhovoru pro Novinky.cz Milan Peroutka prozradil, jaký vliv na něj měli známí rodiče a také to, jak se objevil před lety v seriálu Ordinace.

Zatímco ostatní účastníci Tváře byli většinou ostřílení umělci se zkušenostmi z muzikálů, Milan Peroutka je teprve získával. Přesto u diváků zabodoval a třeba jeho Amy Winehouse byla určitě nezapomenutelná. Milanovým tatínkem byl Milan Peroutka (zemřel před třemi lety), který od roku 1986 bubnoval v Olympicu. Bylo tedy jasné, že Milan bude mít určité vazby na Martu Jandovou, která byla v Tváři nejenom coby účastník, ale také v porotě: „Potkali jsme se, když vystupovala ve druhé řadě jako účinkující, říkal jsem jí, jak jim fandím. Ona na to: A proč tam nejsi ty? Před každou sérií si vždycky lámou hlavu s obsazením kategorie mladí neobjevení, takže jsem byl zařazen do širokého výběru,“ potvrdil mladý, nyní již objevený Milan Peroutka na Novinkách.

Maminka ho postrčila ke zpívání

K muzice ho kupodivu nevedl slavný tatínek, ale maminka, která je známou spisovatelkou knih pro děti a dospívající dívky. Milan chodil do klavíru a do sboru, studiu zpěvu se poté intenzivně věnoval, což dokládají jeho dechberoucí výkony ve Tváři, kde si střihl třeba i tak fenomenálního zpěváka, jakým je Mika a jeho píseň o mnoha oktávách Grace Kelly - díky které tento díl také po právu vyhrál: „Jsem nevýslovně vděčný tvůrcům za důvěru, kterou do mě vložili, když mi dali příležitost ukázat tolika lidem, a nakonec i sobě samotnému, co všechno se dá na pódiu předvést a prožít. Jako by to bylo včera, co jsem pochyboval o tom, jestli obstojím, ale zároveň se cítil odhodlaně přijmout takovou výzvu,“ svěřil se svým fanouškům zároveň s pochybnostmi. 

Váží si Karla Gotta, dělá práci pro lidi

Milan Peroutka není rozhodně nějakým rebelem, je mu vlastní úcta k legendám, a to nejenom k těm z Olympicu, ale třeba i ke Karlu Gottovi, jak sdělil v děkovací řeči ke Tváři. „Několikaměsíční ježdění zázračným výtahem sice končí, ale čekají na mě nové pracovní šance, ve kterých se pokusím opět obstát. A v neposlední řadě jsem taky vděčný za množství zajímavých setkání - a tohle pro mě bylo zvlášť výjimečné. I když se to moc nemělo, koukal jsem se na všechny zkoušky pana Gotta a při focení z něj cítil to, co je i pro mě hlavním motorem práce, a sice že ji dělá opravdu pro lidi.“ 

V Ordinaci už kdysi hrál, pacienta Ondřeje Sokola

Díky Tváři mu nabídl hraní v muzikálu třeba porotce Janek Ledecký, a to v muzikálu Iago, kde bude hrát Milan Cassia, dále pak se objeví v Krysaři Dana Landy. A ukáže se také v nových dílech nekonečné Ordinace, kam se vlastní vrátí po letech, prvně zde hrál už v roce 2006, a to dětského pacienta. K nové roli, kdy bude hrát medika, nepřišel prý přes protekci: „Pro roli v Ordinaci podstoupil casting, ze kterého vyšel jednoznačně nejlépe," pochválila ho producentka Ordinace Simona Matásková. Na obrazovce Novy vystoupí jako mladík, který dojíždí za maminkou, sestřičkou v nemocnici a studuje medicínu. A bude to prý stejný klaďas, jako je v reálu i tenhle kluk. 

Smrt otce pro něj byla rána, ale musí se chovat dospěle

Milan přišel o tatínka před třemi lety -  bubeník Olympicu odehrál koncert, poté si nesl domů bubny a upadl na schodech, kde ho rodina našla již mrtvého. Bylo mu teprve 49 let.  Jeho syn přiznává, že na tak velkou ránu připraven nebyl: „Na začátku jsem byl hodně smutný, ale pak jsem si uvědomil, že smutných je daleko víc lidí kolem mě a že se musím chovat dospěle,“ prohlásil statečně pro Novinky.cz. Největšími fanynkami tohoto sympatického Mirka Dušína českého šoubyznysu jsou jeho maminka a babička, o zástupy těch mladších se Milan bát určitě nemusí. Pohledný a milý mladík navíc tvrdí, že teď dívku nemá a že moderní seznamování třeba přes Tinder ho tedy neláká… No, řekněte, existuje snad ještě lepší inzerát na získávání omdlévajících fanynek?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková