Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Láska je slepá děvka bez smyslu pro humor... Natálie Kocábová je zpět u mámy, stejně jako její táta. O svém rozvodu, ale i o tátově odchodu mluvila dost otevřeně

14.06.2017
Láska je slepá děvka bez smyslu pro humor... Natálie Kocábová je zpět u mámy, stejně jako její táta. O svém rozvodu, ale i o tátově odchodu mluvila dost otevřeně

Foto: Facebook

Popisek: Natálie Kocábová

Dnes třiatřicetileté Natálie Kocábové bylo jeden čas všude plno. Co dnes dělá dcera slavného hudebníka a někdejšího politika Michaela Kocába? Showbyznys je dávno pryč, žije obyčejný život rozvedené matky dvou dětí a asi neuhádnete, jaké civilní povolání si našla. O všem teď otevřeně promluvila v rozhovoru pro Magazín MF DNES.

Natálie teď dělá v produkčním centru na TV Nova. Dohlíží na castingovou databázi, ze které se pak vybírají tváře pro různé pořady. „Je to normální fulltime job, každý pořad si žádá jiný typ obsazení, takže s každou produkcí jednám jinak, což je na té práci fajn, protože ve stereotypech umírám nudou,“ přiznává Natálie v rozhovoru MF DNES s tím, že hodně práce jí zabere telefonování. Někdo se prý občas podiví, když se v telefonu představí jako Natálie Kocábová. K téhle práci se dostala normálně přes inzerát. „Musím pracovat, tak jako každý rodič, a jako svobodná matka navíc s vykřičníkem nad hlavou, ale s tou Novou jsem měla obrovské štěstí, protože jsem nutně musela změnit práci a byla jsem ochotná vzít cokoliv. A úplnou náhodou jsem se dostala k pozici, o které bych předtím nepřemýšlela, je sice náročná, ale našla jsem se v tom. Je to dream job. Těším se do práce každý den, a to nepřeháním,“ svěřila Kocábová novinářům z MF DNES.

Po rozvodu má prý nejproduktivnější životní fázi

I přes náročnou práci se ještě stíhá starat o dvě děti. „Nemáme s exmanželem Štěpánem Vránou střídavou péči úplně přesně půl na půl, víc jsem s nimi já, ale když je má v péči on, stihnu zase dopracovat všechny resty,“ vysvětluje v MF DNES s tím, že se jí potvrdilo to, co se říká, že být rozvedený je nejproduktivnější životní fáze. Jednak prý musíte něco dělat, abyste z toho porozchodového emočního vypěti nezešíleli, jednak vám přebývá energie, kterou ubírá vztah.

Připomeňme si, co o jejich rozvodu tehdy napsal ahaonline.cz: „Se svým manželem se už třikrát rozešla a opět sešla. Podle zpěvaččiných slov je to tentokrát však definitivní. A její slova podtrhují citace, které zpěvačka zveřejňuje na svém facebookovém profilu. Naposledy napsala: „Láska je slepá děvka, která to v hlavě nemá v pořádku a absolutně postrádá jakýkoliv smysl pro humor.“ To by zřejmě nenapsal člověk, který se rozhodl, že rozvod je nejlepším řešení a s partnerem se na všem v klidu rozhodl,“ psalo se v článku na serveru ahaonline.cz.

Lejle se nakonec omluvila

Díky svému vlastnímu rozvodu už taky úplně jinak vidí rozchod otce s exotickou Lejlou Abbasovou. Té se prý dokonce i v loni omluvila. Připomeňme si, že právě kvůli Lejle opustil Kocáb před sedmi lety rodinu. Natálie se tehdy nepřímo vyjádřila v tom smyslu, že je Abbasová zlatokopka. Kocábová k tomu po letech dodává, že je velmi impulzivní člověk a někdy prý reaguje dost přehnaně. „A tohle o Lejle jsem opravdu vypálila zle, prostě – byla jsem tenkrát úplně blbá. Lejla to taktně přešla, nevyjadřovala se k tomu, žádná zpětná vazba. A najednou, jak jsem si loni sama prošla rozpadem vztahu, až tehdy jsem byla schopná zanalyzovat, co jsem o ní pronesla, a zastyděla jsem se,“ říká Natálie v rozhovoru pro magazín MF DNES. Lejla prý byla její omluvou hodně překvapená. Řekla, že je to pro ní velké překvapení, a že děkuje. „Po té omluvě jsme se poprvé i potkaly, předávaly jsme si děti – její Davídek a moje Mia se úplně zbožňují,“ vysvětluje Kocábová.

S Kocábem prý Lejla nebyla na stejné planetě

Vraťme se ještě na chvíli k Abbasové, proč se vlastně s Kocábem rozešla? „Nerada bych sklouzla ke klišé a zároveň bych nechtěla prozrazovat detaily. Ukázalo se, že naše světy, nebo naše povahy nejsou kompatibilní,” prozradila tehdy pro super.cz Abbasová důvod rozchodu. S Kocábem se tedy dohodli, že se budou o syna střídat. „S Michaelem jsme oba dospělí rozumní lidi a záleží nám na tom, aby náš syn David vyrůstal v harmonickém prostředí, přestože nám dvěma to nevyšlo. A je to bez problémů,” vysvětlila serveru super.cz Lejla. Ale zpět k Natálii.

Svého exmanžela zná Natálie od dvanácti let

Novináře MF DNES dále zaráží, že Natálie zatím nikde nemluvila a důvodech svého vlastního rozvodu. „Darem a zároveň problémem toho vztahu bylo, že jsem čtrnáct let žila s někým, s kým jsem se blízce znala od dvanácti. Poznali jsme se jako děti, a jak jsme spolu vyrostli, tak jsme spolu i strašně bojovali. Zároveň jsme na sebe byli výrazně fixovaní. I když byl každý už jinde,“ popisuje v MF DNES.

Byli na sebe strašně zvyklí a bylo nepředstavitelné, že by se měli rozdělit. Je to prý, jako kdyby se člověk pokoušel rozvést s vlastní sestrou nebo bratrem „A najednou jsem do toho měla říznout. Ale jinak to nešlo. A už je načase přestat se v tom pitvat. Ale s tím, že by se znovu vdala, prý problém nemá. Ale přiznává, že se dvěma dětmi by to bylo těžší. Víru v manželství ale neztratila. V rozhovoru dále popisuje i to, na co by si v novém manželství dala větší pozor. Rozhodně by prý nechala věci víc plynout… „Asi už budu mít vždycky trochu problém věřit chlapům úplně ve všem. Ale to tak, myslím, mají všechny ženské. A ještě jedno poznání: nic vám nikdy nevyjde přesně tak, jak si naplánujete. Já ke všem situacím nosím v hlavě padesát scénářů, a ono to stejně vždycky dopadne ještě trochu jinak,“ myslí si v rozhovoru MF DNES Natálie.

Vrátila se domů k rodičům

Zvláštní zvrat mezi tím nastal i v její vlastní rodině, kdy rodiče začali žít zase pod jednou střechou. A Natálie překvapivě přiznává, že tam s nimi teď bydlí. Stalo se to prý velkou oklikou, o které odmítla v rozhovoru blíže mluvit. Je prý ale moc ráda, že je tam s nimi. „Až teď mám pocit, že se z toho rozvodu opravdu začínám dostávat, protože i když se s nimi někdy hádáte na nože, rodina je nenahraditelná a v krizi vás to k ní podvědomě táhne.“ Michael Kocáb skutečně přiznal, že se ke své manželce Marshe vrátil.

Natálie se ale nevěnuje jen svým dětem a práci. Napsala dvě knížky a téma rozvodů a rozchodů se objevuje i v její aktuální divadelní hře. Jeden čas prý dokonce bydlela i se svojí další sestrou. Ta už se teď ale odstěhovala. Prý se tam v pohodě všichni vešli. „Táta ten dům postavil, abychom tam mohli žít pohromadě, a my se mu smáli, že se to nikdy nestane. No, tak nakonec stalo,“ popisuje Natálie.

Má nový vztah, mluvit o něm ale nechce

Natálie dále přiznává, že je teď moc šťastná. Je totiž znovu zadaná a nový vztah jí prý byl dán shůry darem. „On je úplně z jiného světa, dělá v horolezeckém oboru celý produktivní život a já to nechci zakřiknout a hned mluvit do médií. Vlastně už nechci o svých partnerech mluvit do médií. Bylo toho dost,“ říká stručně v rozhovoru magazínu MF DNES.

Natálie přitom není žádná troškařka. Vystudovala totiž scenáristiku na FAMU, píše knihy i divadelní hry. A přiznává, že v psaní si opravdu věří. Už jako malá prý začala psát právě divadelní hry. To, aby začala psát beletrii, jí někdy v pubertě poradil „divoký“ umělec David Černý. „A mě to chytlo, ten bezbřehý prostor. A opět se to uzavřelo v roce 2009, kdy mě oslovila Lucie Radimerská z Pidivadla, jestli pro ně nechci napsat hru,“ popisuje Kocábová.

Jako hodně mladá přemýšlela i o tom, že se bude živit jako profesionální zpěvačka. Když zjistila, že se tak živit nemůže, byl to prý pro ní velký krach. „První zlom nastal v roce 2006, kdy mi vyšla první samostatná deska. Tenkrát jsem se smířila s tím, že nikdy nebudu mainstream v rádiích. A definitivně se to zlomilo v roce 2010, kdy mi vyšla třetí deska – to jsem hodně spadla na zem. Byla jsem přesvědčená, že minimálně něco z té desky musí vzbudit nějaké nadšení, třeba že ta deska stoprocentně dostane nějakou cenu. Známí mi říkali – nic takového tady není, je to progresivní věc, které si lidi musí všimnout. Jenže se nestalo vůbec nic,“ popisuje zklamaně. Problém byl i v tom, že prý nebyla ochotná s albem dále pracovat. Jiní by to prý nevzdali a jezdili by po koncertech. Ale ona se podle svých slov na to všechno vykašlala. Odehrála několik koncertů a tím to skončilo.

Lepší by bylo vzít kýbl a nablít do něj

Když se zpíváním začínala, tak přitom měla opravdu skvělé zázemí. „Máma pořád říkala tátovi, že chci být zpěvačka. Táta zase pořád pochyboval. Pak, to mi bylo asi třináct, mě slyšel zpívat s Dádou Patrasovou, se kterou jsem natočila nějaký duet, a viděl, že jsem schopná pracovat ve studiu. A Asi rok na to řekl, že teda zkusíme natočit nějaké písničky. Vzal to na Sony BMG a oni to hned chtěli vydat, že se mě udělají Britney Spears,“ popisuje. Z toho byla ale Natálie dost vedle a prohlásila: „To bych si radši vzala kýbl a nablila do něj,“ popisuje. Táta se pak prý jen chytal za hlavu. Bylo jí ale čtrnáct, pubertu měla za dveřmi, takže se není co divit. Vydavatelství tak nakonec pochopilo, že to s ní nebude mít úplně jednoduché.

Láska k divadlu

Nakonec má tam Natálie největší úspěch s tím, s čím jí nikdo nepomáhal. S divadelní hrou. „Tohle je můj splněný sen. Tohle jsem chtěla od dětství, jít kolem divadla, kde na průčelí visí „Dnes: Premiéra a název mé hry. Jsem sice unavená ze všeho toho vypětí, ale zároveň šťastná,“ říká s úlevou Natálie v rozhovoru MF DNES.

Mladí nemají nic „odžito“

Jak už jsme zmiňovali, nejvíce času jí teď zaberou děti. Mie je pět a Vincencovi už třináct. Na toho už prý najíždí puberta. Ale prý je to takový slaďák, takže u něj to bude asi spíš takové mírné. Horší to prý v budoucnu bude u její dcery. U holek je ten proces podle Natálie mnohem těžší.

Podle Kocábové prý dnešní mladí lidé nemají dost „odžito“. Vidí tu prý u svého bratra, který pořád žije internetem. Často mu říká: „Vy jste dnes pořád on-line, kdežto za nás, i když už internet byl, jsme žili mnohem víc venku, po hospodách, nutilo nás to zkoušet nové věci. Včetně toho, že pár z nás zkusilo nové věci za hranou. Oni jsou ale tak zahlcení informacemi, že nemají takovou tendenci vyhledávat vjemy zvenku,“ vysvětluje Natálie v rozhovoru MF DNES. K tomu ale dodává, že by rozhodně nechtěla, aby její děti prožily to, co ona. Z té nejmladší generace má prý totiž naopak lepší pocit než z nás. „Jsou nesmírně vzdělaní, mají styl, vypadají líp, jezdí do zahraničí. Mám pocit, že i míň podvádějí, chtějí mít dlouhé vztahy, jsou romantičtější,“ říká Kocábová a dodává, že taky kouření jim přijde jako blbost.

Samozřejmě sleduje i celosvětové společenské napětí. Ona prý trochu strach pociťuje, její bratr ale ne. „Ale říkám si jednu věc: nikdy v historii nezvítězilo zlo natrvalo. Vždycky jenom dočasně a pak se to zase posunulo k lepšímu. Teď třeba bude chvíli dusno, ale nemám sebemenší pochyby, že celkově míříme k lepšímu. Pravda, pár z nás to cestou nepřežije,“ uzavírá pro Magazín MF DNES Natálie Kocábová. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .   

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace