Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A pak mi přišla ta esemeska… Možná vyjevená, možná ne moc sympatická; herečka má ale svatou pravdu, když varuje před oligarchou

17.07.2017
A pak mi přišla ta esemeska… Možná vyjevená, možná ne moc sympatická; herečka má ale svatou pravdu, když varuje před oligarchou

Foto: Hans Štembera

Popisek: Bára Štěpánová

Jen na jedno Bára Štěpánová zapomněla… To jsou ale paradoxy, napadá mne, když poslouchám zbrusu nové video, v němž se již po x-té herečka Bára Štěpánová vymezuje proti exministru financí Andreji Babišovi. Video s jejím vystoupením přinesla facebooková skupina „Řekněte ANO ne“. Parlamentní listy.cz použily expresivní titulek ´Ještě silnější VIDEO: Bára Štěpánová vyjeveně plísní Zemana a Babiše, až jí hlas přeskakuje. Vytáhla mobil a předčítala, co zavinila „jedna blbá věta“´. Bára Štěpánová totiž vyčítá, a oprávněně, Babišovi věci, kterých se dopouštěli, anebo by se moc rádi dopustili mnozí další naši politici, akorát se jim to nepovedlo. A nevede. Prostě jsou na rozdíl od šéfa ANO žabaři. Proč? Vysvětlím dále.

„Uvědomila jsem si, že hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem je něco, co je pro mě v tuto chvíli horší, než jsou současní komunisté u nás,“ řekla na videu jasně Štěpánová s tím, že Babiš díky penězům nakumuloval obrovskou osobní moc. Takto velké soustředění moci tu prý bylo pouze za komunismu. Štěpánová odmítá, že by měla strach, ale dodává, že ANO není demokratické uskupení, ale jde o hnutí, kde všichni kývou. „Možná ještě horší to je v Severní Koreji," ironicky komentuje fungování hnutí ANO. „Ve chvíli, kdy někdo vlastní rádio, dva nejčtenější deníky, má peníze, má firmu, která má státní zakázky a je ministrem financí. I když tam fakticky není, ale je. ANO není demokratické uskupení. Je to nebezpečné,“ dodala Štěpánová, jež při svém vystoupení neskrývala emoce. Hlas ji tu a tam přeskakoval, to je pravda.

Své řekla také k prezidentovi Miloši Zemanovi, jenž je podle ní ostudou této země. „Ale netvoří zákony. Není zákonodárným orgánem. Zákony dělá vláda, a hlavně v tuto chvíli Andrej Babiš. Všichni se ho začali bát,“ podotýká Štěpánová. Štěpánová také připomněla své vystoupení v pořadu Show Jana Krause v říjnu loňského roku. „Naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska,“ řekla zde. „Na tu formulaci nejsem pyšná, ale cítila jsem, že to musím říct, když všichni mluvili jen o Zemanovi,“ vysvětlila v aktuálním videu s tím, že na rozdíl od Zemana je Babiš daleko nebezpečnější.

Zplodila mne ODS, napsal Babiš, respektive nejspíše Prchal v sms

A dočkala se tak SMSky od Andreje Babiše. „Já jsem ten Slovák, co údajně chce něco ukrást. Žiju tady 25 let, mám českou ženu a děti a zaměstnávám 35 tisíc lidí. Cítím se Čechem. Moc mě mrzí vaše vyjádření k mé osobě,“ napsal jí mimo jiné Babiš. „Chápu, že jako podporovatelce ODS vám vadím. Jsem její bývalý volič. Oni mě zplodili. Mám vás rád. Chtěl bych vás pozvat na oběd, nebo večeři, abych se vám představil,“ dodal v SMSce Babiš, který je tak úspěšný zejména proto, že najal skvělou marketingovou firmu. V zákulisí se běžně zmiňuje jméno Marek Prchal. To je politický marketér, jehož slova čtete v Babišových projevech, na jeho Facebooku a jehož je geniální nápad si oponenta koupit, nelze-li ho přesvědčit – to je ta zmíněná esemeska Báře Štěpánové, není ale zdaleka jediná.

Zkoušeli to na šéfa Pirátů Ivana Bartoše i na řadu jiných, někde se to povedlo, někde ne. Kde měli úspěch? Inu, stačí se podívat do sněmovních lavic ANO, že. Definitivním důkazem byly (alespoň pro mne) ony ´slavné´ nahrávky, které dokázaly jediné: Babišův projev, pokud na něj nemrká červené oko kamery, je naprosto odlišný od jeho veřejných vystoupení. A děsivý. On je opravdu oligarcha, zvyklý vše řídit sám, o všem sám rozhodovat a nejvyšším bohem pro něj je mamon; úspěšné je jen to, co vydělává. A to je alarmující, přátelé. Volit budeme totiž Marka Prchala, ale vládnout nám bude Andrej Babiš, sorry jako. Opravdu to chceme?    

Pokud by si lidé zvolili za prezidenta znovu Zemana a premiérem se stal Babiš, Bára Štěpánová se prý bude chovat jako na konci osmdesátých let, kdy pracovala v disentu… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Anna Vančová

Vložil: Anička Vančová