Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká televize odvysílala naprostý propadák; svízelné sveřepé svíjení u skuhravého vytí

15.05.2017
Česká televize odvysílala naprostý propadák; svízelné sveřepé svíjení u skuhravého vytí

Autor: repro/esctoday.com

Popisek: Stage letošního finále Eurovison Song Contest

VIDEO Snad aby se diváci nerozzuřili nad tím, co jim veřejnoprávní televize naservírovala v sobotu večer (kdy většinou nabízí relativně solidní program), předhodila jim svoji tutovku, Šípovu Všechnopárty. Ta, jako obvykle, porazila veškerou konkurenci, i když se její sledovanost tentokrát ocitla výrazně pod milionem diváků. Pak ovšem následoval naprostý propadák, přímý přenos z finále pěvecké soutěže Eurovison Song Contest v Kyjevě. Všechny ostatní večerní sobotní programy ho suverénně porazily.

Do přehledu sledovanosti tak Eurovison Song Contest vůbec nepronikl, ale z uvedených čísel lze vydedukovat, že tento nablýskaný cirkus sledovalo méně než dvě stě tisíc diváků. A ti stateční, co vydrželi až do úmorného konce, se poté netajili svým zklamáním. Nepochopitelné vítězství portugalského zpěváka Salvadora Sobrala komentovali na webu České televize vskutku nelichotivě. „Bože, jak mohla zvítězit taková ptákovina,“ ptá se Ella. A Eda tvrdí, že to byla jedna z nejhorších písniček, jaké kdy slyšel. Daniel je přesvědčený, že by si nejméně třetina soutěžících zemí zasloužila vyhrát rozhodně více než Portugalsko. Zpěv vítěze charakterizuje jako „svízelné sveřepé svíjení se u skuhravého vytí“, což je mimořádně trefný popis toho, co Salvador Sobral při zpěvu předváděl.

Salvador Sobral - Amar Pelos Dois

Nablýskaná nuda

Ostatní reakce se shodují, že se jednalo o čistočistou hrůzu a nablýskanou nudu. Divák Karlos se rozčílil, že ji Česká televize vysílala za peníze koncesionářů. Celá soutěž je podle něj totální zbytečnost. Zajímaly ho celkové náklady akce, ale to se podle něj divák nedozví (my se to ovšem pokusíme zjistit a dáme mu vědět). Pro spravedlnost však dodejme, že se názory většiny diváků dost výrazně liší od hodnocení českých kritiků. Ti se až nápadně podezřele shodují, že vítězná píseň Amar Pelos Dois (což v překladu znamená Láska pro oba) je něžnou baladou. Mimochodem, zpěvákovi ji napsala jeho sestra. A zabodovala i u dalších diváků v Evropě, díky soutěži už si ji na Youtube pustilo víc než šest milionů posluchačů. Každopádně lze v tomto případě ocenit, že se Sobral obešel bez okázalé show, lepých tanečnic, či dokonce gorily, jako jeho kolegové.

Martina Bárta - My Turn

Česká smůla

Naproti tomu se neprosadila česká zástupkyně v soutěži, veřejnosti téměř neznámá Martina Bárta. A to přestože, podobně jako Sobral, nevsadila na okázalou show, ale skvěle zazpívala pomalou baladu My Turn, ovšem nepoměrně přitažlivějším způsobem než on. I když se jako naše loňská soutěžící Gabriela Gunčíková neprobojovala do finále, díky účasti v této soutěži na sebe výrazně upozornila. Zatímco u nás se příliš velké oblibě netěší, v Evropě je tomu jinak. Martina se již navíc dokázala (na rozdíl od většiny českých zpěváků) prosadit v zahraničí a je považována za velký jazzový talent. Od roku 2011 žije v Berlíně, kde spolupracuje s několika jazzovými kapelami a vystoupila s nimi na zdejších jazzových festivalech. U nás čas od času vystupuje také, především jako sólistka Big bandu Felixe Slováčka. Leckdo si ji možná pamatuje jako vítězku televizní soutěže Robin Hood – Cesta ke slávě. Kdo její soutěžní píseň v soutěži Eurovision Song Contest neslyšel, může si ji pustit na jejích stránkách. Její zpěv i celý klip rozhodně stojí za to. „Show must go, jedeme dáál,“ komentuje Martina svoji účast v Kyjevě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace