STALO SE Matěj Stropnický jel vlakem. Když v tom si k němu přisedl vojenský policista…
25.04.2017
Foto: TV Prima
Popisek: Matěj Stropnický (34) byl nedávno i u Krause
Od ledna 2016 je zvoleným předsedou Strany zelených, a že by se o něm nevědělo, to se říci nedá. Díky rodinnému zázemí i prořízlé puse je Stropnický junior velmi výraznou postavou české politiky. Zdali to jemu a ostatním bude stačit k proklouznutí do Sněmovny, o tom lze s úspěchem pochybovat. Podle většiny agentur veřejného mínění jsou totiž dost bez šance.
Navzdory tomu je Stropnický výrazný nejen v diskusích a akcích, ale především na sociální síti Facebook. Právě zde pravidelně uveřejňuje své postřehy, odkazy na videa a tipy na články. Naši redakci zaujala zejména ta první část: vlastní příspěvky. Jedním takovým se Stropnický junior pochlubil před dvěma dny.
„Vlaky seznamují," uvedl zkraje svého krátkého textu. „Lidé mne v nich asi z nedostatku jiné zábavy sami oslovují. Cestu z volební konference v Olomouci mi v pátek zpříjemnil vojenský policista diskusí o zbraních, v níž jsme spolu kupodivu natolik souhlasili, že na závěr prohlásil, že si přečte náš volební program a asi bude zelené volit. Dneska (23. dubna, pozn. red.) jsem ale v pendolinu cestou z Plzně nevěřil: jednadevadesátiletý pán, který si se mnou začal povídat, se ukázal být bývalým vězněm z Osvětimi, který si jel čile z pobytu v lázních. Probrali jsme celé dvacáté století," napsal širokému plénu online fanoušků šéf SZ.
„To nejsou občané, to jsou tajný agenti a tímhle způsobem vytěžujou informace. Dnes už se to nedělá facky a lampa do očí a poradce vedle. Stačí jim zahrát autentickýho občana," reagoval jeden z přítomných. Stropnický si za svůj "postřeh" vysloužil přes 300 zdvihnutých palců.

Emoce vzbudilo rovněž jeho další povšimnutí, tentokrát úterní. „Po dvou letech našeho úsilí dnes vedení města schválilo, že chce celou vodovodní infrastrukturu a zbaví se Veolie. Vyjednáváním nebo soudně," podotkl bývalý náměstek primátorky Krnáčové. O nevýhodnosti smlouvy s Veolií se přitom hovoří dlouhé roky.
„Zatímco PVK se stará o dodej vody a inkasování peněz, tak o správu vodárenské infrastruktury, tedy povinnost údržby vodních rozvodů, se stará PVS (Pražská vodohospodářská společnost a.s.), jejímž stoprocentním vlastníkem je Praha. Celá zátěž správy vodních rozvodů je na Praze, zatímco Veolia inkasuje peníze za distribuci vody rozvody, o které se nemusí starat. Mezi PVK a PVS je proto uzavřena smlouva, která zaručuje přispívání na údržbu infrastruktury," uvedly k tomuto tématu před několika lety Pirátské noviny.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na
Vložil: Zdeněk Svoboda