Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tonko, odvezu tě domů. Tak začala její romantická láska k muži, po němž toužily tisíce žen. Když mu ale pak řekla, že má dceru, zažila šok. Tajnosti slavných

15.06.2017
Tonko, odvezu tě domů. Tak začala její romantická láska k muži, po němž toužily tisíce žen. Když mu ale pak řekla, že má dceru, zažila šok. Tajnosti slavných

Foto: Facebook / Gott My Life

Popisek: Karel Gott. Takhle ho uvidíte na aktuálně probíhající výstavě na pražské Náplavce

Dlouhá desetiletí manželství ani děti neplánoval a ani fanoušci netušili, že vůbec nějaké má. Prostě se to stalo. Když krásná tanečnice Tonička s Karlem Gottem otěhotněla, naivně si myslela, že bude mít radost. I když následovala studená sprcha, jiného muže si pak už nikdy nenašla.

Start velkolepé kariéry si česká legenda populární hudby užívala v době, kdy se do Evropy postupně dostávalo uvolnění partnerských vztahů, které odstartovalo ve Spojených státech hnutí hippies. Ani v Československu nebyl tenkrát vážný důvod, proč si neužívat. Zákeřné pohlavní choroby téměř zmizely, takže se i showbyznys odvázal. Součástí většiny vystoupení bývala zpravidla následná oslava, alkohol tekl proudem a povolných fanynek měli populární zpěváci a muzikanti kolem sebe vždy pořádný houf. S nějakou tou nevěrou si zpravidla nelámali hlavu ani ti ženatí a jejich životní partnerky se tvářily, že o ničem nevědí. Jedinou hrozbou bylo nechtěné těhotenství. Když už se to ale stalo, i takový zádrhel byl řešitelný. Přízně davů roztoužených fanynek se nezříkal ani Karel Gott a nikdy se tím netajil. Dlouhá léta opakoval, že se vázat nehodlá, protože chce patřit všem. A také o tom v řadě svých hitů zpíval.

Promo fotografie pro hudební vydavatelství Polydor Records

Promo fotografie pro hudební vydavatelství Polydor Records

Osudná Lady Carneval

Nejpopulárnější zpěvák si dokonce během let několikrát posteskl, že má problém rozpoznat, zda dívkám jde opravdu o něj. Některé jakoby očekávaly, že bude mít nejspíš uprostřed obýváku fontánu se šampaňským. A zásadně dodržoval pravidlo, že partnerka, která se ocitla v jeho ložnici, s ním rozhodně nestráví celou noc až do rána. Stejné to bylo i s půvabnou tanečnicí Antonií Zacpalovou, členkou tanečního souboru Hudebního divadla Karlín, která ho už dlouho zbožňovala. Když pak byla vyslána v roce 1972, aby mu dělala ‘křoví‘ při natáčení jeho slavného hitu Lady Carneval, ocitla se na vrcholu blaha. To ještě netušila, že Gottův medailon ovlivní celý její další život. „Nemohla jsem tam nejít, velmi jsem toužila zase ho vidět,“ přiznala po letech v jednom rozhovoru deníku Blesk. Tím okamžikem začal náš velmi krásný, romantický vztah.“

Lady Carneval:


Na pár týdnů, nebo na celý život?

Po natáčení následoval malý večírek, a když z něj Antonie odcházela a byla už před budovou televize, Karel ji prý doběhl se slovy: „Tonko, odvezu tě domů.“ Antonie nasedla, a když jeli po Vinohradské třídě, odbočil směrem ke své vile – tenkrát ještě bydlel ve Strašnicích. A tam počali dceru Dominiku. Po půlnoci pak Karel odvezl Toničku domů. Antonie se po jeho boku objevovala několik týdnů, dokonce z té doby existuje v soukromém albu jejich dcery pár společných fotografií. Pak další události odvedly populární hvězdu z Toniččiny náruče. Když zjistila, že je těhotná, podvědomě tušila, že by její krátkodobý partner možná neskákal radostí. Navíc byla o čtyři roky starší než Gott, táhlo jí tenkrát již na sedmatřicet, A tak pokud se chtěla vůbec stát matkou, měla nejvyšší čas. Krátká láska a následné těhotenství tak osudově ovlivnily celý její další život. „Potom jsem už jiného muže nikdy neměla,“ dodala v rozhovoru.

S Antonií Zacpalovou

S Antonií Zacpalovou

Radost až po letech

K prozrazení ‘sladkého tajemství‘ Antonie nezvolila ten pravý způsob, byla ale tak šťastná, že ji ani nenapadlo, že by otec jejího jediného dítěte mohl reagovat jinak. „Jmenuje se Dominika, Karle, a je tvoje. Přijdeš se na ni podívat?“ zavolala mu z porodnice v pražské Londýnské nemocnici. A bylo zle. „Karel byl kyselý a já se mu dnes nedivím. Těhotná žena prostě přemýšlí jinak. Teď už vím, že jsem se zachovala hloupě. Měla jsem mu to říct,“ dodala v rozhovoru. Skutečnost, že je otcem, zřejmě musel Karel Gott nejprve pořádně rozdýchat, protože se na svoji nejstarší dceru přišel poprvé podívat až po půlroce. Její existenci pak ale dál tajil před veřejností i svou rodinou. Dokonce o ní nikdy neřekl ani mamince a otci prozradil pravdu jen pár měsíců před jeho smrtí. Poprvé se společná fotografie slavného otce a jeho dcery objevila na titulní straně Mladého světa, když bylo Dominice devět let. „Pamatuji si, že jsme s maminkou seděly v našem prvním bytě a já řekla – mami, podívej se, kdo je tenhle úžasný zpěvák? A ona – vždyť je to tvůj otec. Řekla jsem jí – ale ne! Nemohla jsem uvěřit, že to je ten umělec. Pro mě to nebyl otec, ale spíš takový dětský hrdina,“ přiznala Dominika po letech v rozhovoru pro Blesk.

S derou Dominikou v týdeníku Mladý svět

S derou Dominikou v týdeníku Mladý svět

Zamilovaná fanynka se prodrala až do šatny

Matka druhé dcery Lucie zbožňovala Karla Gotta od dětství a prý již v v deseti letech snila o tom, že s ním bude jednou mít dítě. „Neodvezl byste nás s kamarádkou do Prahy?“ zeptala se drze Iveta Kolářová, poté co se mu po koncertu v Kladně doslova prodrala do šatny. A on přikývl. Podruhé se setkali o rok později na jeho autogramiádě. „Jste teď velmi atraktivní, tak mi zavolejte,“ pochválil prý o sedmadvacet let mladší, sotva plnoletou dívku. A tak zavolala a Karel přišel vyzvednout do hospody. „Máte hlad? Budete něco pít, Ivetko?“ okouzloval ji jako vždy pozorný gentleman. Netrvalo dlouho a Iveta skončila v jeho luxusní vile na Bertramce. Byl říjen 1986 a milostné hrátky na kožené sedačce v obýváku nezůstaly bez následků. Ani Iveta s oznámením, že s ním čeká dítě, příliš nespěchala, vyjít s pravdou ven se odhodlala až dva měsíce před porodem. Dostatečně pozdě na to, aby se ještě dalo cokoli podniknout, kdyby si snad miminko nepřál. Když zjistil, o co jde, položil jí prý jedinou otázku: „Co budeš ode mě chtít?“

Iveta Kolářová s dcerou Lucií

Iveta Kolářová s dcerou Lucií

Ani test ho nepřesvědčil

V případě druhé dcery prý Gotta dlouho trápily pochybnosti, zda je jeho. Dokonce trval na testu DNA, a přestože byla prokázána 99procentní shoda, ani to ho nepřesvědčilo. O Ivetu, která pracovala jako prodavačka v obchodním domě Bílá labuť, se přesto postaral. Koupil jí družstevní byt na Vinohradech a vypomáhal jí i finančně. Lucie dlouho netušila, kdo je jejím otcem, matka jí to prozradila až mnohem později. Když ji potom Karel navštívil ve škole, bylo z toho neskutečné pozdvižení. Lucie se chtěla stát prodavačkou jako matka, Gott jí ale chtěl zaplatit kvalitní vzdělání. Přesto nastoupila na učiliště, pak se provdala za kuchaře Jana Kovaříka a legendě české populární hudby už porodila dva vnuky, Vojtěcha a Jana. A po slavném otci zdědila výtvarné nadání.

Výstavní loď na pražské náplavce

Projekt výstavní lodi na pražské náplavce

Loď snů

Spoustu dalších detailů ze života mnohonásobného Zlatého slavíka nabízí nyní unikátní výstava Gott, My Life, která ‘zakotvila‘ na lodi BigMedia, na pražském Rašínově nábřeží. Mezi exponáty najdete věci, které připomínají klíčové okamžiky jeho šedesátileté profesní dráhy, od kostýmů, ve kterých vystupoval, přes sbírku Zlatých slavíků až třeba po první Zlatou desku za album Die goldene Stimme aus Prag od vydavatelství Polydor. U vchodu vítá návštěvníky díky holografické projekci Karel Gott osobně, příjemným bonusem projektu je i loď samotná a její interiéry. K této příležitosti vydal Supraphon ve speciální reedici zpěvákovo první album z roku 1965 Zpívá Karel Gott, které obsahuje i píseň Oči sněhem zaváté, za kterou získal prvního Zlatého Slavíka, a navíc i podepsanou fotografii. Exkluzivní sběratelskou záležitostí je  luxusní boxset Gott My Life, v němž se skrývají 3 CD Největších hitů, CD a LP Zpívá Karel Gott, exkluzivní brožura s fotografiemi a originálním podpisem a plakát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace