Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bez masa, televize i sociálních sítí. A bez bot. Herečka Lenka Vlasáková má mladšího muže, kterého jí ženy závidí, ale ona…

09.07.2017
Bez masa, televize i sociálních sítí. A bez bot. Herečka Lenka Vlasáková má mladšího muže, kterého jí ženy závidí, ale ona…

Foto: Falcon

Popisek: Lenka Vlasáková ve filmu Nikdy nejsme sami (2016)

Herečka Lenka Vlasáková je matkou čtyř dětí. Nejenom v jejich výchově, ale v celém svém životě praktikuje ´alternativu´, nepoužívá Facebook a Instagram, snaží se co nejvíce chodit po městě bosa, nejí maso, na druhou stranu si střihne toto léto na pražském Hradě klasického Hamleta. V posledním rozhovoru pro Instinkt se svěřila, jaké to je, s kolegou hercem vychovávat hned čtyři děti.

Lenka je maminkou čtyř dětí, první má z předchozího vztahu, další tři porodila svému dlouholetému partnerovi, herci Janu Dolanskému, který debutoval ve filmu Perníková věž a nyní je každý týden na obrazovce v primáckém seriálu Ohnivý kuře. Manžele dělí od sebe šestiletý věkový rozdíl, který se zřejmě nijak zásadně neprojevuje.  Mladší  Honza v sobě již před lety totiž dokázal najít tolik zodpovědnosti, aby se o rodinu postaral. 

Společné hraní nás baví

S Janem Dolanským hraje v představení, kde na sebe i křičí, což Lenka Vlasáková považuje za poměrně léčivé a za určitou formu psychoterapie: „Společné hraní s Jendou nás baví, čerstvě máme za sebou premiéru komedie Perfect Days. Režíroval ji Petr Kracík a budeme s ní jezdit po republice,“ pochlubila se Lenka Vlasáková Instinktu.  Jan Dolanský hraje v seriálu Ohnivé kuře kuchaře, dobře ale vaří i doma: „Vařil už před tím a dobře. Když se mu chce, vaří i teď, ale vášnivý kuchař se z něj nestal,“ řekla Lenka Instinktu. Tvrdí, že Jan, ačkoliv maso na rozdíl od ní jí, si nejvíce potrpí na saláty, což je u chlapa celkem nevídané.

Děti vám mládí neprodlouží!

Lenka Vlasáková patří mezi našimi celebritami k zasloužilým matkám, čtyři děti přece jenom hned tak někdo nemá. První dítě, syn Max, se jí narodil hned po dvacítce, poslední syn Johan rok před čtyřicítkou, takže kariéru musela kvůli těhotenství a mateřství přerušit hned čtyřikrát. Pozdní

mateřství podle ní rozhodně mládí neprodlužuje: „Dětmi si člověk mládí neprodlouží,“ říká zkušeně a střízlivě. Na velké rodině ji baví hlavně odlišnosti jejích členů: „Miluju velkou rodinu, jsem ráda, když  jsme spolu.“ Nejmladší synek míří teprve na základní školu, starší dcera už  navštěvuje UMPRUM.

Zákaz počítačových her

Moderních a trendy záležitostí si Lenčiny děti příliš neužily. Lenka před časem prozradila, že ačkoliv hrají oba s partnerem v seriálech, televizi v jejich domácnosti nenajdete, děti nemohly „pařit“ na počítači hry, ani před Lenkou k tomuto účelu používat své chytré telefony. K hraní měly pouze dřevěné, šité, nebo pletené hračky. Alternativní výchova se jí prý vyplatila, jak se vyjádřila pro OK!: „Děti jsou díky tomu svobodné. V názorech, v přístupu k tvorbě, k životu. Vidím to na nejstarší Sofii, která prošla celým waldorfským školstvím, odmaturovala, udělala talentovky a vzali ji na UMPRUM. Nemá ráda, když o ní mluvím, je strašně hrdá. Právě ona mi řekla, že by do jiné než waldorfské školy chodit nechtěla - i když v pubertě říkala waldorfským učitelkám batikované víly a různě se vůči nim vyhraňovala. Osobní přístup, běžný na těchto školách, ale nakonec ocenila i ona." Pokud by to prý šlo, děti by před běžným školstvím uchránila a vzdělávala je doma. 

Facebook nepotřebuji

Herečka sama nemá facebookové stránky: „Facebook má jenom nejstarší Sofie. Sama Facebook nepotřebuju a mail mám dohromady s Jendou,“ prohlásila Lenka Vlasáková pro Instinkt. V čase, kdy rádoby celebrity sdílejí kdejaký svůj krok, je tento názor velmi zajímavý. „Přírodní“ žena Lenka Vlasáková se kromě moderních technologií zbaví třeba i bot. Ve městě se prý chodit bosa bojí, a tak nosí speciální „nahou“ obuv: „Mám na nohou bosé boty. Mají úplně minimální podrážku. Jinak než v bosých botách nechodím, když už nejsem tak odvážná, abych i v Praze odložila boty.“ Kromě domu se zahradou v Újezdě nad Lesy vlastní Lenka s Janem Dolanským také chalupu, kde si užívá tvrdé práce na zahradě a tvrdí o sobě,  že je nadšenou zahradnicí, která právě zde chodí zásadně bosa. 

Jehly si klidně zuje. I mezi lidmi

Lenku můžeme na oficiálních akcích spojených s její prací potkat samozřejmě v šatech a na podpatcích, ale tehdy prý neuvěřitelně trpí: „Boty mě tlačí. Už jsem se také leckde zula, protože se to nedalo vydržet.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace