Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jednou jsem se o tom bavila s Evičkou Pilarovou a ta mi říkala… Monika Absolonová o strašné trémě a mužích svého života. Koho rozvedla ona, kdo podvedl ji

29.06.2017
Jednou jsem se o tom bavila s Evičkou Pilarovou a ta mi říkala… Monika Absolonová o strašné trémě a mužích svého života. Koho rozvedla ona, kdo podvedl ji

Foto: Facebook

Popisek: Monika Absolonová

Letos čtyřicetiletá muzikálová zpěvačka Monika Absolonová má podle svých slov úžasné období. Léta, kdy žila jen prací a věnovala se naplno kariéře, jsou dávno pryč. Teď chce žít jako nikdy předtím. Věnuje se synovi Tadeášovi a ve vztahu je úžasně spokojená. S kým chodí? Kdo jí dal nový elán do života? A jak se vyrovnala s nadváhou?

V rozhovoru pro revue.idnes.cz přiznává, že veškerou svojí energii dřív věnovala práci. Teď se všechno snaží dělit. „Větší část dávám svému synovi Tadeášovi a jsem strašně ráda, že jsem se měla po mateřské kam vrátit. Vrátila jsem se do divadla Studio DVA do muzikálu Evita. Jako novinkové představení se připravil muzikál Funny Girl a já mám pocit, že je to nejhezčí muzikál, ve kterém jsem kdy mohla účinkovat,“ vysvětluje Monika Absolonová v rozhovoru pro revue.idnes.cz, s tím, že vždy měla štěstí na krásné role. „Fanča má prostě něco, co mně jako člověku dělá hrozně dobře,“ přiznává.

Vážila o 33 kilo víc

V rozhovoru také popisuje, že po mateřské se do pěvecké formy dostala celkem rychle. Bohužel s postavou je to prý horší. Podle jejích slov to jde „hrozně pomalu a těžce“. Já jsem strašně přibrala. S kýmkoli se teď bavím, tak všichni přibírají 15 nebo 16 kilo a mají pocit, že to je tragédie. U mě to bylo asi 33 kilo, možná i víc. To jsem si navážila 14 dní před porodem a pak už jsem se vážit nechtěla, protože jsem vážila nejvíc z celé široké rodiny,“ popisuje zpěvačka. Snažila se držet i dietu a přistihla se přitom, že je naštvaná na celý svět. Začala se hýbat, na hot jógu do Studia 42 a to jí bavilo. „Tím, jak jsem se vrátila do práce, teď akorát řeším takové dilema, že se snažím hodně kontrolovat čas. Cvičení i s cestou mi zabere tři hodiny a ty já radši strávím doma s Tadeášem, než abych šla cvičit. Takže teď to není na pořadu dne. Prostě budu trochu povolená maminka, nedá se nic dělat,“ vysvětluje a popisuje, že ani kojení ke snížení váhy nezabralo. Když odkojila, tak to prý trošku šlo.

Monika s Tomášem: Na Facebooku se zpěvačka chlubí čerstvým přelivem, prý bude mít ´růžové léto´

Její současný partner a otec Tadeáše, Tomáš Horna, jí prý při hubnutí moc nepomáhal. „Večer mě nutí jíst a nabízí mi třeba zmrzlinu. Tohle je jediná věc, která mi na něm vadí. Tedy ještě kromě toho, že on může sníst cokoliv a není to na něm vidět,“ popisovala s úsměvem v článku na webu blesk.cz.

Ty vztahy…

A jak se vlastně Monika s o čtyři roky mladším hokejistou Tomášem Hornou seznámila? Jak se dozvídáme ze serveru blesk.cz, Horna hrál před lety s bývalým manželem Absolonové Václavem Eiseltem. Pak zasáhl osud. „Před dvěma a půl lety jsem šla po posledním vystoupení v sezoně slavit a potkala ho v baru. Když jsem tančila na židli, trochu jsem na něj spadla, tedy na něj, spíš jeho směrem. Omluvila jsem se. Řekl, že hrál s mým manželem. A já, super. Tím naše konverzace skončila,“ popisovala již dříve Absolonová v rozhovoru pro Magazín MF DNES. Kdo koho ale pozval na první rande, oba dodnes pochybují. „Nevím, jestli jsem ji pozval já. Nějak nezávazně jsme se domluvili. Šli jsme na Smíchově do kavárny na zahrádku a já prý mluvil dost potichu a ona mě neslyšela. Pak jsem si dělal legraci – bodejť by mě slyšela, když mě bere na první rande na ulici,“ sdělil Horna s úsměškem serveru blesk.cz. Páru se splnil i jeden velký sen. Horna i jejich syn Tadeáš totiž slaví narozeniny ve stejný den – 20. listopadu. Termín porodu jim tedy vyšel na jedničku.

Hokejisté, lobbista i jeden baskytarista

Vraťme se ještě k její první svatbě. Jak uvádí blesk.cz, poprvé se vdávala už v roce 2000, to jí bylo třiadvacet. Tehdy si brala již zmiňovaného hokejistu Václava Eiselta. Vztah jim ale nevyšel. Kvůli rozjeté kariéře na sebe neměli čas a Václav jí měl prý dokonce podvádět. Následoval rozvod a Monika chodila s restauratérem Jaroslavem Haštavou. Ani tento vztah ale nevyšel. Následně to zkusila s realitním makléřem Tomášem, bohužel, i tato idylka skončila v troskách. Ani jeden z mužů totiž nedokázal ustát zpěvaččino pracovní vytížení. Pak zkusila zabrousit do muzikantské branže, chodila s baskytaristou kapely Lokomotiva Vítkem Fialou. Jejich vztah ale skončil už po pár měsících. Monika pak tři roky chodila s ženatým brněnským podnikatelem Vratislavem Jandou. Tomuto lobbistovi se ale zrovna moc do rozvodu nechtělo, takže zase smůla. Pak ale přišel Tomáš a do něj se bezhlavě zamilovala a před necelým rokem jí dokonce požádal o ruku. Začátek jejich vztahu ale také nebyl zrovna idylický. Horna byl totiž ženatý a měl dítě. S Monikou tak chodil tajně. O jejich poměru se Hornova manželka Jitka bohužel dozvěděla z novin a po dalších peripetiích následoval rozvod. To už je ale historie. Vraťme se do současné idylky.

Ne pro všechny je sympaťačka

Podle redaktorky revue.idnes.cz Moniku všichni musí vnímat hrozně pozitivně, alespoň tak prý na všechny působí. Monika má na to ale jiný názor. Podle svých slov na lidi působí dvojím dojmem. Buď jí mají rádi, nebo jí nesnáší. „Jsem šťastná maminka a to, že jsem přibrala, mi nevadí. Hlavně že je Tadeáš zdravý. On teď už chodí, běhá, takže myslím, že jak bude hezké počasí, tak budeme chodit na větší procházky a on když půjde sám, tak ho budu hodně nahánět,“ vysvětluje.

Řeč přijde i svatbu, s tou ale Absolonová nespěchá. Jednou už vdaná byla a velmi to celé prožívala. Teď je pro ní důležité, že má s Tomášem hezký vztah. „To, že mě požádal o ruku, je hrozně hezké. Jestli se vezmeme teď, nebo až někdy... Přiznám se, že bych byla moc ráda, kdyby se nám v budoucnosti podařilo ještě jedno miminko. Takže kdyby se to povedlo, tak třeba až pak. Možná tím oslavíme 10 let našeho vztahu. Tyhle věci prostě nehrotím. Vím, že pro spoustu lidí je to strašně potřebná věc a myslím, že je to hezké a tradiční. Ale já se už jednou vdávala a Tomáš má za sebou také jednu svatbu. Pro mě je mnohem důležitější, že si rozumíme,“ popisuje v rozhovoru pro revue.idnes.cz.

A kam se chystají v létě? Žádnou exotiku nečekejte. Vyrazí totiž na jejich milovanou Šumavu. „Jezdíme tam k jednomu laskavému pánovi, který nám půjčuje svou chalupu. Jsme tam odříznutí od světa a je tam vše, co potřebujeme. Tam se cítím opravdu šťastná,“ popisuje.

Na štěstí čekala hodně dlouho

Nejdůležitější je teď pro ní to, že má zdravého syna a skvělého partnera a že jsou všichni zdraví. To považuje za největší výhru. Vychvaluje si také to, že může dělat práci, která jí baví a bavila už od dětství. Tenkrát by prý vůbec nevěřila, že z ní někdy bude zpěvačka a že dokonce bude hrát divadlo. „To byl sen. A teď si představte, že se ten sen naplní. Já třeba v 38 letech ještě přemýšlela, co budu dělat, až budu velká. A pak jsem zjistila, že už asi velká jsem, a že je to největší štěstí, že můžu dělat takovou práci,“ přiznává.

Jsem strašně nervózní

Představení si sice užívá, ale jejím velkým problémem je nervozita. S ní už dlouho bojuje. „Hlavně na začátku se bojím a je úplně jedno, kolik představení mám za sebou. Mám hroznou úctu k tomu, abychom to zvládli. Kdybyste mě viděli předtím, než vstoupím na jeviště. Vypadám trochu jako magor. Do všeho ťukám a hrozně se soustředím. A pak to najednou vypukne,“ popisuje, s tím, že někdy má na převleky třeba jen na minutu a půl a během toho, jak se převléká, jí tam ještě šroubují krabičku… A dodává, že je strašná trémistka a čím je starší, tím je to prý horší. „Jednou jsem se o tom bavila s Evičkou Pilarovou a ta mi říkala: „To se těš, to nezmizí a bude to jen přibývat“. Takže se vůbec netěším a neumím si to představit. Fakt mám pocit, jako bych šla skákat padákem. Vždycky těsně před představením mi buší srdce, nemám dech, nemám nic. Mám jen pocit, že neumím text a že tam vlastně vůbec nemůžu jít,“ popisuje a dodává, že se někdy cítí jako před maturitou a vlastně ani neví, proč si ten stres způsobuje, ale prostě to dělá.

„Nenávidím tě“

V rozhovoru pro revue.idnes.cz popisuje i to, jak jí překvapila jedna hodně tvrdá sms zpráva. Stalo se to poté, když dostala angažmá v krásné pohádce Ledové království. „Je krásná a já měla velké štěstí, že jsem konkurz vyhrála, že si mě Američani vybrali a mohla jsem to nazpívat. Je sranda, že když jsem to nazpívávala, tak jsem si říkala: „Jé, co to je za píseň?“ A pak mi najednou, když už to bylo v kinech, začaly chodit SMSky od mých spolužaček. Ale ze střední školy, takže fakt asi po 150 letech. Najednou mi přišlo: „Nenávidím tě!“ Já se lekla, co jsem udělala. Pak mi přišlo vysvětlení: „Dneska jsem tě slyšela už 56krát“. Tak jsem to pochopila. Já bych asi také tu paní, která zpívá pořád dokola, nenáviděla,“ vysvětluje v rozhovoru pro revue.idnes.cz. 

V současné době se těší na koncert v pražské Lucerně. Vánoční melodie ze své poslední desky tam fanouškům zazpívá 18. prosince. „Ale už teď vím, že budu zase úplně „připosraná“. Omlouvám se za sprostá slova, ale tak to prostě je,“ směje se Monika. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace