Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Volba českých miss je místo někdejší prestižní soutěže o královnu krásy přehlídkou skandálů a podrazů. Začalo to s Maláčovou a...

07.06.2017
Volba českých  miss je místo někdejší prestižní soutěže o královnu krásy přehlídkou skandálů a  podrazů. Začalo to s Maláčovou a...

Foto: Youtube, repro

Popisek: Maláčová u Krause v roce 2014. Brzy poté zmizela s manželem Bakalou do Švýcarska

Zatímco ještě donedávna mělo malé Česko hned dvě velké soutěže krásy a jejich vítězky se pak utkaly na světových soubojích nejkrásnějších dívek, letos patrně žádnou novou královnu krásy mít nebudeme. Od okamžiku, kdy Miss ČR prodal Miloš Zapletal, je totiž tato soutěž spíše přehlídkou skandálů než krásy.

Když u nás byla v roce 1989 soutěž krásy obnovena pod názvem Miss Československo, stala se skutečně velmi populární i prestižní společenskou událostí.  Televizní přenosy  trhaly divácké rekordy,  v roce 2000 je například sledovalo více než tři a půl milionů diváků. Byla to především zásluha pořádající agentury Art Production K2 a jejího šéfa Miloše Zapletala. Když  zorganizoval dvacet úspěšných ročníků, v nichž dokonce objevil i pozdější Miss World Taťánu Kuchařovou a několik dalších výrazných a mezinárodně úspěšných krásek (Miss Maja  Ivana Christová, Miss Europe Monika Žídková nebo modelky Helena Houdová a Alena Šeredová),  rozhodl se soutěž prodat.

 

Konkurentka Maláčová

Poté, co se ji nepodařilo získat Michaele Maláčové (mimochodem jedné z nejméně oblíbených vítězek této soutěže), rozhodla se založit konkurenční podnik, Českou Miss. Už tehdy kvůli tomu vznikly první skandály. Zapletal například Maláčovou obvinil, že mu vzala značku i sponzory a v  médiích dokonce popsal, jak na něj udělala podraz.  Zapletalovu Miss ČR nakonec v roce 2008 získal za desítky milionů korun podnikatel Jan Moťovský a obě soutěže si tvrdě konkurovaly. Když Moťovský za velmi záhadných okolností zmizel, pokračovala v pořádání této komerčně zajímavé akce nepříliš úspěšně jeho manželka. Obratná Maláčová navíc dosáhla toho, že její Miss vysílala nejsledovanější televize Nova. Ale ani jí se nepodařilo navázat na někdejší Zapletalovy úspěchy.

 

A zase změna

V roce 2010 nakonec Maláčová ovládla obě soutěže a získala také licence na účast v nejprestižnějších světových soutěžích krásy, Miss World a Miss Universe. Vzápětí byli z postů poradce a prezidentky Miss ČR vypoklonkováni Miloš Zapletal a Taťána Kuchařová. Jenže už čtyři roky nato Maláčová překvapivě  Českou Miss prodala společnosti Czech Event Production a její novou šéfkou se stala veřejnosti neznámá Marcela Krplová. Brzy nato vznikly kolem soutěže nejasnosti, kdo ji vlastně vede. Krplová byla za podivných okolností odvolána z funkce ředitelky i staturních orgánů společnosti a do hry vstoupila bývalá vicemiss Eva Čerešňáková se svým partnerem, podnikatelem Martinem Ditmarem.  Nechali se slyšet, že se rozhodli Českou Miss zachránit, protože prý ztrácela svoji prestiž.  

Finále v nedohlednu

Na letošní rok ohlásili řadu ambiciózních změn, jenže výsledek je prozatím tristní. Postupně se  totiž z finále, původně plánovaného na  květen, odhlásily některé  soutěžící dívky i tzv. „guru“ projektu Simona Krainová a od vysílání  přímého přenosu odstoupila  televize Prima. Tento týden se dokonce v deníku Blesk objevila zpráva, že hlavní aktéři zmizeli a letošní finále je tak v nedohlednu. Podle některých informací se má konat až v září a sledovat jej bude možné pouze na internetu. Na webových stránkách České Miss  se případní zájemci nic bližšího nedozví, poslední „aktualita“ je několik týdnů stará a referuje pouze o pobytu  finalistek letošního ročníku na Slovensku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová