Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý premiér Nečas, přezdívaný Pan Čistý, se opět zastal své ženy. Čelí prý mediálnímu lynči. To je ale náhodička. No jasně!

24.06.2017
Bývalý premiér Nečas, přezdívaný Pan Čistý, se opět zastal své ženy. Čelí prý mediálnímu lynči.  To je ale náhodička. No jasně!

Foto: Hans Štembera

Popisek: Petr Nečas s manželkou Janou, dříve Nagyovou

Tento týden se jednou z mediálních senzací stala fotografie, na níž je zachycen bývalý premiér Petr Nečas se svou, dobře se bavící manželkou Janou, na oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem právník Nečasové v reakci, na to, že se nezúčastnila nařízeného soudního jednání v kauze zneužívání vojenského zpravodajství neuvedl, že je a delší dobu bude nemocná.

Právě ze zdravotních důvodů se Nagyová  omluvila ze soudního jednání, nařízeného na 5.- 8. června, a tak bylo odročeno.  Její advokát  Eduard Bruna se tehdy dokonce nechal slyšet, že bude nemocná delší dobu.  Jenže, poté, co byla přistižena na Klausově oslavě, začal svoji ženu Janu hájit  bývalý premiér Petr Nečas. Médiím si postěžoval, že manželka čelí mediálnímu lynči a tvrdil,  že již není od 8. června v pracovní neschopnosti. 

 

Náhodička? No jasně!

Nad touto „náhodičkou“ se  ovšem pozastavili někteří novináři. Například server Lidovky.cz se na ni zeptal právě advokáta Jany Nečasové Eduarda Bruny. Na otázku, zda je pouhou shodou okolností že je od 8. června,  tedy v den, kdy bylo odročeno soudní jednání, zdravá, odpověděl: „No jasně.“ Se stejnou bezelstností reagoval na dotaz, zda o uschopnění Nagyové informoval soud: „Nevidím důvod.“ Svůj postoj pak vysvětlil tím, že není nařízeno žádné jednání, protože nastává doba dovolených. Bruna zároveň odmítl vysvětlit, jakými zdravotními potížemi jeho klientka trpí.

 

Obrovský, neuvěřitelný tlak

Zatímco advokát Nagyové nic bližšího neprozradil, překvapivě naznačil příčinu zdravotních potíží její manžel Petr Nečas. Ve svém prohlášení uvedl,  že bude během prázdnin intenzívně rehabilitovat. Zároveň také on mluví o náhlém ukončení  pracovní neschopnosti své manželky, kvůli níž se během tři týdnů dvakrát omluvila ze dvou jednání, jako o náhodě: „To, že se někdo  po x letech  se zdravotní indispozicí trefí zrovna do těchto tří týdnů, tak to se prostě stát může. Na tom snad není nic sabotážního nebo nehorázného. To moje paní nemohla nijak ovlivnit,“ tvrdí a znovu si postěžoval, že s manželkou čelí neuvěřitelnému, obrovskému mediálnímu tlaku. 

Je to nesmysl

Bohužel přitom pozapomněl, že tento skutečně obrovský mediální tlak si manželé Nečasovi způsobili svým chováním sami. Byl to právě Nečas, zpočátku přezdívaný jako „Pan Čistý“,  kdo dlouho „zatloukal,“ že jeho blízká spolupracovnice je jeho milenkou, i když o tom už vědělo půl republiky. „Je to samozřejmě nesmysl,“ řekl  redakci MF DNES, která zjišťovala, co je pravdy na tom, že má mimomanželský poměr. A ještě vyjádřil naději, že to jeho manželku nevyděsí  a že pro něj jeho rodina  moc znamená. Sám se v této souvislosti označil za starou konzervu, za spořádaného, věřícího, otce čtyř dětí. Pravda však byla zcela jiná a doslova šokující. 

Pan Čistý s dominou

Své manželky sice podváděli i  další čeští premiéři, například Mirek Topolánek nebo Jiří Paroubek, avšak to, co se postupně  dostalo na téma Nečasovy milenky do médií, vyrazilo mnoha lidem dech. Premiéra Čistého zcela ovládala domina, která jej přímo v kabinetu střídavě sexuálně oblažovala a v telefonu vulgárně urážela, že je vůl a primitiv. Skandální byly rovněž informace o tom, jak se chovala k podřízeným. Podle policejních odposlechů také  nenáviděla Nečasovu manželku a urážela ji jako „tlustou slepici,  blbku a babochlapici“. A právě kvůli tomu čelí trestnímu stíhání  za údajné zneužití  Vojenského zpravodajství. Podle obžaloby nechala nezákonně bývalou Nečasovu manželku Radku  sledovat vojenskou rozvědkou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace