Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Megas*ačka, retardované nesympatické děti; katastrofální výběr herců a hnusně nevtipný Matonoha. Prima si hrála na Poledňákovou a dočkala se lynče

09.07.2017
Megas*ačka, retardované nesympatické děti; katastrofální výběr herců a hnusně nevtipný Matonoha. Prima si hrála na Poledňákovou a dočkala se lynče

Autor: TV Prima / repro

Popisek: Herci z nového seriálu Prázdniny

Okurková sezona, která každoročně dolehne na různé profese, jako by dostihla i TV Prima ve spolupráci se slovenskou stanicí Joj, které na léto nasadily do vysílání seriál Prázdniny. Pochvaly se však nedočkaly. „Megasračka," okomentoval na serveru ČSFD.cz seriál uživatel vystupující pod přezdívkou Milujemsex. A nebyl jediný - mnozí z těch, kteří seriál viděli, ho zhodnotili jako nezdařenou napodobeninu oblíbené české komedie, dokonce Komedie století, S tebou mě baví svět Marie Poledňákové, ovšem jen ve slovenském prostředí…

„My máme super prázdniny, robíme samé koniny, nám žiadná chamrať nevadí, aj keď sa guláš osladí, správný chlap si vždycky poradí,“ zaznívá v úvodní písni seriálu, který sleduje osudy třech bratranců Jana, Laca a Zdena v podání Tomáše Matonohy, Ĺuboše Kostelného a Marka Igondy. Ti vyrážejí na 14denní prázdniny se svými dětmi a bez žen. V oficiálním textu TV Prima se píše, že „ještě netuší, kolik legrace je čeká“.  

Prázdniny na Myjavě pod taktovkou tří otců

Chtějí si připomenout své skvělé dětství strávené na dědově chalupě na Myjavě. Když se tak potkají na Zdenově svatbě, domluví se na společných prázdninách se šesti dětmi, bez počítače a bez televize. Jejich ženy - Marika, Dáša a čerstvá novomanželka Klaudie jim velké šance nedávají, ale je motivuje sázka Laca s Dášou. Ta není o nic menšího než o možnost postavit si zkušebnu a oživit zašlou slávu jeho skupiny Ofsajd. Jak se však ukazuje, muži musí občas sáhnout na dno svých sil, aby na chalupě vydrželi dva týdny a nezbláznili se. 

Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách 

Jako by dějová linie něco připomínala. Ve slavné komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět z roku 1982 se také tři otcové od rodin vsadí, odjedou s dětmi na dovolenou a prožívají s nimi radosti a menší strasti. Na podobnosti obou scénářů asi není nic divného, tvůrci se nechávají inspirovat staršími projekty, ale přece jen by asi divák čekal i v novém zpracování něco originálního… Kdo by mohl zapomenout  původní scénu, kde Václav Postránecký při pochodu zasněženou krajinou hlásá svým kamarádům do šišky coby vysílačky, že „Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách“. Na to mu Július Satinský odpovídá: „To má smůlu, v čem bude lyžovat?“ V parafrázi v seriálových Prázdninách se hledá růžový jednorožec. Dcerka jednoho z hrdinů zůstane na benzince a na její nepřítomnost v autě nejistého otce upozorní hlášení, že růžová hračka leží na silnici. Okamžitě se spojí vysílačkou s druhým tatínkem v jiném autě. „To chlastáš za volantem?“ zní jeho první reakce.

Nepovedených nebo spíše nedotažených vtipů se v prvním odvysílaném díle objevilo víc. Ať už otcové řeší, čím své děti v kuchyni nakrmí, nebo je vedou ke sportu či opravují elektřinu. Chvílemi se zdá, že situace jsou vyplněné jednoduchými gagy a scénky, že připomínají sérii Troškových filmů o Kameňákově.

Herci nic moc, pokulhávající scénář

„Nějakého pisálka napadlo při sledování S tebou mě baví svět, že to přetransformuje do slovenského letního prostředí a bude to náramně vtipné. Katastrofální výběr herců je jen začátkem utrpení. Retardované nesympatické děti, které sotva umí říct text. Casting totálně selhal," napsal v hodnocení ČSFD uživatel Arsenal83.

Následně se obul i do herců, kdy Matonoha je podle něj hnusně nevtipný, Kostelný hraje jako v Profesionálech, Siposová jako představitelka jedné z ženských rolí by to pak měla definitivně zabalit. „Pan ministr říkal, že na Slovensku je stále hodně volných pracovních míst, umím si ji dokonale představit s tím ksichtem někde za pokladnou," dodal Arsenal83. Kritikou pak nešetřil ani Murro. „Televizní scenáristi namísto psaní si vytírají zadky papírem. V tomto případě na myjavské latríně. Scénář žádný, jen zle okopírovaná Poledňáková, nesoudržné epizody bez pointy, žádný konflikt, žádný gag. Toto ale skutečně nemuselo opouštět latrínu," uvedl.

Toto dílko režiséra Ivana Predmerského skutečně za díly Marie Poledňákové, které zřejmě byly předlohou, pokulhává. Co pokulhává, plazí se jako slimák. Atmosféra a nenucený přirozený vtip, jaké jsou k vidění ve filmech S tebou mě baví svět nebo Jak dostat tatínka do polepšovny – který získal v roce 1979 ocenění „Cino del Duca“ za nejlepší režii a „Golden Nymph“ za nejlepší scénář na MTF v Monte Carlu - v seriálu TV Prima (a TV Joj) zcela chybí.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace