Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žiju s jedním z nejlepších zpěváků u nás, okomentovala Táňa Vilhelmová „Tvář“. Promluvila i o rozvodu, hypotéce, radikálních změnách a potřebě být svobodná

17.07.2017
Žiju s jedním z nejlepších zpěváků u nás, okomentovala Táňa Vilhelmová „Tvář“. Promluvila i o rozvodu, hypotéce, radikálních změnách a potřebě být svobodná

Foto: ČT / Radomír Řezáč

Popisek: Herečka Taťána Vilhelmová v seriálu Četnické humoresky

Herečka Taťána Vilhelmová nepatří mezi herečky, které poskytují často rozhovory, plní sociální sítě selfíčky a svěřují se do bulváru se svým životem. Na jaře se celkem překvapivě účastnila televizní show na pokračování Tvoje tvář má známý hlas, díky níž ukázala, že umí také zpívat. Nejenom o tom vyprávěla Daniele Drtinové v interview pro DVTV.

Ještě překvapivěji tuto soutěž dokonce vyhrála, což úplně celý národ neschvaloval: „Taxikář mě svezl zdarma, protože jsou na mě lidé oškliví. Říkal ale, že pro něj jsem byla jasný vítěz!“ Přitom její účast v pořadu byla celkem překvapením. Taťánu bychom čekali někde v divadle, na koncertě, nebo dobročinném bazaru, v pořadu, který jde v prime time na Nově nevystupovala snad nikdy. Ostatně v běžném vztahovém seriálu ji také neuvidíte. Taťána uvedla, že jako diváka ji pořad Tvoje tvář má známý hlas nepřitahuje, ale pro herečku jde o zajímavou výzvu a příležitost, což je zajímavá schizofrenie.

Sex Pistols se zasekli

Herečka přiznává, že šlo o náročný projekt: „Za půlkou člověk zjistí, že si nejvíce odpočine, pokud je doma odlíčený a ví, kdo je. Některá postava se ve vás zasekne. Fyzioterapeutka říkala, že mám tělo v křeči a mně bylo jasné, že se ve mně zasekl zpěvák ze Sex Pistols!“ směje se Taťána, když vzpomíná, jak ztvárňovala zpěváka Johnyho Rottena. Svou účast v pořadu, na který se ovšem sama nedívá, hodnotí kladně: „Udělala jsem velký kus práce sama pro sebe, sama sebe jsem překvapila, byl to zajímavý čtvrt roku. Poznala jsem spoustu skvělých lidí, pro mě se ten balíček naplnil,“ řekla Daniele Drtinové z DVTV.

Muzikál? Proč ne

Pořad jí vlastně ještě rozšířil možnosti. Doposud jsme Taťánu znali coby divadelní a filmovou herečku, nyní si dokázala, že zvládne ještě další žánry: „Byl to dobrý trénink na paměť a pro tělo. Teď mám pocit, že bych se naučila cokoliv, jakýkoliv typ řeči,“ hodnotí dnes samu sebe Taťána, která by klidně zamířila do nových vod: „Muzikál? Proč si to nevyzkoušet, což bych před touhle soutěží neřekla. Nějaké nabídky přišly, ale ne ty, které bych si představovala. Když se řekne kvalitní muzikál, představím si třeba brněnské Mrštíky. Nikoliv muzikál, který dělají zpěváci, kteří jsou známí z populární muziky, ale herci, kteří mají vystudovanou příslušnou školu, a který má také uměleckou hodnotu,“ uvádí Taťána příklad. 

Zpívala si jen s dětmi

Samotná Tánina maminka prý netušila, jaké pěvecké fondy v její dceři jsou: „S dětmi si zpívám často, ale před lidmi jsem nikdy neprozpěvovala, styděla jsem se,“ přiznává Táňa pro DVTV. Se zpěvem si nechala pomoci od odbornic: „Oddala jsem se profesorkám zpěvu a ty se mnou trénovaly a radily mi. S mými pochybnostmi mi pomáhal Vojta,“ svěřila se. O sobě prý stále smýšlí nikoliv jako o zpěvačce, ale jako o zpívající herečce: „Žiju s jedním z nejlepších zpěváků u nás, před kterým nechci vystupovat jako zpěvačka.“

Jednomu filmu prý ublížila

Taťána natočila několik filmů, sama se prý občas poměřuje s ostatními herečkami a říká si, zda by jiná její part zvládla lépe: „Určitě mám jeden film, pro který byla škoda, že jsem tam hrála, ublížila jsem mu. Jeho jméno ale neprozradím!“ Taťána je člověk, který působí nesmírně sebevědomě, ale určité pochyby přiznává: „Pochyby jsou někdy dobrý hnací pocit, někdy mě to zbytečně sráží.“ Každopádně pocit, že jde o ženu plnou energie, je správný: „Mám v sobě větší energii, díky tomu mohu skloubit profesi, rodinu a život s přáteli,“ sdělila Daniele Drtinové. 

vilhelmova_dira_hanusovice

Taťána Vilhelmová ve filmu Díra u Hanušovic

Ve 33 letech to vzala z gruntu

Herečka patřila původně k ansámblu Dejvického divadla, který se příliš neobměňuje. Přesto z něj před několika lety odešla: „Dostala jsem se na životní stezku a potřebovala jsem sklepat, můj stromeček byl přeplněný,“ vypráví v metafoře o tom, proč opustila jednu z nejproslavenějších pražských scén. Nešlo o jedinou tehdejší radikální změnu v jejím životě: „Vzala jsem to z gruntu, potřebovala jsem zaplatit hypotéku, už jsem ji nechtěla mít. Rozvedla jsem se, ve 33 letech jsem potřebovala být absolutně svobodná. Potom jsem si toho ale nabalila na sebe jen málo.“ Nyní můžeme Taťánu vidět ve hře Neumím jinak než láskou o Boženě Němcové. „Pan Lorenc, který hru napsal, ji se mnou pěkně postaru celou rozebral a došoupal mě k výsledku, ve kterém se cítím velmi svobodná,“ pochvaluje si.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace