Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nedávno div neumírala, teď chce riskovat zdraví. A ještě s sebou táhne dceru. Když popularita umírá, každá kačka dobrá…

11.06.2017
Nedávno div neumírala, teď chce riskovat zdraví. A ještě s sebou táhne dceru. Když popularita umírá, každá kačka dobrá…

Autor: FTV Prima

Popisek: Dagmar Patrasová v Show Jana Krause

Nevěry, rozvod, nemoci… Každé téma přijde vhod, čím dramatičtější, tím lépe. O kom se nepíše, jako by nebyl. Staré hollywoodské pravidlo dávno pochopila Dagmar Patrasová, tentokrát už se ale nejspíš úplně zbláznila. Zatímco ještě před pár měsíci skučela bolestí, nyní chce skotačit v pevnosti Boyard.

Rozhodně jí nelze upřít, že to zatraceně dobře umí s dětmi. Na tom si také někdejší ‘girl‘ divadla Semafor a jedna z nejúžasnějších sexy koček osmdesátých let postavila kariéru, poté co jí polehoučku začala přibývající léta ťukat na dveře. V posledním desetiletí se ale v povědomí veřejnosti udržuje především důsledným informováním o svých zdravotních problémech, k nimž pak ochotně přidala i manželské trampoty se slavným hudebníkem Felixem Slováčkem. A že těch prvních ani druhých nebylo právě málo.

Tajnosti se nemusí vyplatit

Zřejmě nejvíc Dádě v očích fanoušků uškodila před lety fotografie z jednoho večírku, na níž působila přinejmenším poněkud mimo, kterou navíc doprovodil popisek s jedovatou spekulací, zda si náhodou ‘žížala Julie‘ tu a tam nepřihne víc, než je zdrávo. Spekulaci ještě nahrával fakt, že byla herečka oteklá v obličeji. V té době totiž nikdo netušil, že bojuje se zákeřným onemocněním štítné žlázy, které způsobuje stavy smrtelné únavy a zadržování vody v organismu. Zkrátka když vám chybějí hormony, klidně přiberete během pouhých šesti týdnů deset kilo navíc. Je to vážně tak, z vlastní zkušenosti vím, o čem mluvím. Kdyby se Dáda tenkrát se svými problémy médiím svěřila, mohla si ušetřit pověst alkoholičky, které se pak jen velmi obtížně zbavovala. Možná právě tahle zkušenost ji dohnala do opačného extrému, takže se od té doby svěřuje často a možná leckdy až příliš ochotně.

Tvrdý boj se zubatou

V roce 2010 šlo herečce doslova o život a lékaři závodili s časem. Po plánované operaci páteře ji postihly vážné komplikace, praskla jí céva v hrudníku a krev zalila plíce. „Dusila jsem se, nemohla se nadechnout ani vydechnout, bylo to hrozné,“ prozradila později deníku Aha! s tím, že kdyby to bylo možné, rozervala by si krk holýma rukama, jen aby se mohla nadechnout. Tím ale její trápení neskončilo, krátce po propuštění z nemocnice musela na další vyšetření kvůli bolestem a otokům levé ruky. Lékaři zjistili, že to způsobila trombóza žíly u klíční kosti, která by pravděpodobně vedla k mozkové mrtvici. A tak Dagmar musela znovu do nemocnice, kde užívala léky na ředění krve a také ji naučili rehabilitační cviky. „Můžu říct, že jsem dosud nic hroznějšího nezažila, a nikdo mi nevymluví, že mi kromě lékařů a podpory ze strany rodiny - Felixe a dětí - nepomohli i andělé. Cítila jsem jejich pomoc, která přišla, protože můj čas k odchodu ještě nenastal. Byla to zkouška. A také mi moc pomohli moji malí diváci. Myslela jsem na ně a věděla, že na mne také myslí,“ svěřila se pak serveru novinky.cz.

Salto ve sklepě

Před pěti lety zase popřela tvrzení, že se vážné úrazy stávají po padesátce jenom padavkám, které strávily život na kanapi a neumějí ani pořádně popoběhnout. Přestože dlouhá léta tančila, cvičila s dětmi a udržovala se ve skvělé fyzické kondici, osudnou se jí stala jedna jediná výprava do sklepa. Herečka uklouzla na schodech a při nekoordinovaném pádu si zpřetrhala vazy, kvůli nimž pak musela na pár týdnů obout nepříliš slušivou sádrovou botku. Na tuto nešťastnou událost a svoji operovanou páteř by měla nejspíš myslet právě nyní. Její rozhodnutí zúčastnit se legendární soutěžní show Pevnost Boyard se šesti křížky na krku totiž lze považovat za hazard se zdravím. „Ano, jedeme tam s dcerou. Chtějí, abychom byly ve stejném týmu. Hodně jsem váhala, ale nakonec mě přesvědčili,“ prozradila blesku.cz. „Jen mám příšerný strach, abych si něco neudělala s krční páteří. Mám s ní velké problémy a opravdu to není legrace.“ Proč se tedy do takového dobrodružství vůbec pouští? Přinejmenším Felix přece vydělává dost. Jenže se proslýchá, že v novém domácím uspořádání investuje hlavně do sebe a své milenky, a tak se Dáda musí mnohem víc otáčet než dřív. A představení pro děti nejsou právě zlatý důl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace