Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kolegové novináři z něj měli srandu a na jeho rozlučkovou party nikdo nepřišel... A teď jeho strana pro něj nemá místo na kandidátce

09.05.2017
Kolegové novináři z něj měli srandu a na jeho rozlučkovou party nikdo nepřišel... A teď jeho strana pro něj nemá místo na kandidátce

Foto: Facebook

Popisek: Martin Komárek (selfie ve sněmovně) se budoucnosti nebojí

Poslanec ANO a bývalý zástupce šéfredaktora a hlavní komentátor MF Dnes Martin Komárek si to pěkně zavařil. Co bude dělat dál? V ANO ho moc nechtějí a pokud bychom byli na jeho místě, mezi novináře bychom se taky zrovna moc nehrnuli. Aktuálně ho pro Seznam Zprávy vyzpovídal novinář Jindřich Šídlo. K čemu se v rozhovoru Komárek přiznal? Má to spočítané?

Nynější ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš k sobě před čtyřmi lety přilákal kde koho. Pro někoho ale možná překvapivě získal i novináře a spisovatele Martina Komárka. Jak uvádějí Seznam Zprávy, to vše bylo v době, kdy mělo ANO v průzkumech jen jedno procento.

Pak ale nastal zlom. V roce 2013 padla Nečasova vláda a na stole byly předčasné volby. Šestapadesátiletý Komárek byl najednou všude, smál se na nás s Babišem z billboardů a letáků a lákali nás spolu, že „bude líp“. No, jak se to vezme. Komárek se do sněmovny dostal na kandidátce v Libereckém kraji, kterou dokonce vedl. A ANO tam slavilo svůj nejlepší volební výsledek v zemi: 21,59 procenta. „Já jsem nepřišel dělat do politiky kariéru, já jsem poslechl výzvu a přání Andreje Babiše, který přišel s pro mě velmi zajímavým konceptem, aby to politiky dostal normální lidi, což mě se myslím docela daří,“ tvrdí v rozhovoru Seznam Zpráv bývalý komentátor MF Dnes Komárek.

Já ještě nehodlám umřít

„Teď, když se ANO blíží volebnímu vítězství, se ale politická kariéra Martina Komárka zadrhla. Z libereckého ANO přešel do Prahy, kde žije, ale na kandidátce pro říjnové volby se pro něj místo zaručující poslanecké křeslo nenašlo,“ píší ve svém článku Seznam Zprávy. Má to spočítané?  „Sváří se ve mně dvě touhy. Jedna je zůstat v politice a pomáhat hnutí ANO. A ta druhá je psát,“ popisuje své pocity v rozhovoru pro Seznam Zprávy. A pokračuje: „Já ještě nehodlám umřít. Manželka mi říká, ať do toho nechodím. A jeden vysoce postavený člen ANO mi ještě říká, ať to zkusím. Ale takový Marek Benda z ODS také není na kandidátce nějak vysoko, ale díky dobré kampani si umí voliče získat a to já taky umím,“ prohlašuje bývalý novinář.

Takže, jak to vypadá, Komárek by možná rád dělal osobní kampaň a spoléhal na preferenční hlasy. Podle redaktora by mu ale mohl pomoci Andrej Babiš, ten má totiž pravomoc upravovat kandidátky. A Komárek v rozhovoru znovu opakuje, že jeden vysoce postavený politik hnutí ANO mu doporučil, aby kandidoval. Prý se máme dovtípit toho, kdo to byl…

Podle redaktora Jindřicha Šídla je všechno to, co se o hnutí říkalo v roce 2013, jasně pryč. „Z vás je úplně obyčejná strana, na kterou se nalepují tihle „příživníci“, které jsme zažili v minulosti,“ myslí si Šídlo. „Příživníci se nalepují, ale ještě to tak není,“ odpovídá mu nejasně a roztěkaně Komárek.

Kdyby přišel Ježíš Kristus, tak je lepší než Babiš

Toho, že se stal politikem, ale nelituje a k Babišovi cítí prý stále stejnou loajalitu jako na začátku. „Politika má své zákonitosti a my nejsme Rychlé šípy. Když mělo naše hnutí jeden a půl procenta a já do něj přišel, nepřitahovalo lidi, kteří hledají v politice peníze a moc. Žádné hnutí na světě není imunní proti tomuto typu lidí, kteří vidí 30, 35 procent, na něž je navázána spousta peněz. Ale pořád je v ANO mnohem víc kvalitních lidí než v jiných stranách," podotýká pro Seznam Zprávy Komárek. Jak sám tuší, do žádného velkého mediálního domu, už se vrátit nemůže. On však jednu cestu vymyslel. Pokud by odešel z politiky, založí si prý vlastní noviny. Prý už o tom říkal ženě a ta souhlasí. Ale na to, že Andrej Babiš bude možná příštím premiérem, se prý velmi těší. „Kdyby přišel Ježíš Kristus, tak je lepší než Andrej Babiš, ale my ho nemáme,“ tvrdí. No, uvidíme, jak se z té šlamastiky nebohý Komárek dostane. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek