Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajné nahrávky Andreje Babiše? Teprve začátek, pane ministře. Bohužel pro vás...

10.05.2017
Tajné nahrávky Andreje Babiše? Teprve začátek, pane ministře. Bohužel pro vás...

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš

Jedna, druhá, třetí. Hrozná, horší, nejhorší. Takto mnozí politici i nevěřící pozorovatelé hodnotí audio záznamy, jejichž hlavními protagonisty jsou ministr Babiš a novinář Přibil. KrajskéListy.cz ovšem získaly svědectví, že to všechno je pouze vrcholek ledovce. Podle všeho nebude líp, ale hůř.

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš v reakci na novou zveřejněnou nahrávku dnes ČTK před několika dny sdělil, že se stal obětí cílené provokace nastrčeného agenta. Podle něj vypouští sestříhané nahrávky, kde je ale i tak velmi pasivní. Babiš připomněl spekulace, podle nichž Marek Přibil, se kterým na nahrávkách hovoří a který pracoval pro MF Dnes, měl „kontakty na kmotry“. Nevyloučil ani vliv politických oponentů. Jde o likvidační kampaň zakrývající korupci na ministerstvu školství, uvedl Babiš v SMS zprávě, kterou poslal ČTK.

KrajskéListy.cz měly možnost hovořit s letitým novinářem, který se Babišem roky zabývá. Jeho svědectví je v aktuálních souvislostech velmi zajímavé a barvité. Identitu odkrývat nehodláme, jeho působnost například v ekonomických a některých Bakalových médiích připustit můžeme.

„První dojmy ze schůzky s Andrejem Babišem? Okouzlení. Ovšem ne pozitivní. Míra vulgarismů, jež používal snad u všech příležitostí, zaskočí i otrlé. Takže se nedivím, že si to někdo nahraje. Ona je to totiž show, která, jak se říká, nemá obdoby," uvedl novinář na adresu prvního muže hnutí ANO. Co je pro nás klíčové, to je už téměř jisté pokračování a další řada nahrávek. „Ty nahrávky přijdou jistojistě. A taky jsem přesvědčen, že na nich kolega Přibil nebude figurovat, aby byl takzvaně pokrytý. Což je zpravodajská hantýrka. Vyrojí se Babišovy proslovy z akcí, mítinků, z míst, kde sedělo víc lidí. Nebude možné určit audio – jeho původ, natož zdroj. A v momentu, kdy Babiš začne znovu mlžit, tak znovu nastoupí Přibil, to je můj odhad. Vždyť k nahrávání Babiše mohlo docházet půl roku. Při jeho akčním životě a peprném slovníku to bude zcela jistě ještě tóčo," vysvětluje renomovaný novinář dále.

„Abych řekl pravdu, nahrávky Babiše tady byly už před několika lety a doposud, co vím, některé nebyly zveřejněny, Babiš o nich musel vědět, ale jeho okolí nikdy nijak nereagovalo," uzavírá. „Jemu to ublíží po právní stránce. Ublíží mu to hodně, srazí to vliv, bude ho to blokovat ve schůzkách, neboť bude trpět představou, že je monitorován, to nepřispívá nikomu."

A co Babiš?

„Evidentně jsem se stal obětí cílené provokace nastrčeného agenta, který mě měl kompromitovat,“ uvedl Babiš. Nyní podle něj onen agent vypouští na veřejnost sestříhané nahrávky. „Kde jsem ale i tak velmi pasivní. Každý, kdo si to poslechne, si musí všimnout, jak moc mi to vnucuje,“ dodal. Dále připomenul, že podle některých zdrojů měl Přibil kontakty na kmotry. „Není ale vyloučeno, že v tom jsou i moji političtí oponenti. Je to kampaň, která má za cíl zakrýt korupci na ministerstvu školství a mě zlikvidovat,“ dodal Babiš.

Minulý týden se na internetu objevily dvě kompromitující nahrávky, dnes přibyla další. Na schůzce Babišovi novinář předává dokumenty, které mají pocházet z policejního vyšetřování případu Beretta, tedy vynášení informací z trestního spisu. Podle Přibila by informace poškodily ČSSD a ODS. Babiš se s novinářem domlouvá na nejvhodnějším termínu zveřejnění. Přibil navrhuje, že zařídí zveřejnění v deníku Právo, aby článek nevyšel v MF Dnes, ve které pracoval a kterou vlastnil Babiš. Kvůli nahrávkám již Babiš v pátek podal trestní oznámení.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace