Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kaufland už ‘slavnou‘ potetovanou neonacistku vyhodil. Češi jsou ale mistři černého humoru a na internetu se strhla lavina. Chudák holka

02.05.2017
Kaufland už ‘slavnou‘ potetovanou neonacistku vyhodil. Češi jsou ale mistři černého humoru a na internetu se strhla lavina. Chudák holka

Foto: Facebook

Popisek: ... a německý řetězec Kaufland tvrdí, že nám nabízí super zboží za super ceny „Z lásky k Česku“

Sociální sítě zaplavila hodně divoká fotka jedné pokladní z pražského Kauflandu. Zákazníkům se na ní totiž něco nezdálo a jeden z nich si nebožačku vyfotil. Snímek pak sdílel, kde se dalo, a strhla se lavina. Nekoukejte na její otrávený výraz, už to vidíte? Holčina má totiž na ruce vytetovaný hákový kříž.

Češi mají rádi černý humor, takže k fotce ještě připsali reklamní heslo obchodního řetězce „Z lásky k Česku“. Prostě k popukání. Tetování není v dnešní době nic neobvyklého, mají je i sličné dívky, ale proč si dnes už proslavená pokladní Miriam na tělo nechala vytetovat jeden ze symbolů Třetí říše? To ale není všechno, nad svastikou vidíme ještě vesele hajlujícího člena neonacistické hudební skupiny Skrewdriver Iana Stuarta Donaldsona. Jak se dozvídáme ze satirického webu G.cz, na druhé straně ruky měla prý podle svědků vytetovanou bránu do koncentračního tábora Osvětim.

Svoboda projevu?

Otázkou je, proč to dělá? Vysvětlení je samozřejmě mnoho. Prostě je to hudební fanynka a nad zrůdností textů a reálií moc nepřemýšlí. Třeba má ‘frajera‘, který má hodně zvráceného koníčka, a ona postě dělá jen to co on. Nebo je všechno úplně jinak? Kdo ví. Ona popularita skupiny Ortel v anketě Český slavík mluví za vše. Web G.cz ve svém článku píše: „První logickou reakcí je pohoršení nad tím, že někdo, kdo se nestydí za adoraci nejhrůznějšího z totalitních režimů, zodpovědného za organizované vyhlazování milionů lidí, může vůbec pracovat na pozici, kde dává svou náklonnost k nacismu tímto způsobem najevo. Pobouření Češi volají po vyhození dané prodavačky, která by spíše než za pultem měla sedět za podporu hnutí, směřujícího k potlačení lidských práv a svobod, za katrem.“ Sice existuje svoboda projevu, ale co je příliš, to je příliš.

Dobrý den, koupil bych si dvoje ‘esEsíčka‘

Češi černý humor prostě umějí. O prodavačce například s úsměšky říkají, že prodává jen tvarohový Pribináček, zlevněný z 88 na 18 korun. Podle dalších vtipných hlášek ze sociálních sítí se prý pokladní řídí heslem „zde jsem nadčlověkem, zde okupuji“. A další: „Dobrý den, jsem členem ReichKaufland klubu, zakoupil jsem si dvoje esEsíčka, štangli salámu gothajl, sudetskou pečeť, prací prášek Arijec a dva Pribinácky, podle katalogu bych měl mít nárok na plyšového Adolfa, ptal jsem se jedné paní u kasy, ale jen bezvýznamně mávla pravicí, můžete mi, prosím, poradit, co mám dělat?“ Zmiňovaný Kaufland navíc stojí v ulici U Plynárny.

Kaufland se omluvil a pokladní vyhodil

Oficiální vyjádření Kauflandu k celé věci na sebe nenechalo dlouho čekat: „Děkujeme našemu pozornému zákazníkovi za upozornění. Všem se za vzniklou situaci omlouváme! Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih. Brigádnice z pražské prodejny v Michli pracovala pro naši společnost krátkou dobu, vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti.“ Podle posledních informací byla brigádnice opravdu již propuštěna a vedení Kauflandu se zákazníkům omluvilo. Už se těšíte na nějakou další ‘peprnou‘ fotku? Co to bude příště, holčina s ‘kérkou‘ Kim Čong-una?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace