Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý premiér Nečas, přezdívaný Pan Čistý, se opět zastal své ženy. Čelí prý mediálnímu lynči. To je ale náhodička. No jasně!

24.06.2017
Bývalý premiér Nečas, přezdívaný Pan Čistý, se opět zastal své ženy. Čelí prý mediálnímu lynči.  To je ale náhodička. No jasně!

Foto: Hans Štembera

Popisek: Petr Nečas s manželkou Janou, dříve Nagyovou

Tento týden se jednou z mediálních senzací stala fotografie, na níž je zachycen bývalý premiér Petr Nečas se svou, dobře se bavící manželkou Janou, na oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem právník Nečasové v reakci, na to, že se nezúčastnila nařízeného soudního jednání v kauze zneužívání vojenského zpravodajství neuvedl, že je a delší dobu bude nemocná.

Právě ze zdravotních důvodů se Nagyová  omluvila ze soudního jednání, nařízeného na 5.- 8. června, a tak bylo odročeno.  Její advokát  Eduard Bruna se tehdy dokonce nechal slyšet, že bude nemocná delší dobu.  Jenže, poté, co byla přistižena na Klausově oslavě, začal svoji ženu Janu hájit  bývalý premiér Petr Nečas. Médiím si postěžoval, že manželka čelí mediálnímu lynči a tvrdil,  že již není od 8. června v pracovní neschopnosti. 

 

Náhodička? No jasně!

Nad touto „náhodičkou“ se  ovšem pozastavili někteří novináři. Například server Lidovky.cz se na ni zeptal právě advokáta Jany Nečasové Eduarda Bruny. Na otázku, zda je pouhou shodou okolností že je od 8. června,  tedy v den, kdy bylo odročeno soudní jednání, zdravá, odpověděl: „No jasně.“ Se stejnou bezelstností reagoval na dotaz, zda o uschopnění Nagyové informoval soud: „Nevidím důvod.“ Svůj postoj pak vysvětlil tím, že není nařízeno žádné jednání, protože nastává doba dovolených. Bruna zároveň odmítl vysvětlit, jakými zdravotními potížemi jeho klientka trpí.

 

Obrovský, neuvěřitelný tlak

Zatímco advokát Nagyové nic bližšího neprozradil, překvapivě naznačil příčinu zdravotních potíží její manžel Petr Nečas. Ve svém prohlášení uvedl,  že bude během prázdnin intenzívně rehabilitovat. Zároveň také on mluví o náhlém ukončení  pracovní neschopnosti své manželky, kvůli níž se během tři týdnů dvakrát omluvila ze dvou jednání, jako o náhodě: „To, že se někdo  po x letech  se zdravotní indispozicí trefí zrovna do těchto tří týdnů, tak to se prostě stát může. Na tom snad není nic sabotážního nebo nehorázného. To moje paní nemohla nijak ovlivnit,“ tvrdí a znovu si postěžoval, že s manželkou čelí neuvěřitelnému, obrovskému mediálnímu tlaku. 

Je to nesmysl

Bohužel přitom pozapomněl, že tento skutečně obrovský mediální tlak si manželé Nečasovi způsobili svým chováním sami. Byl to právě Nečas, zpočátku přezdívaný jako „Pan Čistý“,  kdo dlouho „zatloukal,“ že jeho blízká spolupracovnice je jeho milenkou, i když o tom už vědělo půl republiky. „Je to samozřejmě nesmysl,“ řekl  redakci MF DNES, která zjišťovala, co je pravdy na tom, že má mimomanželský poměr. A ještě vyjádřil naději, že to jeho manželku nevyděsí  a že pro něj jeho rodina  moc znamená. Sám se v této souvislosti označil za starou konzervu, za spořádaného, věřícího, otce čtyř dětí. Pravda však byla zcela jiná a doslova šokující. 

Pan Čistý s dominou

Své manželky sice podváděli i  další čeští premiéři, například Mirek Topolánek nebo Jiří Paroubek, avšak to, co se postupně  dostalo na téma Nečasovy milenky do médií, vyrazilo mnoha lidem dech. Premiéra Čistého zcela ovládala domina, která jej přímo v kabinetu střídavě sexuálně oblažovala a v telefonu vulgárně urážela, že je vůl a primitiv. Skandální byly rovněž informace o tom, jak se chovala k podřízeným. Podle policejních odposlechů také  nenáviděla Nečasovu manželku a urážela ji jako „tlustou slepici,  blbku a babochlapici“. A právě kvůli tomu čelí trestnímu stíhání  za údajné zneužití  Vojenského zpravodajství. Podle obžaloby nechala nezákonně bývalou Nečasovu manželku Radku  sledovat vojenskou rozvědkou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová