Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nešlo jen o flirt, Miloš Kopecký se do ní skutečně zamiloval… Kam zmizely populární televizní hlasatelky? A kdo již odešel navždy?

29.05.2017
Nešlo jen o flirt, Miloš Kopecký se do ní skutečně zamiloval… Kam zmizely populární televizní hlasatelky? A kdo již odešel navždy?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Anna Wetlinská v roce 2000

Mnoho let patřily k nejpopulárnějším a nejsledovanějším českým celebritám. Muži jim posílali drahé dárky a nabídky k sňatku, ženy dotazy, kdo je češe a šije jim krásné šaty, jimiž každý večer ohromovaly televizní diváky. Jenže pak se vedení Československé televize rozhodlo, že jde o přežitek a pozici populárních televizních hlasatelů zrušilo. Diváci mu to dlouho nemohli zapomenout.

K nejkrásnějším televizním hlasatelkám bezesporu patřila Anna Wetlinská. Její půvab okouzlil i velkého milovníka žen Miloše Kopeckého. A nešlo jen o jeden z mnoha jeho flirtů. Kopecký se do  něžné blondýnky skutečně zamiloval a jeho manželství  s Janou Kopeckou čelilo velmi vážné krizi.

Anna si zahrála i v pohádce, na snímku úplně vpravo

Slavný herec se s tímto vztahem nijak netajil a stalo se veřejným tajemstvím. Zašel dokonce tak daleko, že svoji milenku bral na venkovské sídlo, které s manželkou vybudovali. Ta se, z celkem pochopitelných důvodů, o Wetlinské nevyjadřovala příliš lichotivě a tvrdila, že jí šlo především o peníze. Nakonec ale Anna  ze vztahu vycouvala a provdala se za zámožného švýcarského podnikatele. Dnes společně s ním obchoduje s vínem a věnuje se také charitativní činnosti.

 

Šarmantní Marta

K velmi výrazným tvářím televizní obrazovky patřila téměř třicet let také Marta Skarlandtová. Společně se Saskií Burešovou tak působila v ČT vůbec nejdéle a šuškalo se, že mezi nimi panovala určitá řevnivost. Marta prý Saskii sesadila z trůnu jedničky. Diváky si získala nejen svým osobitým šarmem, skvělým jazykovým projevem, ale i pronikavou inteligencí. Kromě toho, že působila jako programová hlasatelka, moderovala díky svým jazykovým znalostem různé společenské pořady a show, například mezinárodní taneční soutěže. Šest let pak uváděla pořad Nedělní ráno, ale když byl zrušen, na televizi definitivně zanevřela. Dnes se věnuje profesi scenáristky a  překladatelky, velmi úzce spolupracuje se svým bratrem Milanem Heinem, principálem Divadla Ungelt.

 

Marta Skarlandtová

Heřmánková Hana

A divadlu se věnuje též další bývalá televizní kráska, Hana Heřmánková. Ani ona z televize, poté co zde byla zrušena tradice hlasatelů, neodešla a podobně jako Stáňa Lekešová se uplatnila  coby moderátorka pořadu Sama doma. Její popularitu zvýšila i okolnost, že během své televizní kariéry zvládla porodit tři syny. Pak se ale definitivně rozhodla odejít, především aby mohla  pomáhat svému muži (herci Karlu Heřmánkovi), vést jejich soukromé  Divadlo Bez zábradlí. Pochvaluje si, že se jako divadelní manažerka dostatečně seberealizuje, i když má hodně práce. Kromě divadla se totiž věnuje i nadačnímu fondu Slunce.

 

Hana Heřmánková

Usměvavá Milena

Bohužel jednou provždy se již uzavřela kariéra další velmi populární hlasatelky, Mileny Vostřákové. Ta se stala jednou z televizních legend, společně s Kamilou Moučkovou a Hedou Čechovou,  především za odvážné chování po roce 1968. Za způsob, jak reagovala na vítězství našich hokejistů nad sovětskými, byla okamžitě propuštěna. Nesměla pak vůbec veřejně vystupovat, dokonce ani moderovat ples na vesnici. Navíc ji postihlo několik dalších krutých ran,  prodělala tři těžké autonehody a když jí bylo nejhůře, zemřel jí manžel.

Takhle na Milenu Vostřákovou vzpomínají pamětníci šedesátých let...

Na obrazovku se vrátila až po roce 1989 a vydržela zde do doby, než byla zrušena profese programových hlasatelů. V roce 2011 však zcela nečekaně zemřela, poté co v nemocnici podlehla těžké bakteriální infekci. Pro její kolegy i veřejnost to byl obrovský šok, ještě pár dnů předtím v plné síle moderovala různé společenské akce. A ještě větší šokem bylo pro mnohé zjištění, že této usměvavé a skutečně nestárnoucí ženě bylo již 77 let.  Její kolegyně, Marie Retková na její smrt reagovala slovy: „Bylo to neuvěřitelné, jak skvěle vypadala.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace