Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když to nepůjde s Petrou a Margaritou, půjde to s někým jiným… Šest minut a dost. Plnou parou vpřed nebo plnou Paroubek?

28.06.2017
Když to nepůjde s Petrou a Margaritou, půjde to s někým jiným… Šest minut a dost. Plnou parou vpřed nebo plnou Paroubek?

Autor: YouTube / repro

Popisek: Pohublý Jiří Paroubek se v rádiu dlouho nezdržel...

„Kdo z vás to má?“ Autora výroku asi ani není nutné představovat… Poslední dobou je jméno Jiřího Paroubka zase hodně slyšet. Buď v souvislosti s jeho rozchodem s manželkou Petrou, nebo s pokusy o návrat do ČSSD. Možná, že právě problémy - doma a ve straně, způsobily jeho nervozitu při vysílání Interview Plus Českého rozhlasu, kdy ze studia v průběhu vysílání dokonce odešel, po šesti minutách.

Moderátor Michael Rozsypal při rozhovoru expremiéra a expředsedu sociální demokracie velmi vytočil. Paroubek tak vzal tašku a rozezleně odpochodoval pryč.

Sice to vzal do ruky Zaorálek, ale mohlo by to být lepší

Jiří Paroubek na rozhlasových vlnách prohlásil, že sociální demokraty chtěl podpořit, a proto se v kolínské ČSSD znovu přihlásil o členství. Obává se totiž, že strana může v podzimních volbách volebně propadnout kamsi k 8 procentům hlasů. Když to teď vzal do ruky Lubomír Zaorálek, možná ČSSD získá až 12 procent. Paroubek by ale rád dosáhl ještě lepšího výsledku, a tak chtěl straně pomoct z pozice řadového člena. Krajská organizace ČSSD v Praze ho však odmítla vzít zpátky. Podle stanov se k tomu pražská organizace musela vyjádřit, protože by tak musela učinit u kohokoli, kdo opustil sociální demokracii, vstoupil do jiné strany a později se chtěl do sociální demokracie vrátit.

„V té Praze se tak trochu unáhlili a vyjádřili svůj světový názor,“ okomentoval situaci Paroubek. Zdůraznil ovšem, že by kroky měly následovat po sobě. Napřed se prý o jeho přijetí do strany měla vést diskuse a teprve po diskusi mělo být rozhodnuto. Někdejší premiér si po odchodu z ČSSD v roce 2010 založil svou vlastní stranu NS-LEV21. Ale teď prý po jeho návratu do ČSSD volá celá řada organizací. Údajně asi dvacet. Proto se podle Paroubka měla ve straně vést napřed diskuse.

Bývalý předseda ČSSD to vidí tak, že jeho proces přijímání do ČSSD není úplně uzavřený a víc o tom nechtěl diskutovat. „Mě tohleto, co je ve stanovách, tak nezajímá. Když budu členem, dobře, když nebudu členem, tak taky dobře,“ chtěl téma ukončit. Moderátor Michael Rozsypal se však k tématu vracel a Jiřími Paroubkovi začala docházet trpělivost. „Pane redaktore, pojďme se bavit o užitečných věcech, pokud se nebudeme bavit o užitečných věcech, tamhle jsou dveře a já odcházím,“ řekl expremiér. Když ani potom nechtěl moderátor pořadu zavést řeč k jiným věcem, tak se Paroubek zvedl ze židle a začal si balit věci. „Takže na shledanou, pane redaktore, já nevím, proč bych odpovídal na vaše otázky, já jsem chtěl odpovídat na politické otázky a ne tyto otázky. Na shledanou,“ řekl bývalý předseda vlády a bouchl za sebou dveřmi. Zaskočený Rozsypal už jen posluchačům oznámil, že ve studiu zůstal sám.

Když to nepůjde s Petrou, tak možná s někým jiným

Paroubek však v poslední době řeší nejen problém s tím, že ho nechtějí zpátky ve straně, ale i v soukromém životě. Jak uvedl časopis Týden, jeho manželka Petra, která směrem ke svému partnerovi dřív prohlásila, že „na muži je nejvíc sexy mozek“, odmítá společnou domácnost. A situace je ještě více vyhrocená, než by se mohlo zdát.

Expremiér pro časopis Týden uvedl, že na něho žena Petra, s níž se rozvádí, podala již dvě trestní oznámení kvůli zneužívání jejich sedmileté dcery Margarity. Paroubek si to však prý nenechal líbit a udal její ochranku.

„Od začátku jara, kdy se Petra odstěhovala z Paroubkova domu v pražské Velké Chuchli, se vzájemné útoky stupňovaly. Vyvrcholily při strkanici mezi Petřinou ochrankou a jejím manželem, Paroubek podával kvůli incidentu na osobní strážce trestní oznámení. Jeho žena použila zbraň mnohem těžšího kalibru: podala na něho dvě trestní oznámení kvůli údajnému zneužívání jejich malé dcery,“ popsal Týden.

Paroubek k tomu dodává, že oznámení policie dvakrát odložila. „To byly tak triviální pitomosti. Některé advokátní kanceláře volí strategii brutálního postupu. Vede to k tomu, že se vztahy mezi manžely rozhodí natolik, že je to nevratné,“ dodal. Podle expremiérových slov se také zdá, že je připraven vyrovnat se situací, ať dopadne tak, či tak: „Jinak jsem připraven zařídit si nový život, jak mě Petra vybízí. Já ke svému životu potřebuji, abych se staral o ženu a o dítě. Když to nepůjde s Petrou a s Margaritou, možná to půjde s někým jiným. Takový je svět,“ uvedl pro časopis Týden. Pro uklidnění se pak Paroubek věnuje tradičnímu čínskému cvičení, zhubl dvacet kilogramů a cítí se být při síle.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace