Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš a Monika chystají svatbu, je to jen předvolební tah? Zazpívá jim Gott? Bude mezi svatebčany i prezident Zeman?

16.05.2017
Babiš a Monika chystají svatbu, je to jen předvolební tah? Zazpívá jim Gott? Bude mezi svatebčany i prezident Zeman?

Foto: Facebook

Popisek: Chystanou svatbu pro dvě stovky „nejbližších přátel“ má plně v režii Monika Babišová

Asi už jste slyšeli o té velké slávě, co se chystá. Náš ‘milovaný‘ ministr financí Andrej Babiš se totiž bude ženit se svou dlouholetou partnerkou Monikou Babišovou. Věděli jste, že už jsou spolu třiadvacet let? Radost jim teď sice trochu kazí vládní krize a Babišovy podivné výroky, ale proč by se měla Monika mračit. O přípravách na svatbu se rozpovídala pro idnes.cz.

Monika už má prý dokonce vybrané i šaty. Proč se vlastně rozhodli po tolika letech ke sňatku? „Andrej si přál, abychom se vzali. Několikrát se mě na to zeptal a já jsem ho neustále odmítala. Teď jsem souhlasila, protože máme dvě úžasné děti, žijeme spolu dlouho jako manželé. Andreje miluji a vím, že už žádného jiného muže nechci. Tak jsem souhlasila,“ řekla redaktorům idnes.cz Babišová.

Je to jen tahák na voliče?

Svatba prý bude obrovská party a uskuteční se v České republice. „Mám velkou rodinu, spoustu přátel a ráda bych je tam všechny měla. Tolik hostů, jako mám já, má i Andrej. Zhruba nám to vyšlo na dvě stě lidí,“ prozradila Monika. Hodně se ale spekuluje o tom, že se jedná o tahák na voliče. Šťastná rodinka je přece bezvadná věc pro lepší preference. „Můj předvolební tah to určitě není. Na to se musíte zeptat Andreje. Ale jelikož si mě chtěl vzít už několik let předtím, tak myslím, že ne,“ prohlásila.

Celou svatbu organizuje Monika sama a Andrej i jejich děti – třináctiletý Frederik a sedmnáctiletá Vivien, se na ni moc těší. „Děti byly samozřejmě nadšené, ty si to přály hodně dlouho. Andrej udělal první krok, ale všechno je už na mně. Chvilinku se do organizování zapojil, že jsme to probírali a tak. Potom řekl, že všechno přenechává mně, jelikož nemá čas a věří mi. Chápe, že i já mám nějakou představu, jak by to mělo vypadat, a můžu si to udělat podle sebe,“ rozpovídala se Monika. Proč ale svatbu plánují právě teď? Média i veřejnost spekulují nad tím, že se jedná jen o předvolební tahák na voliče. Spokojená rodinka je přece skvělý marketing.

Znají se 25 let…

Sice se nebude jednat o první Moničinu svatbu, i tak prý chce mít bílé šaty. „Přála bych si, abych vypadala krásně. Svatební šaty mám vybrané. Našla jsem si obrázek na internetu a do těch šatů jsem se zamilovala. Potom jsem dlouho hledala, od kterého návrháře ty šaty jsou. Podařilo se mi to vypátrat. Je to zahraniční návrhář. Oslovili jsme ho a snad v květnu by šaty měly být hotové,“ prozradila. „Všechno už mám vymyšlené. Jak bych měla vypadat i ohledně účesu. Teď se musím trošku dát do formy, abych se co nejvíc přiblížila tomu obrázku.“

Pár sice přiznává, že se jedná jen o formalitu, i tak se ale na všechno moc těší. „Do Moniky jsem se zamiloval hned při prvním setkání, bylo to osudové setkání. Známe se pětadvacet let, spolu jsme třiadvacet let, dala mi dvě krásné děti. Vím, že na začátku si svatbu přála a já jsem ji zklamal. Když jsem po dlouhé době přišel, tak mě odmítla. Je na mě naštvaná, že jsem šel do politiky a pokazil nám klidný rodinný život,“ řekl Andrej Babiš serveru blesk.cz.

Bude na svatbě Zeman, či Gott?

Monika si tak obrovskou svatbu prý ani nepřála, to Andrej byl ten, kdo ji přemluvil. Podle informací blesku.cz má na veselku dorazit přes dvě sě hostů. Prezident Miloš Zeman na ní ale bude chybět. Redaktorům totiž Babiš sdělil, že budou zvát jen přátele a rodinu. Blesk.cz ale zjistil, že mezi pozvanými je Karel Gott. Zazpívá? „O Karlu Gottovi jsme mluvili, ano, my se známe, ale že by měl vystupovat, to tedy nevím,“ prohlásil Babiš. Necháme se tudíž překvapit, kdo všechno se na téhle události ukáže.

Věděli jste, že Babiš už jednou ženatý byl? Za manželku měl spolužačku z gymnázia Beatu a mají spolu dvě děti. Jedno manželství už má za sebou i Monika, která se poprvé provdala už v devatenácti letech. Přesný termín svatby zatím také neznáme. Jako druhý nejbohatší Čech s majetkem v hodnotě kolem 70 miliard korun si šéf hnutí ANO opravdu luxusní svatbu opravdu může dovolit. Už teď se těšíme na fotky svatebčanů.

Co bude dál? Ouha…

Babiš má teď ale trošku jiné starosti – vládní krizi, vysvětlování podivného koupě korunových dluhopisů, domnělé ovlivňování živých kauz… No, má toho teď celkem dost, kdoví jestli má čas vůbec na nějakou svatbu myslet. Dění kolem tohoto páru bude ještě zajímavé.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace