Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brutální sado-maso ve sněmovně, kde se valil hnus. A vy tady sedíte a mlčíte? Vy s tím souhlasíte?

12.05.2017
Brutální sado-maso ve sněmovně, kde se valil hnus. A vy tady sedíte a mlčíte? Vy s tím souhlasíte?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Poslanec Zaorálek vyprávěl dokonce na adresu Babiše vtip: „Nastoupí do tramvaje pán, hodně opilý, a jak se klátí, tak se nakloní a vyklopí svému spolucestujícímu obsah žaludku do klína. A ten člověk, co to schytá, tak se rozzlobí a křičí: Pane, podívejte se, proboha, podívejte se, co jste udělal? Vždyť vy jste čuně! Nebo ještě něco horšího! A ten dotyčný mu na to řekne: Já že jsem čuně? Podívejte se na sebe, jak vy vypadáte!“

Dopředu se samozřejmě dalo očekávat, že mimořádná schůze sněmovny, věnovaná Andreji Babišovi a jeho kauzám, opět nepřinese nic jiného, než tradiční vylévání kýblů špíny. Ale přesto již byla v množství vzájemných útoků neúnosná. Definitivně obnažila, v jak hrozivém stavu jsou nejen česká politika, ale také policie, justice a média.

Lídři stran se nezmohli na nic jiného, než na co jsme většinou zvyklí. Vzájemně se obviňovali ze všeho možného. Problém je v tom, že si divák veřejnoprávního kanálu, který další ostudu ze sněmovny živě přenášel, nemohl nijak ověřit, jaká je skutečnost. Je vydán napospas různým promyšleným lžím a konstrukcím fikaných spin doktorů, jejichž úkolem je odvést pozornost jinam.

Zatímco Andrej  Babiš se svým šíleným česko-slovenským jazykem nechal slyšet, že nic neudělal a neodstoupí, ani kdyby ho zastřelili, členové vládní koalice tvrdili, že chtějí dovládnout, protože je jejich vláda nejlepší. Ale tím, zda je tomu skutečně tak, se nikdo nezabýval. Je možné, aby byla nejlepší vláda, na jejichž  ministerstvech se čachruje s dotacemi ve velkém a Nejvyšší kontrolní úřad zde nachází nesrovnalosti v řádech stovek miliard? A o tom, že se její členové nenávidí nebo na sebe shromažďují kompromitující materiály, ani nemluvě.

Může za to provokatér?

Z nekonečného množství diskusních příspěvků, které ve středu v parlamentu zazněly, jich stálo za pozornost jen několik. Třeba, když se Zbyněk Stanjura (ODS) pozastavil nad tím, že se koaliční partneři navzájem obviňují, ale v koalici hodlají dále setrvat.  Přemítal rovněž nad  Babišovou výmluvou, že se stal obětí provokatéra, novináře,  který  s ním hovoří na skandální nahrávce. Stanjura se ptal, jak je možné, že tento provokatér pronikl do jeho přísně střeženého sídla a nesešel se s ním jen jednou, ale hned několikrát? Na to samozřejmě nedostal odpověď. Každopádně však kauza nahrávek Babiš – Přibil dokazuje děsivé praktiky v tzv. seriózních médiích.  Zatímco Babiš  popírá, že by s nimi měl něco společného, novináři z MF Dnes, kteří se rozhodli promluvit, tvrdí pravý opak.

Vy tady sedíte a mlčíte?

Mezi nejzávažnější vystoupení patřil projev poslankyně Markéty Pekarové- Adamové (TOP 09). Ta se obrátila na své kolegy z hnutí ANO. Připomněla jim, že je mezi nimi řada vážených pedagogů, lékařů, právníků, kteří dali všanc své dobré jméno  a  apelovala na ně: „Vy tady sedíte a mlčíte? Vy s tím souhlasíte?“ Ti však namísto toho, aby raději mlčeli, naopak nadále obhajovali svého šéfa šokujícím způsobem. A to přesto, že je Andrej Babiš  kvůli svým kauzám vyšetřován, například evropským protikoručpním úřadem OLAF a již několikrát byl usvědčen ze lži. Ostatně, tuto skutečnost nakonec poslanci  většinou hlasů konstatovali ve svém usnesení.

Brutální sado- maso

V obhajobě Andreje Babiše neustali jeho spolustraníci ani poté, co jim poslankyně Jana Černochová (ODS) připomněla, jak o nich jejich šéf hovoří a popsala pocit hnusu, který se na ni ve sněmovně valil.  Poslanec Martin Komárek, o němž se Babiš zmiňuje jako o tom „pičusovi“, se zmohl pouze na větu, že tato sněmovna je brutální sado-maso. Jak to myslel, blíže nevysvětlil, ale možná se mu začala vracet paměť. V roce 2011 totiž v MF Dnes zveřejnil  komentář, nazvaný „Miliardář  Babiš prská jako Pepa z hospody“. Připomněl v něm, že Babiš se pohoršuje, že Česko připomíná Palermo, ale má ruce přinejmenším stejně špinavé, jako politici, které kritizuje. Je především vina české policie a justice, že si je beztrestně může špinit dál.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace