Chlap? Ani s lupou a čelovkou. Prosazují se nasládlí, lepkaví... metrosexuálové. Nějak nám mizí testosteron, proč?
06.06.2017
Foto: Facebook
Popisek: Ladislav Jakl
Z našeho světa se podle bývalého šéfa politického odboru prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, vytrácí testosteron. Proč si to myslí a proč je podle něj nutné bránit mužnost? Tohle „chlapácké“ téma rozebral v pořadu Apel na internetové televizi DVTV.
Jak to s tím testosteronem podle Jakla je? Vytrácí se prý pomalu, nenápadně, ale bohužel patrně. A nejen, že se vytrácí. On je i vytlačován. Kým? Čím? Podle Jakla za to může mediální klima a společenské prostředí. „Možná to souvisí s oteplováním, kdo ví. A nenajde se skoro nikdo, kdo by testosteron hájil. Takový bude okamžitě označen coby ´macho´. A za trest nejspíš oblečen do nějakého voňavého růžovoučkého oblečku,“ popisuje Jakl v pořadu Apel na DVTV.
Máme se prý podle něj podívat na naše politiky, umělce, herce, zpěváky a sportovce. Člověk prý mezi nimi musí hledat chlapa snad lupou. Jakl tvrdí, že se v dnešní době prosazují uhlazení metrosexuálové, co prý každému vyhoví, na každého se duchaprázdně usmějí, ale kdyby měli bouchnout pěstí do stolu, nejspíš si jí zlomí, tu pěst.
„A vypadá to, že dnešní veřejnost má takovýhle typ muže – nebo spíš mužíčka ráda. Veřejnost dnes preferuje muže konsenzu. Takové, kteří nemají žádné pevné postoje a vždycky se nakonec dohodnou. Míváme často mylný dojem, že od těch jemných uhlazených typů nám nic nehrozí. Ale kdepak. Chvíli si nedáme pozor a oni nás obklopí tou svou nasládlou, barevnou, lepkavou polevou,“ tvrdí Jakl.
A my prý najednou zjistíme, že svobodně neuděláme ani krok. Dnes je podle Jakla přípustné dělat si z mužů a mužství legraci veřejně, klidně v televizi před desátou hodinou večer. „Třeba o tom, že se muži při čůrání netrefí do mísy. Jenže mísa, ta přece byla vynalezena k úplně jinému účelu. My bychom měli naopak protestovat proti diskriminaci kvůli absenci pisoárů na toaletách,“ tvrdí Jakl v pořadu Apel. Testosteron prý musíme podle Jakla bránit, jak jen můžeme. Musíme prý bránit mužnost. A bránit jí podle Jakla mají i ženy.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Antonín Pořízek