Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konečně jiný Anděl? Bez Gotta se to opět neobešlo. Je rád, že neudělal chybný krok, jenže... Kolik desek se doopravdy prodalo?

26.05.2017
Konečně jiný Anděl? Bez Gotta se to opět neobešlo. Je rád, že neudělal chybný krok, jenže... Kolik desek se doopravdy prodalo?

Foto: Facebook / František Jirásek

Popisek: Karel Gott s cenou za nejprodávanější album

Pondělní udělování letošních hudebních cen Anděl se stalo důkazem, že jde o záležitost stále méně významnou. Z kdysi okázalého a ostře sledovaného sobotního ceremoniálu se stala všední klubová záležitost, kterou vysílala Česká televize na svém druhém kanálu. V žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů skončil až na posledním místě. Přímý přenos porazily nejen všechny detektivní seriály, ale dokonce i publicistický pořad Reportéři.

Přesto stály letošní Andělé za pozornost. Jednak proto, že je po třinácti letech neorganizovala umělecká agentura Lewron music center. A  především díky tomu, že konečně výrazně podpořily nové tváře české hudební scény a jejich nepřeslechnutelné počiny. Andělům za rok 2016  zcela právem kralovala zpěvačka Lenny, která vyhrála čtyři hlavní kategorie, přičemž  minulý týden získala i žánrovou cenu. To vše za skvělé album Hearst a hit a klip Hell.o.  Zpěvákem a objevem roku se  stal Thom Artway. Kryštofa a Lucii pak  sesadila z trůnu skupina Jelen, kterou lze považovat alespoň za novější, když ne úplně novou formaci.

Konečně změna

Je to skutečně radikální změna. Stačí připomenout, že loňské Anděly posbírali za rok 2015 Lucie Bílá, Dan Bárta a Lucie (coby zpěváci a skupina  čtvrtstoletí). Zpěvákem roku se stal David Koller, zpěvačkou Klara a skupinou Kryštof. Skladbou roku byla celkem nepochopitelně vyhlášena písnička Barbory Polákové Nafrněná. Letos neuspěl nikdo z nich a to je téměř neuvěřitelné.  Došlo  ale i na legendy. Do Síně slávy byla uvedena Věra Špinarová, jejíž předčasná smrt letos šokovala a zdrtila její fanoušky. A vzpomínalo se i na Radima Hladíka, který loni na věčnost odešel také.

Andělům za rok 2016  zcela právem kralovala zpěvačka Lenny

Andělům za rok 2016  zcela právem kralovala zpěvačka Lenny

Mistr se opět dočkal

Zkrátka nepřišel ani nejúspěšnější sběratel všemožných cen Karel Gott. Ten  se k překvapení mnoha diváků dočkal také  Anděla, naštěstí 'pouze' za nejprodávanější  album roku, nazvané 40 slavíků. Evidentně potěšený Mistr ale jako by na skromný klubový ceremoniál  nepatřil. Zatímco moderátor Libor Bouček jej pojal až příliš neformálně a měl na sobě džíny a tričko, Gott se jako vždy vyparádil ve velkém stylu.  To, že dostal Anděla, si patřičně vychutnal, mimo jiné i na svém Facebooku, kde zdvořile děkoval za přízeň svým fanouškům a za to, že si jeho album koupili a zachovali mu přízeň. Poděkoval ovšem také své mateřské firmě Supraphon, od které nápad na vznik alba vzešel. Prozradil přitom, že ho lákala i jiná vydavatelství, ale on tomu nepodlehl: „Jsem rád, že jsem neudělal chybný krok a Supraphonu jsem zůstal věrný. Vážím si této letité spolupráce, která mi pomohla vypracovat  se tam, kde dnes jsem,“ pochvaluje si.

Za kolik je zlatá deska?

Divákům ale zůstalo utajeno, kolik lidí si vlastně zatím poslední Gottovo album koupilo.  Je faktem, že se loni velmi rychle dostalo do čela prodejní hitparády a získalo zlatou desku. Firma Supraphon přitom pouze prozradila, že to je za půlmilionový obrat, dosažený při jeho prodeji. S ohledem na  průměrnou cenu desky  kolem 300 korun by se mohlo jednat o přibližně dva tisíce zakoupených alb. Do obratu  se zároveň počítá i příjem z placených stažení a streamingových servisů. Kde jsou ty časy, kdy Gott prodával své desky v milionových nákladech?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová