Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prokleté dědictví: S tátou dělal psí kusy, máma byla ostrá jako břitva. Kurvahoši…

25.06.2017
Prokleté dědictví: S tátou dělal psí kusy, máma byla ostrá jako břitva. Kurvahoši…

Foto: FTV Prima

Popisek: Vladimír Polívka v Show Jana Krause

Herec Vladimír Polívka dlouho bojoval se svým slavným příjmením. Jeho otec totiž není nikdo jiný než Boleslav Polívka, který s ním v dětství dělal doslova psí kusy. Má ale i slavnou maminku, která na něj byla dost přísná. O všem teď otevřeně promluvil v rozhovoru na DVTV.

Nosit herecké jméno Polívka pro něj není něco, co by si vybral dobrovolně. Stále ho každý srovnává s Bolkem, což pro syna Vladimíra není snadné. „Vyhnout se vlastní umělecké smrti je těžké,“ posteskl si Vladimír Polívka s tím, že často měl pocit, že ho lidé oslovují jen proto, že nosí slavné příjmení a nikoli protože je dobrý herec. Už se to ale zlepšuje. Prý by nepomohlo ani maminčino příjmení. „Jako že bych se jmenoval Vladimír Poullain? No to bych si tedy pomohl,“ prohlásil mladý herec s tím, že ho to ale opravdu už mnohokrát napadlo.

Jako teenager se věnoval snowboardingu, většinou věnoval v Německu, čímž si vysloužil přezdívku Suppe (polévka). V tomto sportu slavil i úspěchy a vyhrál řadu závodů. Jak už to tak ale bývá, puberta skončila a Vladimíra začalo stále více zajímat herectví. Léta zlámaných kostí tak nechal za sebou a šel dál. Vystudoval DAMU, rázně ale odmítá, že by měl u přijímacích zkoušek nějakou tlačenku. Problémem byl jen jeden člen komise, který se po prvním kole přijímaček neubránil pokušení a řekl mu. „Bylo to hezké a moc pozdravujte maminku.“ Už během prvního ročníku ho ale spolužáci ujišťovali, že vidí jeho talent, a že na školu rozhodně patří.

Šašek a syn

Tatínka nezapře a není také tajemstvím, že s ním v Divadle Bolka Polívky hraje v představení Šašek a syn. Představení jim ohromně pomáhá i v osobní rovině. „Táta je typ člověka, který toho dokáže říct víc přes divadlo než v osobním vztahu,“ prozradil v DVTV Vladimír s tím, že už to oba velmi nutně potřebovali. „Zatím máme odehráno dvacet pět repríz.“ Představení je hodně založeno na improvizaci, takže se při něm mohou opravdu vyřádit a provokovat se, což jim vyhovuje. Každé představení je tudíž vždycky trošku jiné.

Někdy ho prý táta na jevišti dokáže i pěkně naštvat, ale stačí chvíle, a jsou zase v pohodě. „My se na to máme moc rádi, abychom se dvakrát nevyspali a bylo to v pořádku. To by musela být krutost nad krutost a po našem posledním představení si ani nedokážu představit, kam dál by to mohlo zajít,“ svěřil se Vladimír. Během společného hraní zjistili pro svůj vztah to nejdůležitější – že si důvěřují. A když synek dělá něco špatně, je táta schopný říct mu to i přímo na jevišti.

Dělal pejska a poslouchal povely

K herectví Vladimír inklinoval již jako malý. Když se nudil, dokázal si prý hodiny na něco hrát. „Ať už to byl pes, číšník, úředník. Řekl jsem třeba tátovi, že jsem neposlušnej pejsek,“ zavzpomínal Vladimír v DVTV a jeho táta Bolek to zase podrobně popsal v rozhovoru pro týdeník Instinkt: „Vladimír přišel s tím, že bude doga. A jaká doga? chtěl jsem vědět. On na to: Modrá doga. Vyzvídal jsem dál: Jak se jmenuje? Dostalo se mi odpovědi Oskar. Tak jsem mu začal říkat Oskare. A protože Vladimír byl poslušné dítě, a navíc pes, tak poslouchal, když jsem zavelel: Na místo, Oskare. Dojez to, Oskare. Zůstaň, Oskare. A Oskar ctil svou psí povinnost a hlídal byt, když jsem odešel třeba do divadla – a vydržel hrát celé týdny,“ popsal Bolek Polívka.

Vladimír Polívka hraje v divadle, točí filmy a seriály, co má ale nejraději? „Jsem třeba ochotný přiznat, že dělám nějaký seriál kvůli penězům. Film dělám proto, že mě to baví, a divadlo musím dělat,“ podotkl s tím, že k divadlu ho to táhne nejvíc. Aktuálně se teď těší na roli Hamleta v rámci Letních Shakespearovských slavností na Pražském hradě.

Zahrál si i Čáslavskou

Vladimír Polívka se narodil v roce 1989 ve švýcarské Ženevě, jeho maminkou je herečka Chantal Poullain. Vychovávala ho prý stylem velké srdce – tvrdá rána. „Ona byla výchovná, ale přísná, takže pár jsem jich taky v životě dostal. I když ona je tak strašně chytrá, charismatická, hezká a silná, že jsem se ji snažil neprovokovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro týdeník Instinkt.

Jako teenager se věnoval snowboardingu, studoval v Kanadě angličtinu a následně pražskou DAMU – katedru alternativního a loutkového divadla. Diváci mohli ocenit jeho herecký talent například v královéhradeckém divadle či v pražském Dejvickém divadle. V Divadle Na zábradlí dokonce ztvárnil legendární gymnastku Věru Čáslavskou v představení Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská. Dostal už ale dokonce i příležitost vyzkoušet si, jaké to je stanout na jevišti Národního divadla. A filmy? Objevil se ve snímcích Poupata, Místa, Klauni, Strašidla či Řachanda. Ze seriálů připomeňme Kriminálku Anděl, První republiku či Bohému. Kromě sportu a divadla ho ale baví i hudba, hraje na kontrabas v jazzové kapele.

Slavným frajerům přebral milenku

Podle informace blesk.cz již koncem minulého roku požádal o ruku svou přítelkyni Karolínu Krézlovou. „Ano, je to pravda. Ale nerad bych to víc veřejně komentoval. Nechte nám to hezký,“ vyjádřil se tehdy pro Top Star. To, jestli už plánují dítě, ale blesku.cz prozradit nechtěl. „To se nechte překvapit.“

Krézlová ale není žádná jeptiška. V jiném článku blesk.cz uvádí: „Než poznala Vladimíra, tak se snažila stát úspěšnou zpěvačkou. K tomu jí měl dopomoct producent Jaro Slávik, s nímž udržovala intimní styk, a posléze Sámer Issa. S tím několik dnů rovněž randila. Ale jejím životním zážitkem jistě byl románek s nejrychlejším běžcem světa Usainem Boltem.“ Každopádně Vladimírovi a Karolíně přejeme, aby jim to vyšlo a byli šťastní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace