Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Exmanželka, dcery, manžel, vnučka… Známý moderátor má vážně prapodivnou rodinu. A navíc mu šlo doslova o život

03.07.2017
Exmanželka, dcery, manžel, vnučka… Známý moderátor má vážně prapodivnou rodinu. A navíc mu šlo doslova o život

Foto: Facebook

Popisek: Moderátor Honza Musil

Pamatujete si Honzu Musila? To je ten kluk, co v devadesátých letech uváděl pořád Áčko na TV Nova. Věřili byste tomu, že už oslavil padesátiny? Překonal těžkou nemoc a užívá si život se svým partnerem. Přesto má i malou vnučku. Jak je to možné?

Všichni ho mají v živé paměti jako mladého roztomilého kluka, co moderoval Áčko na TV Nova. Po delší pauze se ale Honza Musil nakonec na obrazovku vrátil, už nějakou dobu ho vídáme v pořadu televize Barrandov Nebezpečné vztahy. A podobně jako jeho hrdinové má na kontě nejeden pořádný životní kotrmelec. Nyní je konečně klidný a vyrovnaný, až před padesátkou totiž našel svého osudového muže Jakuba, kterého si posléze vzal. Je to prý to nej, co mu naplnilo život.

„Jistě, uvažuji reálně. Jemu je šestadvacet, mně padesát, nevím, co přijde, ale je mi to jedno,“ prozradil známý moderátor v rozhovoru pro týdeník Instinkt. A kdy přišlo rozhodnutí, že bude svatba? „Byli jsme v divadle na Hello, Dolly!, kde Ivana Chýlková v jeden moment dělá točité hodiny a říká: Vezmi si mě za ženu. Já potom říkal, že až mě takhle požádá, vezmu si ho. A za pár týdnů jsme jeli do fitka, nastoupili do výtahu a Jakub zničehonic udělal totéž co Ivana. Začal jsem se smát a řekl, že musím. Za sedm měsíců jsme se brali,“ zavzpomínal.

A byla velká svatba…

Překvapuje vás to? Není divu. Honza Musil měl totiž dříve manželku, s níž má dcery Lucii a Veroniku. Dodnes má se všemi třemi skvělý vztah a na svatbu je dokonce pozval. „Měli jsme tam asi třicet lidí, byl to veselé i s obřadem,“ prozradil. A protože chtěl být se svým milovaným Jakubem co nejvíc, našel mu i místo. „Důvod byl prozaický. Při práci, kterou mám, kdy přijíždím domů v jedenáct večer a ráno v pět vstávám, jsem chtěl, abychom spolu byli víc. Nebylo to ale tak, že bych řekl: Pojď dělat k nám. Věděl jsem, jak je Kuba komunikativní, co umí a že se na tu pozici hodí. A klaplo to.“

Věnuje se ale i své předchozí rodině a s dcerami se vídá, jak jen to jde. „Vždycky jsme měli dobré vztahy, věděli jsme o sobě. Několikrát do týdne si voláme. Mladší dcera a bývalá žena bydlí v Brně, všichni společně se proto vídáme jednou za měsíc.“ Ze všeho nejvíc mu ale dělá radost roční vnučka Sára, navíc bude slavit první výročí svatby. „Opravdu teď zažívám dobré období. V mládí si člověk úspěchy posiluje ego, v padesáti ho těší, že může být užitečný a postavit se dalším výzvám,“ přiznal.

Jste normální buzerant, napsaly mu jeptišky

V době, kdy zjistil, že je gay, měl ženu a děti, a tak to bylo hodně těžké rozhodování. Poté co se odhodlal rozvést a jít úplně jinou cestou, začaly mu chodit stovky dopisů,většinou se slovy uznání. Bylo to tehdy totiž hodně teatrální. Všechno ‘vyklopil‘ v přímém přenosu, kde byla jeho manželka i děti. „Přišlo i pár anonymů. Doteď si pamatuji dopis, v němž bylo napsané, že jsem nenormální buzerant, a podepsány byly řádové sestry ze Znojma. Nebo jeden z Ostravy, který byl podepsán ‘my zaměstnanci jednoho známého podniku‘. Tohle je mi jedno, žiju svůj život. Rodina vás bude vždycky brát takového, jaký jste,“ myslí si.

Teď mu prý píšou kluci a holky a Honza jim radí, jak mají narovinu říct rodičům o své sexuální orientaci. Přiznává, že nemá rád označení registrovaný partner, je pro manželství. „Přijde mi to nejnormálnější. Registrované partnerství je divný pojem. Registrují se auta, ale dva lidé? My s Jakubem máme status partnerů, ale přistupujeme k sobě jako k manželům. Moje velká rodina je důkazem, jak pestré a šťastné rodiny můžou být,“ dodává. Adopci dítěte ale prozatím s Jakubem neplánují. „Máme jednu vnučku, možná budeme mít druhou, takže další děti momentálně neřešíme. Jakub je ale mladý a je možné, že jednou dítě chtít bude. Opět neříkám nikdy,“ vysvětlil Honza, který na rodinu nedá dopustit.

Nemoc mu změnila pohled na život

Osud se s ním přitom nemazlil, prodělal totiž rakovinu lymfatických uzlin a v rozhovoru přiznal, že není člověk, který by se ohlížel zpět. Přesto ale jsou věci, které si nese s sebou a nikdy na ně nezapomene. Vážná nemoc, kterou si prošel, jej prý naučila hlavně respektu. Začal se o sebe i více starat a přeskládal si hodnoty. „Pro každého člověka je úspěch alfou a omegou, když ale čelí takové nemoci a porazí ji, těší se poté z obyčejných věcí z každého dne. Kdyby to dopadlo špatně, nepoznal bych vnučku, nepoznal bych Jakuba, nepoznal bych partnery svých dcer. Hrozný pocit,“ povzdychl si.

Když bojoval s nemocí, věděla o jeho diagnóze jen úzká skupina lidí. Až později se vše dostalo do médií. Dnes je to naopak, doba se zkrátka změnila a známé osobnosti o svých nemocech naopak veřejně mluví. „Myslím si, že je to dobře. Lidé pak obecně dostanou o řadě chorob více informací, více zjistí, co dělat. Dnes nás překvapují jiné nemoci, ale hlavním problémem do budoucna bude nejspíš psychické zdraví,“ myslí si úspěšný moderátor.

Pro společné jméno našli fígl

Nyní si užívá pohodu s Jakubem, který ho přivedl třeba k ježdění na snowboardu, objevil s ním i novou hudbu a filmy. „Do chvíle, než jsem poznal Jakuba, jsem neviděl jediný komiksový film od Marvela, dneska je znám všechny. Také mě zklidnil. On vůbec není hádavý typ. Běžný člověk přijde domů utahaný a třeba se naštve, s Kubou to nejde,“ lebedí si.

Pár si při svatbě dal mezi křestní jméno a příjmení slovo Gareth. „Je to naše společné jméno. Znamená to pevný, silný. Naše současná legislativa neumožňuje, abychom měli společné příjmení, tak jsme volili prostřední jméno. Máme ho i v občance,“ prozradil Honza Musil. A s věkem si také starosti nedělá. „Padesátka je jenom číslo. Až mi bude sedmdesát, pak budu přemýšlet o stáří.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace