Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Světe, div se. Brečí, když má hlad; moje dcera Lennon je právě proto osobnost, sdělila moderátorka. O čem ale Emma Smetana mluvit striktně odmítla?

10.05.2017
Světe, div se. Brečí, když má hlad; moje dcera Lennon je právě proto osobnost, sdělila moderátorka. O čem ale Emma Smetana mluvit striktně odmítla?

Foto: TV Prima

Popisek: Emma Smetana u Krause

Věděli jste, že devětadvacetiletá Emma Smetana není jenom krásná žena a novinářka, ale i zpěvačka? V aktuální Show Jana Krause promluvila i o svém slavném otci, po kterém zdědila snad všechno. O cenzuře, kvůli které opustila TV Nova, se ale bavit nechtěla.

Kraus se hned na úvod zeptá, co říká na turbulentní vývoj ohledně současné vládní krize. „Já jako novinářka bych na to nic neříkala, tohle dneska komentovat nějak nebudu,“ vysvětluje Smetana, která se k politické situaci nechtěla vyjadřovat. Veřejnost si prý o ní myslí, že je arogantní a nafoukaná, takže se rozhodla, že v show na TV Prima bude pokorná. Kraus pak řeč stočí na její miminko.

Emmu teď totiž ze všeho nejvíc zaměstnávají mateřské povinnosti. „Všechno je jenom jako doplněk k tomu, že mám malou dceru, která je úplně hlavní, ale všechno dělám se stejnou vášní a radostí. Čekala jsem, co se mi narodí za bytost, a kdyby se ukázalo, že je to introvertní holčička, která chce být doma a v klidu, tak bych byla doma. Ale jelikož se narodila opačná struktura osobnosti, tak s ní můžu jít třeba sem,“ vysvětluje v Show Jana Krause. To, že je to silná osobnost, prý poznala tak, že brečí, když není hudba, nebo když má hlad. Až se začne chovat jinak, tak jí prý dá do babyboxu, podotýká Emma s úsměvem. A Kraus si nenechá ujít situaci: „Ona ta doba dneska spěje k tomu, že jsou čtyřicetiletý děti doma a nechtějí z baráku,“ říká moderátor a naráží tak na to, že by se hodily schránky i pro dospělé.

Její dcera se jmenuje Lennon

Stěžejním bodem jejího života byl ale také otec Jiří Smetana. Ovlivnil jí snad ve všem. A čím, že se to její tatínek živil? Byl česko-francouzský hudební manažer, producent a hudebník. Právě on zpopularizoval Věru Bílou. Sám prý i zpíval. Díky němu se Emma věnuje snad všemu, co svět nabízí. Její táta byl velkým milovníkem Johna Lennona. I proto s její dcera, světe div se, jmenuje pro někoho možná překvapivě Lennon. „Ona se jmenuje křestním jménem Lennon a ještě jsme jí tam přifrkli Marlene, aby bylo jasné, že je to holčička,“ popisuje v pořadu na TV Prima někdejší moderátorka Novy.

Cenzura na TV Nova

V poslední době bylo o Emmě slyšet hlavně kvůli odchodu z TV Nova, kde byla moderátorkou Televizních novin. Spolu s kolegou Hanušem Hanslíkem se ale rozhodla z této televize odejít kvůli manipulacím ve zpravodajství. Hlavní zprávy na Nově prý vykazovaly mnoho podivností a televize podle jejích slov „nadržovala“ ministru financí Andreji Babišovi či prezidentu Miloši Zemanovi. U Krause se k české žurnalistice nakonec přece jenom vyjádřila: „Někteří novináři se tu nechovají jako novináři, protože tady není tak dlouhá tradice svobodné novinařiny,“ podotýká. Kraus se jí zeptá i na to, co si myslí o současných českých novinách. „Český noviny, který já čtu, jsou moc fajn. Třeba týdeník Respekt,“ odpovídá Smetana a zmiňuje tak tištěné periodikum vydavatelství, u kterého je zaměstnaná. Krausovi to nedá a s úsměškem prohlásí: „Já mám shodou okolností nejraději Primu.“

Mluví šesti jazyky

Věděli jste, že Emma mluví hned šesti jazyky? Plynně si může popovídat francouzsky, anglicky a německy, domluví se ale i španělsky a hebrejsky. I díky tomu nyní spolupracuje s internetovou televizí DVTV, pro kterou připravuje rozhovory se zajímavými lidmi v angličtině, němčině i francouzštině. Prostě nadané děvče, že? Aby taky ne, aby toho nebylo málo, naše Emma vystudovala politologii. „Dělám rozhovory, který doufám mají nějakej obsah a kde se hodí, že o nějakém tématu třeba i z politologickýho hlediska něco vím,“ popisuje. „Je to DVTV, jestli to můžu říct,“ říká. A Kraus na to. „To můžem, my tady můžeme říkat, co chcem a my to pak vždycky vypípáme,“ popisuje ironicky moderátor. 

Její vášní je i hudba

Už od šesti let hraje Emma na klavír a v roce 2012 si založila vlastní kapelu. Minulý rok jí dokonce vyšlo debutové album s názvem What I've Done. Smetana se prostě nezastaví. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek