Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Něco na té Martě je. Soukromí drží pod zámkem, zato klidně prozradí vše o svých prsou. Sexy ´ošklivka´ Issová a její bermudský trojúhelník

17.05.2017
Něco na té Martě je. Soukromí drží pod zámkem, zato klidně prozradí vše o svých prsou. Sexy ´ošklivka´ Issová a její bermudský trojúhelník

Foto: 2media

Popisek: Martha Issová

FOTO Česká herečka Martha Issová, která právě teď aktuálně ´účinkovala, a úspěšně, v nové, právě ukončené sérii reality show Tvoje tvář má známý hlas, zaujala i zahraniční filmaře; aktuálně se objevila i v hollywoodském trháku Úkryt v zoo, který už od 30. března běží v českých kinech. Martha to zkrátka rozjíždí ve velkém a známá je i tím, že natvrdo říká své názory. Bude v dalších volbách zase „přemlouvat bábu“, aby nevolila levici? A věděli jste o tom, že má syrského tatínka? A co to zamlada dělala se svými ňadry?

Možná víte, že nový americký film Úkryt v zoo se natáčel v Praze a Martha si v něm zahrála Židovku Reginu Kengswein, která se skrývá ve varšavské zoo před nacisty. I když se natáčelo v Česku, celý děj je zasazen do Polska. Pokud jste ještě na tomto americkém válečném dramatu nebyli, určitě to napravte, je totiž na co koukat. V hlavních rolích snímku uvidíte hvězdnou Jessicu Chastain a Daniela Brühla. Nutno podotknout, že film je založen na skutečných událostech a skoro celý se odehrává ve varšavské zoo. „Úkryt v zoo je krásně natočený film, velmi silný příběh. Já si myslím, že tohle je strašně dobrý si připomínat, protože my lidi jsme nepoučitelní a pořád děláme ty stejné chyby… Prostě bychom neměli zapomenout na to, jak jsme se ještě před nedávnou dobou jeden k druhému chovali,“ okomentovala to Martha v článku na iDnes.cz.

Martha ve filmu Úkryt v zoo

Novináři iDnes.cz se vrátili také k její poslední velké, respektive hlavní roli v českém filmu, úspěšné pohádce Alice Nellis Sedmero krkavců. V jedné ze scén filmu tam Martha musí trhat kopřivy, novináře tedy zajímalo, jestli se jednalo o nějaký trik. Issová ale všem vytřela zrak. Podle jejích slov to prostě byly obyčejné kopřivy a ona se pořádně popálila.

Reagovala na politický hnus socanů a komunistů

Před několika lety na sebe Issová upoutala pozornost i díky kampani „Přemluv bábu“. Pamatujete si na to ještě? Před parlamentními volbami v roce 2010 se Issová objevila spolu s Jiřím Mádlem v klipu, ve kterém nabádali mladé voliče, aby přemluvili ´dědu s bábou´ k vhození hlasovacího lístku pro pravicovou stranu. A jak na to Martha vzpomíná? „Kdybych žila v jiném, vyspělejším státě, tíhla bych určitě k levici. Takže ten náš tehdejší klip reagoval na situaci, na politický hnus socanů a komunistů. Ten trvá, ale bohužel ani současná politická garnitura se nijak nevycajchnovala, a začíná to být docela zoufalé. Není koho volit. Ale třeba se z toho jednoho dne, postupně, vyhrabeme. Ostatně to všechno je obrazem celé společnosti,“ řekla Issová médiím. I když později svého angažmá trochu litovala. Půlka národa jí zbožňovala a druhá polovina z ní byla v šoku. „Přišly určité pochyby, myslím, že logické. U něčeho, co vzbudilo nezamýšleně takový poprask, vyhraněné, radikální reakce na obou frontách, se člověk neubrání úvahám, jestli třeba nepřestřelil. Asi bych nebyla normální, kdybych nezapochybovala,“ řekla před lety novinářům. „To, co se tehdy strhlo, bylo v jednu chvíli až nepříjemné. Na druhé straně to ale celkově bylo velmi poučné,“ vysvětluje.

Herecká hvězda má syrského tatínka

Už léta je Issová respektovaná divadelní a filmová herečka. Za své role získala mnoho ocenění. Za výkon ve snímku Děti noci dostala v roce 2008 Křišťálový globus za nejlepší ženský herecký výkon na 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. V její filmografii najdeme i další skvělé filmy, jmenujme Kachyňovu Hanele nebo Mamas & Papas Alice Nellis. le i oblíbenou divadelní herečkou. K srdci jí pak nejvíce přirostlo ´její´ domovské Dejvické divadlo.

Martha se v roce 1981 narodila herečce Lence Termerové a syrskému režisérovi Morisi Issovi. Ten v Praze před lety studoval a je velmi špatný z toho, co se s jeho zemí sužovanou občanskou válkou děje. „Naši jsou spolu celý život a – musím zaklepat – jsou spolu šťastní. Ale v dnešním světě je to zřejmě opravdu překvapující, bez ohledu na rasu. Araby nelze házet všechny do jednoho pytle. Táta navíc pochází jednak z křesťanské rodiny a jednak ze vzdělané vrstvy. Z takové staré dobré Sýrie, dalo by se říct. Děda ještě pracoval pro Francouze a v rodině jsou lékaři, inženýři, architekti a podobně,“ prozradila herečka médiím.

Její životní partner jí prý připadal jako suchar

Jejím manželem je známý režisér David Ondříček. Když ho prý ale viděla poprvé, připadal jí jako namachrovaný snob a suchar. Tehdy dal práci její sestřenici Kláře Issové a při natáčení filmu Grandhotel, kde hrála Klára a Marek Taclík, spolu začali chodit. Pak se rozešli, David se dal do kupy s Marthou a ta mu porodila mu holčičku Františku. Tolik fakta. Hojně se spekulovalo o tom, že Martha sestřenici přebrala přítele a vznikla tak mezi nimi nenapravitelná roztržka, pravdou ale je, že nikdo, kromě zúčastněných neví, co se přesně stalo, protože ani Ondříček, ani sestřenice Martha a Klára o tom neřekli novinářům jediné slovo. Další fakt je, že Klára je po rozchodu s Ondříčkem již dlouhá léta single…

„Františka je chtěné dítě. Bylo to rychlé, to máte pravdu. A jak mi to jde, to vám říct nedokážu. Můžu vám jen povědět, jak to vnímám. Pecka! Úžasný! Krásný! Nejkrásnější, co jsem kdy cítila, jak jsem se kdy cítila. Od začátku těhotenství až doteď prožívám kontinuální euforii. Františka je navíc úžasná. Je s ní krásné být. Nedávno jsme si s kolegyní Babčákovou notovaly, jakou je nám ctí být matkami svých dětí,“ řekla Issová novinářům.

Médiím také v té souvislosti prozradila, že když Davida viděla poprvé, připadal jí prý jako nemachrovaný snob a suchar, jak už stojí výše. Což je opravdu to jediné, co o Davidovi řekla; jen ještě poznamenala, že od něj nedostala roli, zato dítě. Pokud opravdu David Ondříček vyměnil krásnou Kláru s laníma očima za její sestřenici Marthu… My se mu nedivíme. Klára je krásná, ale trochu unylá, takové to ´kam mě postavíš, tam mě najdeš´, alespoň tedy budí ten dojem. Zatímco Martha je vichřice, s tou se jeden nenudí ani na chvíli…

Do podprsenky si strkala citrony

Jak je Martha skoupá na slovo, co se jejího soukromí týče, o sobě mluví bez zábran. Novinářům se třeba svěřila, že vždycky chtěla mít větší prsa. Už v šesti letech si prý o ně napsala Ježíškovi. „A vidíte? Nevyslyšel mě,“ směje se herečka. V jednom rozhovoru také řekla, že si v pubertě do podprsenky od plavek strčila rozpůlené citrony. „Ale už jsem svá prsa plně rehabilitovala. Odvedla fantastickou práci. Bez jakýchkoli obtíží jsem Fany kojila hned od porodu až do jejích sedmnácti měsíců,“ uzavírá Issová. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek