Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stopy vedou k Chovancovi, existují prý nahrávky ´ještě horší než Forejt´... Vyděračská kauza na Hradě, nové informace

23.05.2017
Stopy vedou k Chovancovi, existují prý nahrávky ´ještě horší než Forejt´... Vyděračská kauza na Hradě, nové informace

Foto: Seznam.cz / repro

Popisek: Reportéři Zvláštního vyšetřování Slonková a Kubík hovořili s mužem, který nechtěl, aby jeho tvář viděla kamera

Redaktoři Seznam Zpráv se nezastaví. V aktuálním dílu investigativního seriálu Zvláštní vyšetřování přišli s šokujícím svědectvím v rámci případu vykutáleného Jindřicha Forejta. Ano, to je pašák – bývalý protokolář prezidenta Zemana, který šňupal bílý prášek a byl natočen při homosexuálním sexu. Na co novináři Jiří Kubík a Sabina Slonková přišli?

Proč musela policie odložit případ, ve kterém se to hemží drogami a sexem? Jak už jsme dříve psali, Jindřich Forejt měl být podle svých slov kvůli divokému videu vydírán. Policie to ale zatím vidí trochu jinak. Forejt sice stále tvrdí, že mu někdo vyhrožoval, ale policistům prý neuvedl pravdivé údaje o tom, kdy a jakou formou měl být vydírán.

Je to všechno nějaké divné. Z předchozího dílu Zvláštního vyšetřování totiž víme, že lidi, kteří nahrávku na Forejta nahráli a následně ji prodali médiím, kriminalisté nepozvali k výslechu. Proč? Jak je to možné? Seznam Zprávy k tomu uvádějí: „Celý případ připomíná víc než cokoliv jiného vysokou hru, do níž jsou zapleteni lidé z nejvyšších politických míst – sami jsou možná oběti vyděračů. Zájem na objasnění Forejtova skandálu je tak velmi nízký.“

Svět VIP vyděračů

Podle redaktorů Seznam Zpráv vedou cesty od vyděračů k ministrovi vnitra a místopředsedovi ČSSD Milanu Chovancovi. Vyděrači ho prý mají natočeného v hodně choulostivých situacích. Jak je vidět, rozehrává se tu vysoká politická hra a všechno to asi bude hodně zamotané. Podle redaktorů máme co do činění s takzvanými VIP vyděrači. O jejich popisu práce se novinářům rozpovídal nový svědek. Ten jim popsal, jak to vlastně celé funguje, kdo je do vydírání zapojený, a sám si nemyslí, že by policie celý tenhle spletenec dokázala vyšetřit.

Reportéři Slonková a Kubík se při svém dalším pátrání setkávají s mužem, který zná detaily o prostituci v nejvyšších politických a podnikatelských kruzích. Ten se jim prý ozval sám na základě informací z předchozích dílů Zvláštního vyšetřování a byl ochotný mluvit jen pod podmínkou, že v žádném případě nebude vidět jeho obličej.

Mají v tom prsty tajné služby?

A jaká videa jdou na dračku? „Ve zkratce jde o to, že vyděrači natočí či nafotí vlivnou osobu v intimní situaci (s pomocí prostitutů či prostitutek) a následně ji dostanou do vydíratelné pozice. Ani jedna strana – ani vyděrač, ani vydíraný – v tu chvíli nemají zájem případ odkrýt,“ uvádí Seznam Zprávy. Svědek, jehož identitu redaktoři znají, přiznává, že byl do toho všeho zapojen. Všechno podle něj organizují lidé, kteří jsou napojeni na tajné služby. „Někdy za to nemusíte dostat zaplaceno. Někdy to uděláte, protože prostě máte strach to neudělat. Protože můžete na pár měsíců skončit třeba ve vazbě. Bez udání důvodu. To se stalo i mně,“ popisuje svědek.

Jaká byla podle nového svědka motivace natočit na Forejta nahrávku, a pak ji pustit ven? „Tenhle člověk je stíhán v Německu pro obdobnou trestnou činnost. Vychází mi z toho, že byl hlupák využitý pro vyšší cíl – dát někomu najevo, že když takhle dokážeme zamést s hradním kancléřem a my víme, že vy víte, že děláme to samý, tak si dejte pozor,“ popisuje v reportáži Seznam Zpráv svědek. A kdo je tím, kdo se má cítit ohrožený? Podle svědka to prý může být i signál k příštím volbám na prezidenta, kdy se prý řekne: „Ano, my víme, pane ……., že udržujete takový a makový vztahy, no a pak když budete chtít kandidovat a my si to nepřejeme, tak taky na vás máme, tak víme.“

Nahrávka na Chovance prý opravdu existuje

Za vším tím monitorováním prý nestojí policie, ale nějaká zpravodajská služba. Některé lidi z tajných služeb, kteří jsou ve sledování namočení, prý svědek sám zná a některé kompromitující materiály s nimi údajně připravoval. Za spoluprací prý někdy nemusí být jen peníze, ale jen strach z toho, aby prý člověk třeba na pár měsíců neskončil ve vazbě. O tom, že na hradě funguje eskortní služba, která tam vozí osoby služebními auty, prý ví, ale nechce o tom říct novinářům ani půl slova. Potvrzuje také, že nahrávka na ministra Chovance prý opravdu existuje, ale neví, kdo ji teď vlastní.

Zastrašování a vydírání vlivných osob je tedy potvrzenou realitou. Lidé, kteří videa natáčeli a obchodovali s nimi, se evidentně bojí a mluvit o ničem nechtějí. Jak je vidět, je tu vyšší zájem, aby všechno vyšumělo. Co bude dál? Tenhle příběh ještě zdaleka nekončí…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace