Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krajčovi napsali oddaní fanoušci taková slova, že Richard přestal mluvit a psát. Znovu jde o Babiše

23.05.2017
Krajčovi napsali oddaní fanoušci taková slova, že Richard přestal mluvit a psát. Znovu jde o Babiše

Foto: archiv

Popisek: Richard Krajčo

„Dočetl jsem se, že budu podporovat volební kampaň ANO, ale nic takového nenastane. Ale ta kampaň už vznikla a udělali jste ji vy, novináři, takže vám ANO může poděkovat.” Prohlašuje frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Spojení svých projektů s Agrofertem nevidí jako problém, protože s ním spolupracoval i před vstupem Andreje Babiše do politiky. Tak přesně těmito slovy uvodila internetová televize rozhovor s frontmanem kapely Kryštof Richardem Krajčem v roce 2014. Už tehdy byl muzikant nesčetněkrát spojován s Andrejem Babišem, ačkoli se oba jakémukoli hlubšímu spojení brání. Korunu jejich ´vztahu´ nasadili před několika dny - údajně benefičním koncertem.

Co se stalo? Andrej Babiš uspořádal v sobotu na svém Čapím hnízdě rozlučku s ministerstvem. Přesněji, pozval ministerské na dlouho předem plánovanou akci – oslavu pětiletého výročí Nadace Agrofert. Babiš předpokládá, že již příští týden jeho funkci převezme Ivan Pilný, tak přizval své kolegy z Ministerstva financí, ale také třeba postižené děti na zábavné odpoledne. Samozřejmě sklidil kartáč a la, že své průšvihy skrývá za hendikepované. O tom jsme psali a to se ví. Neví se to, že prezident Zeman za působností Andreje Babiše udělá poslední tečku ve středu, kdy podepíše jeho odvolání z funkce. Na Babišovi podobné tahanice zřejmě nezanechají hlubší stopu, jelikož čelí mediálním útokům stále.

Zato Richard Krajčo má z ostudy kabát. Zejména na jejich Facebooku se rojí tolik negativních ohlasů, že by jimi mohla kapela z Havířova tapetovat. Pojďme postupně. „To bys blil Milane," uvádí jeden z fandů. " „Není prostituce trestná?" táže se jiný. „Kryštof mám moc ráda, ale že tak sníží a jde hrát Babišovi, fakt mě to dost dostalo," napsala Gabina Pěgřimová. „I vy, kluci?" dotázal se další fanda. V tuto chvíli musíme upozornit na skutečnost, že příspěvky nezasílala dlouhá řada náhodných kolemjdoucích, ale ryzích fanoušků kapely. „Už si vylezl Babišovi z prdele?" spílá jiný muž. „Muzika na dva akordy a ještě kradená. Ale pro koblihy dobrý," rýpe se dále. „Mnoho lidí dělá pro charitu víc věcí a nemusí to veřejně prezentovat na sociálních sítích. A hrát slovenskému estébákovi je naprosté dno!" myslí si Roman Šimůnek. Admini stránky reagovali zřídka. Sice bez emocí, ale na tu vlnu kritiky podle našeho soudu výrazně málo. Pokračujeme.

„Nechci zobecňovat, ale za současné situace vnímám hodně to, že čím menší umělecká hodnota projevu, tím větší ochota se zaprodat," glosovala Petra Jablková. „Hanba! I když možná ne, byznys je prostě byznys a i Kryštof musí nějak vydělávat. Těch koblih!" zmínil Jan Rod. Klíčový ´post´ ovšem napsal jistý Matěj Vondřička. Jeho slova sice kapela ironicky zamázla, ale přesto jde podle nás o hlubokou myšlenku a popis vztahu fanoušků a hudebníků.

„Richard Krajčo v rozhovoru pro Blesk tvrdil, že lidé kritizující zde Kryštofa za vystoupení v hnízdě žlutého barona nemají jejich stránku ani lajklou a že to tedy nejsou fanoušci. Možná jsou to bývalí fanoušci. Já jsem bejval sakra fanoušek, byly doby, kdy jsem nic jinýho neposlouchal. Na koncerty jsem jezdil a moc jsem si je užíval. Nicméně jak jsem zjistil, že zamuzikantuje na Čapím hnízdě, prostě jsem like odebral. Nebudu podporovat takovouhle kapelu, která se stává hudební divizí Agrofertu," uzavřel. A kapela? „Bereme na vědomí. Mějte se krásně a ať se vám daří." Víc nic. Žádný dík za koncert ani letitou podporu.

Holt, Krajčo už asi děkovat nepotřebuje...

Z historie kapely:

Již po třech měsících od vzniku absolvovali několik koncertů a zhotovili demosnímek SQĚLE. Po úspěších přišly první komplikace, kapelu opustil kytarista Pavel Studník a Bisi Arichtev. Zanedlouho se však našla náhrada v podobě Marka Sloniny a saxofon obsluhoval Aleš Konieczny, se kterými kapela nahrála druhý demosnímek. Při natáčení třetího demosnímku však kapelu opustili Marek Slonina a Aleš Konieczny, které nahradili Nikos Petros Kuluris a Evžen Hofmann. Jako hosté vystupovali Ondřej Kyjonka a Nikos Grigoriadis, kteří s kapelou zůstali. Třetí demosnímek byl natolik podařený, že kapele nahrávací společnost MONITOR-EMI nabídla smlouvu na regulérní nosič. Poslední změnou ve složení byl Jakub Dominik, který nahradil Jardu Blahuta. V tomto složení kapela vystupuje dodnes.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Zdeněk Svoboda