Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rakovina, comming out před zraky diváků i rodiny… Jaké byly ´nebezpečné vztahy´ moderátora Honzy Musila?

11.07.2017
Rakovina, comming out před zraky diváků i rodiny… Jaké byly ´nebezpečné vztahy´ moderátora Honzy Musila?

Foto: TV Barrandov / repro

Popisek: Honza Musil v pořadu Nebezpečné vztahy

Moderátor Honza Musil v současné době nesejde z obrazovky, pořad Nebezpečné vztahy se vysílá každý všední den v hlavním vysílacím čase, kdy jinde běží zprávy. Přesto se prý chytil. O svém trnitém životě, který zahrnoval onemocnění rakovinou, „hetero“ svatbu v osmnácti, comming out před kamerami a svou rodinou, partnerství s o mnoho let mladším mužem a současnou velmi úspěšnou kariéru, se rozpovídal u příležitosti svých padesátých narozenin.

Viděli jste na televizi Barrandov pořad Nebezpečné vztahy? Úzká skupina nějak spřízněných lidí zde vypráví o určitém životním karambolu, který jejich vzájemně propletenými životy nějak zamíchal, může jít o nevěru, nemanželské dítě, drogy, pití, gambling... 

Nejsou to prý amatérští herci, ale skutečné situace

Jde o vztahy, takže situace různě graduje, lidé jsou připraveni se dokonce i napadnout… Ačkoliv vše zavání poněkud provinčním herectvím, Honza se dušuje, že jde o skutečné osoby a hlavně příběhy: „Znovu se ptáte, jak to, že se někdy objeví ve studiu herec. Důvod je prostý a opakujeme jej skoro rok. Ne vždy přijde do studia každý host, kterého pozveme. Vedou jej k tomu různé důvody. V takovém případě musí být nahrazen nějakým nehercem nebo hercem. To je celé a nic to nemění na faktu, že je příběh skutečný a lidé v něm jsou ve většině případu, ti, kterých se týká,“ uvedl pro své fanoušky.

Vztahové pořady lidé milují

Ať tak, či tak, pořad vztahy je prý velmi úspěšný: „Zjistili jsme, že ten pořad zaplnil nějakou mezeru na trhu. A postupně se stalo, že začal být na programu každý den. Báli jsme se, že vysílací čas v 19.15 – tedy v konkurenci zpravodajství, bude sebevražda, ale nestalo se tak. Ukazuje se, že vztahové pořady diváci milují!“ přiznal Honza v rozhovoru pro svůj „mateřský“ časopis Instinkt, tedy pro časopis, který vlastní stejná společnost jako televizi Barrandov.

Comming out před kamerami

Vzpomene si ještě někdo na vlasatého mladého kluka, který začínal před dvaceti lety v nováckém pořadu Áčko? „Jednadvacetileté dívce, která byla odložena do dětského domova, jsme našli biologickou maminku,“ potvrzuje Honza pro Instinkt, jak bylo tehdy vysílání pořadu vzrušující. Dnes je za tuto zkušenost rád, protože na Barrandově pokračuje v podobném duchu… Před televizní kamerou v pořadu Sauna prožil Honza ten nejodvážnějšího comming out, tedy přiznání homosexuální orientace u nás, dokonce u toho byla celá jeho rodina, manželka i dvě dcery. „Můj comming out byl unikátní, protože jsem měl rodinu. Neměnil bych na tom ale nic. Neznám však stejný příběh jako můj,“ přiznal Honza pro Instinkt. 

Fanynky zůstaly věrné

Právě jeho laskavý přístup a evidentní noblesa a slušnost zřejmě způsobila, že Honza o své fanoušky a zřejmě hlavně fanynky nepřišel. Právě díky tomu, že si se svou bývalou ženou zachoval mimořádně dobré vztahy, se ženám neodcizil, naopak stal se jim ještě bližší a jeho fanynky ho doslova milují: Na jeho Facebooku hltají každý jeho post, přejí mu to nejlepší a vše s ním patřičně prožívají… 

Otec i dědeček

Honza rozhodně nepřestal být ani otcem, právě naopak. Snaží se prý dcery vidět, co to jde a jejich vztahy se nikdy nenarušily. Ostatně Honza se s nimi vždy velmi hrdě ukazoval… Nevadí ani to, že Honza žije v domě se zahradou a několika psy na Kokořínsku, zatímco jeho bývalá žena s mladší dcerou v Brně, setkání zorganizují alespoň jednou do měsíce. Starší dcera dala Honzovi další obrovské štěstí, vnučku Sáru, nyní jednoletou. Jejích fotek je Honzův Facebook plný… Nadšený dědeček se jí nemůže nabažit a je dokonce i hlídací. 

Rakovina mu mohla vzít vše

To vše ale Honza nemusel zažít, onemocněl totiž před několika lety závažným onemocněním, rakovinou lymfatických žláz: „Kdyby to dopadlo špatně, nepoznal bych vnučku, nepoznal bych Jakuba, nepoznal bych partnery svých dcer. Hrozný pocit,“ uvědomil si v rozhovoru pro Instinkt Honza Musil. Jeho „manžel“ Jakub je jeho již druhý registrovaný partner, podle Honzy na sebe ale pohlížejí spíše jako na manžele. V roce 2007 se registroval s Jakubem Pechrem, o pár let se ale vztah kvůli nevěrám rozpadl. Opakovaně byl prý nevěrný Honza, jeho partner se nakonec také zamiloval do jiného, do zpěváka Norberta Petického. Přesto vztah skončil bez nějakých scén. Honza poté chodil například s fotografem Patrikem Pumrem, aby si nakonec našel Jakuba Bialého, se kterým vypadá velmi šťastně a jsou nerozluční.

Adopci nevylučuje

Jakub je o více než dvacet let mladší než Honza, což ale prý nemá na vztah žádný vliv, snad možná jednou na Honzův náhled na adopce gayů… Ještě před pár lety k nim Honza, až sám gay a otec, totiž neměl vyhraněný vztah. Nyní ale mluví o tom, že je jeho partner Jakub mladý a je možné, že si dítě bude přát. V takovém případě prý Honza neříká jasné ne… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková