Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Diváci nevidí, co všechno je za tím, přiznává vítězka Tváře. Proč se Táňa Vilhelmová tak bála Kubišky a jak vidí ´kauzu Pazderková´?

23.05.2017
Diváci nevidí, co všechno je za tím, přiznává vítězka Tváře. Proč se Táňa Vilhelmová tak bála Kubišky a jak vidí ´kauzu Pazderková´?

Foto: TV Nova / Facebook

Popisek: Táňa Vilhelmová (jako Zuzka Navarová) a všeobecný mumraj na pódiu, když ohlásili vítězku

Herečka Tatiana Vilhelmová vyhrála třetí kolo ‘novácké‘ soutěže Tvoje tvář má známý hlas a největší radost z toho prý měli její tři synové. Co všechno na sebe práskla v rozhovoru pro Magazín MF Dnes? A díky čemu se jí povedlo převtělit v Michaela Jacksona?

Děti jí po jejím vítězství v soutěži Tvoje tvář má známý hlas říkají, že je prostě king. Pro herce prý ale není zase tak těžké udělat ze sebe krále popu. „Musím si tu postavu načíst, to znamená, že se na toho zpěváka dívám a zkouším ho do sebe dostat,“ vysvětluje Tatiana Vilhelmová v rozhovoru pro Magazín MF Dnes. „Funguje to totiž tak, že jakmile pochopím, jak moje postava myslí, dostanu do sebe i to, jak se hýbe.“

Přitom přiznává, že v hudbě nějakou velkou znalkyní není. O to větším zpestřením pro ni soutěž byla, protože to herci podle ní mají v této soutěži mnohem jednodušší než zpěváci. Pro herce je zkrátka vžívání se do jiných lidí každodenní rutina. Diváky i ostatní soutěžící překvapil její skvělý hlas, ji samotnou ale zase tak moc ne. „Hlasivky jsou přece jen sval, takže když je dvanáct týdnů pérujete, něco z nich dostane každý. Tréninky mi hlas zpevnily a ujistily, a když už jsem se na tu show dala, musela jsem zapomenout na všechny pochybnosti. Plavala jsem v tom, jak se dalo,“ vysvětluje herečka.

Jako divačku by ji soutěž tolik nebavila

Za to, že se do pořadu dostala, mohou její synové a nakonec projekt nadchl i ji samotnou. Je v něm choreografie, tanec, zpívání, herectví, kostýmy, masky… A v televizi neexistuje nic podobného, kde by člověk dostal takhle komplexní proměnu. Přesto přiznává, že jako divačku by se nejspíš do show tak hluboko ponořit nedokázala.

Na soutěži je podle ní nejnáročnější stres. „Diváci nevidí, jak velký tlak je za těmi vystoupeními. Je to dvanáct premiér, ale bez možnosti odpočinku mezi nimi. Jednou roli jsem dokončila a hned druhý den začínala nanovo, žádný voraz,“ podotýká herečka a tvrdí, že to jde všechno tak rychle, že když jí teď někdo zavolá kvůli divadelní roli a dá jí na ni dva měsíce, tak si neumí představit, co tam bude ty dva dlouhé měsíce zkoušet.

Nepoznala sama sebe

Do soutěže šla, přestože měla velké pochybnosti, jestli zvládne zpívat v angličtině. Přiznává totiž, že by v ní nikdy nedokázala hrát. Jazyk by ji hodně omezoval. Ale pořad jí ukázal, že když chce, dokáže se naučit úplně všechno. V soutěži ji nejvíc bavil LunchMoney v předposledním dílu. „To byl obrovský tlustoprd, který má klidně dvě stě kilo. Namaskovali mě tak, že to můj mozek vůbec nepochopil. Viděla jsem se v zrcadle a nepoznala sama sebe. S váhou jsem okamžitě dostala tu pomalou, houpavou chůzi a začala i jinak dýchat,“ přiznala.

Její malý syn Alois ji ale v masce LunchMoneyho neviděl. To by už pro něj prý bylo moc. Jinak pro ni ale byly právě děti jedním z důvodů, proč nabídku přijala. „Strašně si to přály. Kluci moje filmy moc neznají, ale v tomhle jsem pro ně byla úplný borec. Mami, jestli to vezmeš, tak seš king, říkali mi. To jsem nemohla odmítnout,“ prozradila.

Vojtovi prsa neseděla

V soutěži se dokonce objevila i se svým životním partnerem, zpěvákem a hercem Vojtou Dykem, Zpívali spolu duet, v němž on imitoval Céline Dion a ona Barbru Streisand. V ženském oblečení se prý ale Vojta moc necítil. „Upřímně se těšil, až to bude mít za sebou. Bylo mu trošku trapné stát tam a s umělými prsy a nalepenými nehty.“

Nakonec Tatiana přiznala, že se raději se převtělovala do zpěváků a zpěvaček, kteří už nežijí. Děsí ji totiž představa, že si ji na internetu najde třeba taková Adele. „Je v tom taková zvláštní zodpovědnost. Zahrávám si s ní a trošku ji jakoby kradu.“ A také rozhodně nechtěla zpívat nic od Adele nebo od Marty Kubišové. Obě se prý totiž moc nehýbají a všechno kouzlo mají postavené na hlase.

Kauza Pazderková

Celá soutěž je podle Vilhelmové chytře vymyšlená a nic by na ní nezměnila. Problém ale nastává, když se soutěžící začnou navzájem podobat. Nikdo přece nechce být poslední. Ale přiznává, že byli báječná parta. K závěru už všichni byli unavenější, přesto se navzájem až dokonce podporovali.

O tom, že lidé ostře kritizovali vystoupení Ivy Pazderkové, prý vůbec nic neví. „Víte, já se naučila, že během takových show je nejlepší nic nečíst. Ale vůbec nic. Je sice lákavé dozvědět se, jak moje vystoupení hodnotí lidi, ale mnohem zdravější je se to nedozvědět. Pro mě je Iva skvělá bavička, neskutečně pohotová a vtipná. Asi chápu, že někomu sedne a někomu ne, ale nenapadá mě nikdo jiný, kdo by mohl mít vedle sebe Jakuba Koháka a ukočírovat ho s takovou lehkostí jako ona,“ konstatovala Táňa a prozradila i to, že do soutěže vlastně vtáhla celou rodinu. Kluci jí prý pomáhali naučit se skladby a Vojta ji užil frázování. Většinu písniček prý uměl dřív než ona a všechno to prožívali společně.

Má doma čtyři chlapy

To, že žije se čtyřmi „velkými muži“, jí nějak nevadí ani neomezuje. „Jedině, kdy takovou potřebu vnímám, je po delších společných cestách. To mívám pocit, že ten jejich testosteron je časovaná bomba. Odejdu si ke svým kamarádkám, kde si to vykompenzuju, a ráda se k těm svým chlapům zase vracím.“ Přiznává, že trpí, pokud nemůže být alespoň jednou týdně úplně sama. Tím prý myslí úplně sama, i bez Vojty.

Z manželství s Pavlem Čechákem a se současným partnerem má Táňa tři syny – Aloise, Cyrila a Františka, a otázky, jestli budou mít ještě holčičku, prý na ni prší ze všech stran. Na to Táňa říkává, že ještě nemá zavřené dveře. A jestli se do toho jednou rozhodnou jít znovu, tak si myslí, že ji mít budou. Ale ani kdyby to byl zase kluk, zklamaná rozhodně nebude. Mateřství je totiž pro ni v životě zásadní. „Neměla jsem o sobě žádné velké představy, ale možná by mě zajímalo, co si o mně jako o matce myslí moje máma. Jakou mě čekala a co říká na to, jak jsem si s tím poradila.“ Největší mýtus, který prý od rodičů slýchávala, byl založen na tom, aby více cestovala, protože až se jí narodí děti, tak už se nikam nepodívá a skončí jí život. „Je to přesně naopak. Nikdy jsem necestovala víc, než co je mám. Vlastně mě všechno nakoplo až s nimi,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace