Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V laciný jde kraj, eurem mává, Merkel ještě dá mu políbení… Proti tomu, co vypustil do světa Blok proti islamizaci, je Žižková zlatá slavice

13.07.2017
V laciný jde kraj, eurem mává, Merkel ještě dá mu políbení… Proti tomu, co vypustil do světa Blok proti islamizaci, je Žižková zlatá slavice

Autor: YouTube / repro

Popisek: Video Bloku proti islamizaci

Blok proti islamizaci se zlobí, že mu cenzoři Facebooku z pátku na sobotu zablokovali volební píseň. Ale protože YouTube je studnicí takřka bezednou, pro zvědavého diváka, tedy v tomto případě spíše otrlého posluchače, je celá píseň i s úvodním slovem členky protiislámského hnutí Jany Borkovcové a bloggera Miroslava Kulhavého, který předvede i svůj hlasový rozsah, na tomto webu dostupná.

Nutno dodat, že proti tomu, co si lidé vyslechnou, zní píseň Evropo dýchej, kterou v roce 2016 nazpívala Olivie Žižková, jež na sebe před časem znovu upozornila zhudebněnou podporou Tomia Okamury a jeho SPD, jako jedna z těch, které lze ještě „rozdýchat“, byť tedy s obtížemi. 

Údiv Borkovcové nad cenzory „faacebooku“

„Pokud cenzorům faacebooku vadí kritická písnička, pak nechápeme, že necenzorují jasně protizákonná videa, na kterých jsou třeba svatby s nezletilými dívkami, zabíjení zvířat halal porážkou nebo propagační videa Islámského státu. To je zjevně příprava na to, co nás čeká, až islám ovládne Evropu,“ rozčilovala se nad blokováním písně Borkovcová a dodala, že „každá snaha o zachování národních tradic a našich zákonů a odpor proti islamizaci Evropy je cenzory Facebooku tvrdě trestána.“  Což má v zásadě pravdu, ale…

Při poslechu písně v sólovém podání Miroslava Kulhavého mnohým projde hlavou, že cenzoři sociální sítě vědí, co dělají, a chrání posluchače před totální ztrátou minimálního vkusu a rozumné autocenzury. No, poslechněte si to sami:

 

Členové Bloku proti islamizaci ve zhruba dvouminutovém videu nejprve ohrazují proti vládě a následně své poselství umocní prezentovanou písní Hranice. A aby nebylo pochyb o tom, o čem píseň pojednává, Jana Borkovcová zpívajícímu Miroslavu Kulhavému, kterému se chvílemi zřejmě nervozitou třese pravá ruka a tak současně kantorsky používá školní ukazovátko, zdárně sekunduje při otáčení obrázků na stojanu, které jeho přednes vizuálně doplňují, čímž má vzniknout „kramářská píseň“, jak ji sami tvůrci označují.

Na muslimy s latí, nabádá píseň

„Přes hranice k nám muslim chvátá, v laciný jde kraj, eurem mává. Merkel ještě dá mu políbení, od nás musí znát, že vítán není,“ začíná text volební písně. Při vyobrazení Bohuslava Sobotky se zdviženými prostředníčky Kulhavý zpívá „páni konšelé zas na nás kašlou, myslí si, že stát ochrání hubou.“ Při pasáži, která říká, jak naši politici „nevidí, že host má rozum v gatích, máme toho dost, dostane latí,“ se na obrázcích objeví od pasu dolů obnažený muslim chystající se znásilnit bezbrannou ženu.

Následuje sloka, kde se zpívá, že „divní lidé jsou v těch českých krajích, z elitářských trůnů islám hájí. Mohamed nás dal na třetí kolej, sluníčka dnes má jako svou trofej.“ A aby voličům bylo jasné, koho si mají vybrat, přesvědčuje je poslední sloka. „Lidé nemají, co volbou chtěli, příště dají hlas těm, co jsou bdělí. Nebudeme vám lhát jako televize, žádný muslim k nám, je naše vize.“

Jako „solidní demenci“ například označil video diskutér Vítek Tomáš. Proč si členové hnutí pro svou prezentaci vybrali chodník poblíž frekventované silnice, kde „kvalita“ písně chvílemi zaniká v ruchu projíždějících vozidel, zůstává otázkou, stejně jako to, kolik voličů zrovna touto písní přesvědčí. „Nedáme se zastrašit, budeme jezdit s naší písní po celé republice a budeme burcovat lidi,“ sdělil člen hnutí, David Štěpán. No to je tedy medvědí služba.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace