Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ruda z Ostravy sbalil fidlátka a s novou ženou po boku vyrazil na jinou trať. Má to ale háček – odlíčil se, shodil háro, a stal se neviditelným

26.06.2017
Ruda z Ostravy sbalil fidlátka a s novou ženou po boku vyrazil na jinou trať. Má to ale háček – odlíčil se, shodil háro, a stal se neviditelným

Foto: TV Prima

Popisek: Herec a moderátor Michal Kavalčík v Show Jana Krause

Do Show Jana Krause tentokrát přišel sympaťák Michal Kavalčík. Tenhle frajer býval kousavě ironickým Rudou z Ostravy, ten už ale skončil a Kavalčík dělá úplně jinou profesi – moderuje Divácké zprávy na TV Prima. V pořadu prozradil i to, kde se seznámil se svou současnou partnerkou. A věděli jste, že už má třináctiletého syna? To je teda gól.

Ruda ale není jen tak obyčejný showman, původně byl totiž činoherním hercem. Následně ho ale zlákal muzikál, odjel do Prahy, šel na konkurz a v hlavním městě už zůstal. Připomeňme, že vystudoval Ostravskou konzervatoř a účinkoval i v řadě muzikálů, jako je Krysař či Dracula. Mluví mu to dobře, proto se této profesi věnuje už od osmnácti let – to začal dělat rozhlasového moderátora. Do povědomí veřejnosti se dostal právě díky postavě Rudy z Ostravy, v radiu Frekvence 1 měl svého času velmi oblíbený pořad Rubej s Rudou. Veřejnost se o něj začala zajímat hlavně díky televizním pořadům Na stojáka a X Factor, právě tam začal vystupovat pod svým slavným pseudonymem.

Německy neuměl, přesto vyrazil na konkurz

V Show Jana Krause přiznal, že se nikdy moc nebál a vždycky se uměl prosadit. Jednou dokonce odjel na konkurz do Německa, aniž uměl alespoň deset slovíček německy. Zjistil, že hledají někoho do Fantoma opery s platem tři a půl tisíce euro měsíčně. „Tak jsem tam přijel, udělal jsem taneční konkurz, udělal jsem pěvecký konkurz, ale pak už jsem neudělal jazykový konkurz,“ prozradil s tím, že umí jenom polsky, proto se rozhodl, že se bude orientovat právě na polskou scénu. Polsky se naučil úplně přirozeně. Narodil se totiž v roce 1975 v Českém Těšíně a bydlel osm metrů od polských hranic. Jan Kraus vzápětí ukázal na kameru Michalovu fotografii, na které je jako pionýr. „Kde jste to vyhrabali,“ zeptal se Kavalčík? Kraus mu ironicky odpověděl, že tam mají takovou estébáckou složku a na každého prý vytáhnou, co mají. Že byl jako pionýr hodně snaživý, a kdyby nepadnul režim, byl by někde hodně vysoko.

Z manažerky partnerkou

Vraťme se ale do jeho rodiště. Právě díky znalosti těšínského prostředí a slezské mentality vznikla i jeho postavička Ruda z Ostravy. A světe div se, právě díky ní si našel i svou nynější partnerku. V soukromém životě je teď prý ohromně spokojený. Osudovou ženu Zuzanku našel na sociální síti Facebook. „Začalo to zcela nezávaznou pracovní konverzací, a z té to pak přešlo dál. Za všechno můžou fotky snídaní, které jsme si fotili ráno v hotelích a komentovali. A já jsem pak zjistil, že to není jen tak obyčejná dívka, ale manažerka jedné velké české kapely, a protože jsem se poohlížel po manažerovi, tak slovo dalo slovo,“ prozradil u Michal u Krause. Připomeňme, že Zuzana Fialová dělá manažerku skupině Mňága a Žďorp a byla manželkou jejího frontmana Petra Fialy. Kraus se následně ještě vrátil k tématu focení jídla. Prý je fajn, že si lidi fotí snídaně, časem si třeba budou fotit i stolici, dodal ironicky.

Holka, nebo kluk?

Láska k jídlu prý Michalovi a Zuzaně zůstala dodnes, například spolu pěstují extra pálivé chilli papričky. „Je to droga. Já jsem neměl pálivé rád, ale partnerka mě k tomu přivedla. Organismus postupně začne zjišťovat, že se potom cítí lépe a má víc energie,“ vysvětloval Kraus. A neodpustil si ani otázku, zda se Zuzankou neplánují rodinu? Michal se tomu prý nebrání a rád by měl holčičku. Kluka už totiž má, je mu třináct let, jmenuje se Alex a taky se asi bude věnovat herectví. Od touhy po dceři ho ale vzápětí začal Jan Kraus zrazovat, prý to není zase tak fajn. V pubertě domů přitáhne nějakého frajera a Michal bude koukat, co se bude dít. „To dneska není taková sláva s tou holkou, a začnou vám ji otravovat už na Facebooku. Taková touha mít holčičku, to by se vám mohlo hodně nevyplatit,“ prohlásil. „Necháme to na přírodě, třeba to bude kluk a bude po vás,“ odpověděl Michal.

Bezvadný vztah

Se současnou partnerkou Zuzanou to prý Michalovi úžasně klape. Navíc se k němu krátkovlasá blondýnka hodí. Jak uvedl blesk.cz, novou partnerku před veřejností Kavalčík dlouho tajil. „Po rozchodu s herečkou Veronikou Arichtevou (dívčím jménem Nová) chvíli randil s drobnou blondýnkou Stanislavou. Tu ale vyměnil za svou současnou přítelkyni,“ prozradil server. S Veronikou Arichtevou přitom byli svého času jako dvě hrdličky, seznámili se při natáčení pořadu o vaření Zdeňka Podhůrského. Časem ale zjistili, že k sobě prostě nepatří. „Ano, je to pravda, bohužel jsme se s Veronikou rozešli, ale zůstali jsme i nadále přátelé a doufám, že tomu tak bude i v budoucnu," řekl tehdy pro revue idnes.cz Kavalčík s tím, že za rozchodem není nikdo třetí. „S Michalem jsme se rozešli, ale doufám, že pochopíte, že mi není příjemné se o tom bavit," prohlásila pro idnes.cz Arichteva.

V bytě chytil zloděje

Někdejší Ruda z Ostravy se v osobním životě zrovna nenudí, jak před rokem informoval server blesk.cz, zloděj se pokusil vykrást jeho pražský byt a on byl díky technice přímo u toho. „Rychle jsem sedl do auta a jel domů. Krve by se ve mně nedořezal. Sledoval jsem to celé online a volal policejní hlídku,“ řekl tehdy serveru blesk.cz. Zloděje viděl díky kameře, kterou měl v bytě nainstalovanou. „Pachatele tak chytli dole u vchodu i s mými věcmi za asi dvě stě tisíc! A dopadli taky jeho frajerku, která jistila chodbu,“ dodal.

Proč skončil Ruda z Ostravy?

V současné době se tedy Michal věnuje moderování Diváckých zpráv na TV Prima a vidět ho můžeme v divadlech i v muzikálech. A proč vlastně opustil Rudu z Ostravy, se kterým měl takový úspěch? Podle svých slov už prý potřeboval změnu, chtěl se posunout dál. „Ruda už tu byl dlouho a myslím si, že už i některé obyvatele této krásné země štval, takže proč nepřijít s něčím novým? Když už tedy ta změna, tak tomu musím jít trochu i naproti. Musel jsem po jedenácti letech ty pytle pod očima a vrásky na čele vyhladit. Takže na tom makám. S Rudou jsem se oficiálně rozloučil ve filmu Komici s.r.o. The Tour, který je spíš takovým nahlédnutím do zákulisí očima režiséra Juraje Šajmoviče. Snad to bude jen lepší a lepší,“ vysvětlil revue.idnes.cz a pokračoval: „Když jsem ještě s dlouhými vlasy prošel městem, tak si mě lidé všímali pořád. Ukazovali, pokřikovali a chtěli podpis či fotku. Teď když projdu davem, nikdo neví, kdo jsem. Vlastně mi to vůbec nevadí. Užívám si novou image a i tu anonymitu.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace