Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Soudruh Štěch, bývalý normalizační kádr, vyvolává třídní nenávist. Vzdejte se funkce a nechte se zaměstnat u živnostníka, vzkazují mu

19.06.2017
Soudruh Štěch, bývalý normalizační kádr, vyvolává třídní nenávist. Vzdejte se funkce a nechte se zaměstnat u živnostníka, vzkazují mu

Autor: Facebook

Popisek: Milan Štěch

Reakce na skandální výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, týkající se živnostníků, nejenže neutichají, ale ještě nabývají na intenzitě. Ostré vyjádření nyní zveřejnila na svém Facebooku Asociace živnostníků. Za velmi závažné považuje, že druhý nejvýše postavený politik v zemi bezprecedentním způsobem vyvolává třídní nenávist.

Rozhořčení členové Asociace upozorňují, že Milan Štěch je  jedním z normalizačních  kádrů sedmdesátých let a rozhodně ne jediným, skrytým  pod oranžovou barvou ČSSD (jenom v Senátu jich působí osm). Proto naléhavě varují: „Komunisté vždy potírali občanské svobody, protože občané pro ně byli a stále jsou pouze pracovní silou, vhodnou k dosahování socialistických cílů, k národohospodářskému růstu, bez ohledu na občana a právo na uspokojení jeho vlastních potřeb.“

 

Normalizační kádr

Není od věci připomenout minulost Milana Štěcha, na kterou mnozí již zapomněli nebo o ní vůbec nic netuší.  Profesí bývalý strojní zámečník to dotáhl na odborového předáka. Začátkem devadesátých let působil jako místopředseda Odborového svazu Kovo, poté byl místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů a nakonec jejím předsedou. Právě  díky této  funkci byl katapultován na post senátora.  Členem normalizační KSČ byl až do roku 1989, pak, podobně jako mnoho jiných soudruhů, otočil a vstoupil do Občanského  fóra. Do třetice se rozhodl angažovat v ČSSD. Svoje členství v KSČ nebere ani dnes jako omyl. V rozhovoru pro MF Dnes se před časem přiznal, že do strany vstoupil kvůli funkci: „Bez té knížky to tehdy nešlo.“ Ve stejném rozhovoru odmítl, že KSČ byla zločineckou organizací. Podle něj byla pouze stranou monopolní, která bránila vzniku pluralitního systému.

 

Efektivita politiků ČSSD

Štěchův životopis prozradil, proč na živnostníky zaútočil právě na sjezdu odborového svazu Kovo, byl totiž mezi  svou krevní skupinou. Jeho úspěšnou politickou kariéru však může skandální  nápad, jak nahnat OSVČ do  pracovního poměru a vyřešit tak nedostatek zaměstnanců ve fabrikách, značně  ohrozit. Vyvolal totiž obrovskou vlnu negativních reakcí. Samotná Asociace živnostníků  vyzývá celou ČSSD a  Milana Štěcha, aby ukončili veškerá svá politická angažmá, nechali se zaměstnat živnostníky a přispěli tak ke zvýšení  vlastní „efektivity využití z národohospodářského hlediska“, protože  efektivita využití  je u všech politiků ČSSD naprosto nulová. 

Kolik nás stojí peněz?

A to si myslí i tisíce občanů na sociálních sítích. Podle nich je drzost tohoto  „bolševického netáhla“ bezbřehá a  zajímalo by je především, kolik již on a jeho parta stáli daňové poplatníky peněz. Jan Hurych si stěžuje: „Bohužel, takoví lidé o nás rozhodují. Žádný přínos do státní kasy, berou neúměrně vysoké platy. Jen nás omezují, vymýšlejí stále větší odírání občanů, aby mohli populisticky rozhazovat.“ Někteří lidé si všímají zajímavého faktu, že také asistenti poslanců a senátorů  pracují na živnostenský list. 

Rezignaci Štěcha žádají i členové další Asoaciace, tentokrát malých a středních podniků a živnostníků ČR. Jejich požadavek  je podložen řadou zásadních argumentů.  Podle  analýzy u nás v současné době podniká 971 tisíc OSVČ, přičemž 58 procent ji provozuje jako hlavní a  42 procent jako vedlejší. Velmi intenzívně narůstá počet žen, které  podnikáním řeší svojí sociální situaci. OSVČ dávají do pojistného dvakrát více, než jej využijí. Minimálně například čerpají nemocenské pojištění a nemají nárok na ošetřovné. Pojistné musí platit i za období, v němž nemají žádné příjmy, tedy na příklad po dobu nemoci, volna, či ošetřování člena rodiny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace