Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zpocený záda Sáry Saudkové: Prý až moc erotiky. Nevím, jaká to bude cesta a kam doplují, říká a prozradila i něco o mrazivém thrilleru

25.07.2017
Zpocený záda Sáry Saudkové: Prý až moc erotiky. Nevím, jaká to bude cesta a kam doplují, říká a prozradila i něco o mrazivém thrilleru

Foto: Wikipedia

Popisek: Fotografka a spisovatelka Sára Saudková

Sára Saudková se úplně původně proslavila coby múza a praktická pomocnice našeho fotografa číslo jedna Jana Saudka, časem si ale dokázala vybudovat svou vlastní kariéru, nejprve jako fotografka a v posledních letech i jako spisovatelka, které nedávno vyšla nová kniha Zpocená záda. V rozhovoru pro Hospodářské noviny mluví i o poněkud vachrlatém vztahu s naším nejznámějším fotografem a partnerství s jeho synem Samuelem.

Původně studentka Vysoké školy ekonomické, která pracovala jako „lovec hlav“ pro personální agenturu, zcela změnila svůj život, když poznala excentrického Jana Saudka: „Snažila jsem se co nejvíc o něm dozvědět, uhranul mě zrovna tak jako jeho dílo. Tak jsem ho šla po letech navštívit,“ řekla Sára Saudková Hospodářským novinám. Saudek ji pozval dál a ona na několik let zůstala, kdy fungovala nejenom jako jeho modelka, ale také partnerka a manažerka. Ačkoliv dnes o těchto létech mluví Sára jako o šťastných, Jan Saudek sám říká, že nedokáže být věrný jedné ženě a vzhledem k množství jiných žen šlo o partnerství značně netradiční.

Po dětech netoužila, dnes má čtyři

Netradiční byl i odchod z něj, Sára si totiž začala s jeho synem Samuelem, kterému dodnes povila čtyři děti. Přesto říká: „Vlastně jsem po dětech nikdy netoužila. Ale možná to tak podvědomě bylo. I když to, že chci mít se Samem děti, mi došlo až poté, co jsem se do něj zamilovala.“ Samuel je naprostým protipólem svého rozevlátého a bohémského otce. Bohužel, rodinné vztahy jsou dnes poněkud pošramoceny, a to hlavně kvůli rodinným financím. O tom ostatně vypráví film Fotograf, o Janovi a Sáře, který ale prý Sára nikdy neviděla, film vznikl ve spolupráci s Janem Saudkem. Sára se ale mnohokrát vyjádřila, že prý nejde o film pravdivý, ostatně její obraz v něm nevychází pro ni právě dobře.

Je to uzavřená kapitola

Sára Saudková však tvrdí, že s Janem Saudkem a jeho novou rodinou (Saudek si vzal novinářku Pavlínu Hodkovou a má s ní tři děti) vychází korektně a že se ničím z minulosti netrápí: „Že bych se kvůli tomu v noci zmítala v posteli a nemohla spát, to ne. Pro mě je to uzavřená kapitola, za kterou jsem velmi vděčná. A navzdory tomu kostrbatému konci ji považuji za nevšední a nezapomenutelný příběh. Mám k Janovi respekt a vždycky o něm budu mluvit s úctou,“ řekla Miloši Čermákovi v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Pohrozila soudy

Na druhou stranu ještě před dvěma lety, když měl film Fotograf premiéru, nebyla Sára rozhodně tak klidná a vyrovnaná. Tehdy opět ožila kauza ukradených Saudkových negativů, o které se měla Sára s Janem soudit a podle jejích výroků Jan Saudek tento soud prohrál. Film, o kterém nyní říká, že ho neviděla, ji měl pobouřit a vyjadřovala se i tak, že zvažuje soudní žalobu, neboť byla vylíčena v mimořádně špatném světle. Stejného názoru byl i její partner Samuel Saudek. Čas zřejmě hrany obrousil a obě strany se uklidnily. Ostatně Sára nyní vystavuje společně s Janem (aktuálně na Slovensku). 

Fotí pomalu

Sára začala ještě pod vlivem Jana Saudka fotit a sama přiznává, že její prvotní díla byla tímto vlivem silně poznamenaná, nicméně později se od něj začala odklánět a našla si svou vlastní cestu, originální například tím, že nepřešla na digitální fotografii, ale že stále negativy exponuje, a tak vytváří každou fotografii naprosto originálně. Právě to, že na takové tvorbě fotografií nelze nic urychlit, ji prý velmi baví.

Trochu moc erotiky

Před pár lety se vrhla Sára Saudková na psaní. Vydavatelství ji, coby člověka, který se psaním nikdy neprezentoval, poprosilo, aby se podílela na knize Příběhy touhy, sponzorované jistým výrobcem kávy. Sára zde vylíčila, co právě pro ni znamená touha. Psaní se jí však zalíbilo, že se do něj pustila už na vlastní pěst a napsala knihu – zpověď Ta zrzavá, dalším dílem byla překvapivě kniha pohádek Půlnoční pohádky. Nedávno vydala doposud poslední dílo Zpocený záda, jehož hlavní hrdina je čtyřicátník David a jde v ní o milostný čtyřúhelník a tím pádem časté sexuální scény, patřičně vylíčené, což ženské čtenářky hodnotily na webu vydavatelství: „Trochu moc erotiky...“ 

Příští kniha? Thriller

Psaním rozhodně nechce fotografování nahradit: „Psaní pro mě představovalo nový svět. A mám ráda obojí. Jsou to dvě lodičky, kdy každá pluje po jinak neklidné vodě a obě mě lákají. Ani u jedné nevím, jaká to bude cesta a kam doplují.“ Novou knihu ještě v hlavě nemá, ale má jasno o žánru. Po vzpomínkách, erotickém románu a pohádkách by se prý ráda pustila do thrilleru, toho mrazivého, jako ze Skandinávie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace