Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vešel a atmosféra v pokoji byla najednou jiná. Bavili jsme se o šoubizu i o tom, co bude. A ty fóry… Gottův řidič promluvil

06.06.2017
Vešel a atmosféra v pokoji byla najednou jiná. Bavili jsme se o šoubizu i o tom, co bude. A ty fóry… Gottův řidič promluvil

Foto: Blesk / repro

Popisek: Karel Gott se svým řidičem Oldou Havránkem

Sedmasedmdesátiletý zpěvák Karel Gott to díky boji se zákeřnou nemocí neměl zrovna jednoduché. Teď onemocněl i jeho osobní řidič – osmasedmdesátiletý Oldřich Havránek. I přes neveselou diagnózu souhlasil dlouholetý Gottův souputník s rozhovorem pro Blesk.cz. Redaktoři serveru za ním přišli přímo do nemocnice.

V nemocnici už je měsíc a podle svých slov už se cítí mnohem lépe. „Našli mi nádor. Blíže se vyjadřovat nechci. Mám sice skoro osm křížků, ale to víte, že se něco takového nikdy neposlouchá dobře,“ řekl Havránek v rozhovoru pro Blesk.cz. Nejvíc teď myslí na to, zda dokáže nemoc porazit a taky na to, že děti už jsou velké, samostatné a soběstačné. Ale stále ho trápí to, co by bylo s jeho partnerkou Hankou.

Chtěl kosit trávu a teď leží v nemocnici

S lékařskou péči je spokojený: „Nejdříve mě přijali v Motole. Poděkování si zaslouží tým primářů Tomka a Jablonického. Samozřejmě včetně sestřiček. I po převozu se o mě starají výborně,“ popisuje pro Blesk.cz s tím, že mu teď ze všeho nejvíc schází chalupa. „Zrovna když jsem se chystal, že budu s traktůrkem pravidelně kosit trávu, odvezli mě sem,“ přiznává v rozhovoru.

A jak si krátí čas v nemocnici? „Když nejsem na vyšetření, dívám se na televizi, čtu Blesk a časopisy. Volám si s dcerou Dášou, synem Oldou, bráchou, partnerkou Hankou a přáteli. Odpoledne za mnou většinou chodí návštěvy,“ popisuje.

Do nemocnice za ním přišel i Gott

Těší ho, že o jeho zdravotní stav mají zájem i jeho dlouholetí spolupracovníci. „Protože jsem byl s většinou spolupracovníků v kontaktu, tak ano. Pravidelně za mnou chodí třeba kamarád Honza Adam, holky z Karlova fanklubu, starost o mě mají přátelé ze Svaťáku. Dokonce za mnou přijel až z Kyjova Láďa Pavluš, který natočil s Karlem desku lidovek,“ svěřil se Blesku.cz s tím, že když se prý Karel Gott dozvěděl, že je jeho řidič v nemocnici, hned mu volal a ptal se, jak může pomoci. A následně prý za ním byl i na návštěvě: „Všichni byli překvapeni, když se rozevřely dveře a stál v nich Karel. Atmosféra v pokoji byla najednou úplně jiná. Bavili jsme se o šoubyznysu i o tom, co Karel chystá. Vyměnili jsme si řadu dobrých vtipů. Bylo to báječné odpoledne,“ popsal Havránek serveru Blesk.cz s tím, že sám ještě neví, jak dlouhá jeho léčba vlastně bude.

S Karlem najezdil desetitisíce kilometrů

Rád také vzpomíná na cesty se svým vzácným pasažérem. S Gottem prý po Česku, Slovensku a Německu najezdil desetitisíce kilometrů. Popsal i to, jak probíhaly jejich cesty. „Karel se cestou na místo většinou pilně připravoval na vystoupení a opakoval si texty. Návraty ze štací byly plné humoru a vyprávění. Nechyběla ani dobrá hudba v rádiu,“ podotkl.

Přiznává, že s Gottem ho pojí desítky let přátelství. „Navíc žiju s jeho sestřenicí Hankou. Fanoušci budou zklamaní, ale vzpomínky si z výše uvedených důvodů nechám i dál pro sebe,“ uzavírá jeho věrný řidič Havránek.

Sám Gott nad nemocí vítězí

Gottovi byla diagnostikována rakovina v říjnu roku 2015 (zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin). Po měsících nejistoty ale v březnu 2016 média oznámila, že Gott rakovinu porazil. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .       

Vložil: Antonín Pořízek