Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bohoušek má obrovský talent – každou sólo akci zdárně promění v masakr. Dostávat sám sebe do takových situací, to chce fakt strategický mozek

03.05.2017
Bohoušek má obrovský talent – každou sólo akci zdárně promění v masakr. Dostávat sám sebe do takových situací, to chce fakt strategický mozek

Foto: bohuslavsobotka.cz

Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Česká politická scéna se otřásla v základech, může za to jediný muž – premiér Bohuslav Sobotka. Informaci, že jeho vláda podá demisi, prý s nikým ani moc nekonzultoval. Co ale bude dál? Lidé na sociálních sítích v tom mají jasno.

Trumfy má teď v rukou prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš toho využije. Nebylo jednodušší odvolat jen Babiše, a vláda mohla ‘jet‘ v klidu do voleb dál? Tohle všechno ale zdaleka není první Bohouškova sólo akce. Teď se nabízí otázka: Je předseda vlády chlapák, nebo zbabělec? Podle nejnovějších informací se navíc Babiš vyjádřil v tom smyslu, že z vlády odcházet nechce, že odejít by měl právě Sobotka.

Sobotka je srab…

Na sociálních sítích se samozřejmě strhla smršť komentářů a veřejnost je ve stejném šoku jako politici: „To je přeci neuvěřitelnej parchant. Ale pozor na Faltýnka. Ten v tom švindlu jede taky. Lidi bez morálky jako oni by měli okamžitě skončit.“ A další: „Chtělo by to pořádnou ‘razii‘ na ministerstvech ANO.“ A jedeme dál: „Číst ty komentáře je fakt k pláči, fandím vám, pane Babiši, fakt hnus, ty lidi jsou už snad nafetovaný.“ A další: „Sobotka je srab, Zeman je b…b a Babiš bude premiér.“

Aniž by cokoliv tušil, vtipně Sobotkovy nedávné kroky ve svém komentáři na serveru euro.cz glosoval Petr Holec. Podle něj má premiér Sobotka jeden úplně boží talent, a to proměnit každou svou akci v PR masakr nejen pro sebe, ale i pro celou ČSSD. „Když po loňských prohraných krajských volbách (ne)odvolával ministry ČSSD, udělal z toho takovou frašku, že se svému konci smáli i sami odvolaní, což vám řekne zhruba vše,“ píše Holec ve svém komentáři pro euro.cz.

ČSSD prý exploduje ještě před volbami

V textu dále připomíná, jak premiér Sobotka, aniž by se dohodl se zbytkem své strany, vyhlásil v klídku daňovou revoluci a z lidí s příjmem nad 40 000 korun měsíčně tak udělal boháče. Sobotkův současný střet s Andrejem Babišem je ale přece jenom trochu jiný kalibr. Holec uvádí, že ať už je důvodem frašky s jeho ‘vykulováním‘ z vlády prodej elektrárny v Počeradech, či strach z odvolání šéfa ČEZ Daniela Beneše, nemůže prý premiér souboj s ministrem financí nikdy vyhrát. Už v pondělí 1. května Holec pro euro.cz napsal: „Když teď Babiše nechá ve vládě, bude za ještě většího slabocha než normálně; když ho z ní vyhodí, v podstatě mu sám dá nejlepší předvolební kampaň.“ Prý tak sám sebe může dohnat do dost svízelné situace a to chce podle Holce „fakt hodně strategický mozek“.

Těžko říct, kdo Sobotkovi demisi vlády poradil. Podle Holce totiž všichni příčetní v ČSSD naopak premiérovi mluví do duše. Nechtějí bojovat s Babišem. Jde jim spíš o to získat zpět voliče a bojovat o lepší volební preference. Sobotka se v očích veřejnosti stále propadá níž a níž. V oblíbenosti mezi politiky byl dlouho druhý za Babišem, teď už je ale šestý, a přeskočil ho dokonce i nebezpečný šoumen Tomio Okamura. Podle Holce je díky tomu všemu možné, že ČSSD exploduje nikoli až po volbách, ale ještě před nimi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek