Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ta nesnesitelná křehkost. VIPky v rozhovorech pláčou, to se stává. Aby ale kanuly slzy přímo na titulu časopisu… Je komička na samém dně?

20.07.2017
Ta nesnesitelná křehkost. VIPky v rozhovorech pláčou, to se stává. Aby ale kanuly slzy přímo na titulu časopisu… Je komička na samém dně?

Foto: ZOOT / repro

Popisek: Iva Pazderková

O málokteré ženě u nás lze říci, že je to komička. O Ivě Pazderkové to můžeme prohlásit s klidem. A jako u mnoha komiků se u ní můžeme přesvědčit, že má opravdu křehkou a zranitelnou duši, kterou nedávno odhalila v rozhovoru pro firemní časopis zásilkové firmy ZOOT. Svěřila se i s tak intimními záležitostmi, jako proč nemá doposud děti, nebo jak ji ranily nenávistné reakce po Facebooku. Být vtipný je tak křehké, říká.

Iva se před lety proslavila jako „blbá blondýna“ a za ta léta je stále v jejím rybníčku komiček pusto a prázdno: „Ted' jsem tam já, Ester Kočičková a Adélka Elbel. Ve stand-up comedy je nutné vystoupit z křehkosti a krásy. Musíte být otrkaná, říkat názory, které nejsou všem příjemné. Na divadelním jevišti je to jednodušší, když to máte v roli. Ale neúspěch ve světě komedie se možná ženy dotkne daleko víc než muže. Víc se bojíme selhání, trapasu,“ uvedla pro časopis ZOOT. Iva potvrzuje, že humor je ta nejtěžší práce na světě, neúspěch ji prý velmi mrzí: „Když udělám špatný stand-up, beru to jako důkaz, že nemám dělat svoje povolání. Být vtipný je tak křehké. Proto si ve chvíli, kdy vyjdu na jeviště, zakážu všechny pochyby.“ 

Facebook jsem zrušila, tohle si ke mně nebudou dovolovat

Iva se za ta léta skutečně proslavila, ještě více k tomu přispěl pořad Tvoje tvář má známý hlas, kde Iva nejprve soutěžila a posléze zasedla i v porotě. Právě tehdy „slízla“ mnoho velmi nepříjemných až nenávistných komentářů na svém Facebooku, který se rozhodla zrušit: „Bylo mi z toho smutno, což by bylo asi každému. Myslím, že většina lidí stěží vydýchá jeden takový příspěvek. Po všech letech, kdy jsem všechno tiše tolerovala, jsem se úplně normálně naštvala a znemožnila těm lidem, aby se ke mně jejich hejty dostaly, tím, že jsem FB zrušila. Navíc jsem ho používala pouze pracovně, tak jednou za dva měsíce příspěvek, a ani neregistruji, že už ho nemám. A když někdo řekne: „No jo, to je daň!" Jaká daň? Co je to za pitomost? Tohle si prostě k sobě lidi nemůžou dovolovat, a hotovo,“ svěřila se pro ZOOT. Média tehdy psala, že se zhroutila, že je hysterka… Přitom pravda bude zřejmě taková, že je Iva poněkud citlivá a před nenávistnými reakcemi se nedokáže patřičně obrnit. To by ale měl být v šoubyznysu základ… 

Natočila desku a hraje v muzikálu

Iva je ale také zpěvačka, nyní vydává svou druhou desku, která nese velmi zajímavý název Horská Lesní Ekologická Tvá Živá Dospělá Krabičková Smutná Šťastná: „První desku Ukula jsem vydala před třemi lety a teď mám desku, která má příšerně dlouhý název, protože je složený ze všech těch písní,“ upřesňuje Iva. Jako zpěvačku ji uvidíme také v muzikálu Sestra v akci v hlavní roli, který se právě nyní zkouší v Hudebním divadle Karlín. 

Dítě chce už deset let

Ačkoliv stále s někým chodí, Iva nemá doposud žádné děti, takže by ji šlo šmahem odsoudit za to, že upřednostňuje kariéru před rodinou, pro časopis ZOOT to ale Iva uvedla na pravou míru: „Je mi 37 a nemám děti, což je pro mě naprosto nepochopitelná věc. Jak se to stalo? Já chci dítě už 10 let. Kdykoliv se mě kdokoliv zeptal, jestli se bojím o svou kariéru, odpověděla jsem: O čem to melete? Rodina je pro mě to nejdůležitější. Ve chvíli, kdy přijde dítě, mně může být kariéra fuk,“ odpověděla Iva s překvapivou upřímností.

Pořád se jen přizpůsobovala

Proč se jí doposud dětí nedostává? Na vině jsou prý ne zcela snadné partnerské vztahy: „Moje partnerské vztahy tomu nepřály, já jsem se pořád přizpůsobovala a doufala, že partner změní názor, a takhle to dopadlo,“ zní poněkud smutně Iva Pazderková. Ta se svými partnery médiím nesvěřovala, toho posledního snad měla snad ulovit ve štábu soutěže Tvoje tvář. Velmi ráda mu prý

vaří: „Když přijde přítel domů a já mu uvařím večeři, cítím se opravdu hezky a krásně,“ svěřuje se. Tak přejme upřímné Ivě, aby právě on byl tím pravým, který nebude založení rodiny odkládat na neurčito.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková